Skip to content

Jak zarządzać przestrzenią dyskową w nowym Apple TV?

5 de sierpień de 2021
img 5642289f9d52e

Najnowszy Apple TV Box ma własną zintegrowaną pamięć masową, dzięki czemu możesz pobierać aplikacje i gry. Oczywiście ta przestrzeń jest ograniczona i po pewnym czasie może Ci się skończyć, więc dzisiaj wyjaśnimy, jak zwolnić miejsce.

Najnowszy Apple TV Apple oferuje 32 GB i 64 GB miejsca w sprzedaży detalicznej za odpowiednio 149 USD i 199 USD. Nie można go uaktualnić i nie można dołączyć pamięci, więc w miarę upływu czasu prawdopodobnie pojawi się ostrzeżenie o niskim stanie pamięci. W pewnym sensie wyjaśniliśmy już, jak to zrobić w poprzednim artykule, ale dzisiaj chcemy się na tym szczególnie skupić.

Nie powinno to stanowić problemu, ponieważ prawdopodobnie do tego czasu będziesz gotowy do usunięcia niektórych aplikacji i gier, których nie używałeś od jakiegoś czasu.

Zarządzanie miejscem na Apple TV

Aby uzyskać dostęp do funkcji zarządzania pamięcią Apple TV, najpierw otwórz „Ustawienia” na ekranie głównym.

1628171295 210 Jak zarzadzac przestrzenia dyskowa w nowym Apple TV

Jeśli nie masz pewności, ile miejsca ma Twoje urządzenie, możesz to najpierw sprawdzić, otwierając link „Informacje” na ekranie Ustawienia ogólne.

Jak zarzadzac przestrzenia dyskowa w nowym Apple TV

Wróć na ekran ustawień ogólnych, przewiń w dół i kliknij opcję „Zarządzaj pamięcią masową”.

1628171296 827 Jak zarzadzac przestrzenia dyskowa w nowym Apple TV

Na ekranie przechowywania zobaczysz wszystko, co zainstalowałeś w swoim systemie. Wszystko jest ułożone od największego do najmniejszego, więc łatwo zorientować się, co zajmuje najwięcej miejsca.

1628171296 308 Jak zarzadzac przestrzenia dyskowa w nowym Apple TV

Jeśli chcesz usunąć aplikację lub grę z Apple TV, po prostu wybierz ikonę kosza obok niej i kliknij główny przycisk na pilocie. Pojawi się przydatne okno dialogowe z ostrzeżeniem z prośbą o potwierdzenie, czy chcesz usunąć, czy anulować.

1628171296 249 Jak zarzadzac przestrzenia dyskowa w nowym Apple TV

Teraz po prostu przejrzyj wszystkie elementy zainstalowane na Apple TV i usuń wszystko, czego już nie chcesz lub nie używasz. Niestety, wykluczenie łatwego sposobu określenia, ile pozostało pamięci, wydaje się niefortunnym przeoczeniem, ale zawsze jest nadzieja, że ​​Apple uwzględni to w późniejszej aktualizacji oprogramowania Apple TV.

Jeśli masz pytania lub komentarze, które chciałbyś wnieść do tego artykułu, zachęcamy do pozostawienia opinii na naszym forum dyskusyjnym.

Czy ten post był pomocny?