Skip to content

Jak zatrzymać Netflix przed automatycznym odtwarzaniem następnego odcinka?

30 de lipiec de 2021
img 54e7e1e4772c1

Funkcja „Po odtwarzaniu” w serwisie Netflix ma na celu przede wszystkim napadowe oglądanie. Fajnie, jeśli nadrabiasz wszystkie pięć sezonów Breaking Bad, ale jeśli nie oglądasz telewizora podczas 18-godzinnych maratońskich sesji, może to być denerwujące. Na szczęście możesz to wyłączyć.

Nie zrozum nas źle, wszyscy wpadliśmy w Pułapka w stylu portlandzkim – jeszcze jeden odcinek, dlatego autoodtwarzanie w Netflix jest tak pomysłowe. Okazuje się jednak, że nie zawsze chcemy oglądać cały serial za jednym posiedzeniem. Czasami lubimy wybierać odcinki według ich indywidualnych zalet, nie tylko dlatego, że są następne w kolejce, a może po prostu chcemy obejrzeć jeden odcinek, a potem coś innego.

Bez względu na to, jakie są Twoje szczególne potrzeby i pragnienia, nie utkniesz w trybie Post-Play, możesz go wyłączyć, chociaż nie jest to do końca praktyczne.

Wyłączanie po odtworzeniu

Wyłączenie post-play nie jest czymś, co możesz zrobić od niechcenia. W rzeczywistości, jeśli nie wiesz, że opcja istnieje lub nie szukasz jej, możesz jej nigdy nie znaleźć. Dzieje się tak, ponieważ Netflix zakopuje go w ustawieniach konta, co oznacza, że ​​musisz korzystać z Netflix.com.

Zaletą tego jest to, że po zastosowaniu zmiany do profilu wyświetlania jest to uniwersalne, co jest również wadą, ponieważ następnym razem, gdy przesyłasz z dowolnego urządzenia i chcesz, aby rzeczy miały się automatycznie odtwarzać, musisz je ponownie włączyć.


Aby rozpocząć, przejdź do serwisu Netflix.com za pomocą wybranej przeglądarki.W menu rozwijanym obok swojego imienia w prawym górnym rogu kliknij „Twoje konto” z dostępnych opcji.

1627659129 858 Jak zatrzymac Netflix przed automatycznym odtwarzaniem nastepnego odcinka

Następnie na ekranie Moje konto znajdź „Mój profil” i kliknij „Ustawienia odtwarzania”.

Jak zatrzymac Netflix przed automatycznym odtwarzaniem nastepnego odcinka

Opcje ustawień odtwarzania są dość proste. Pierwszy to miejsce, w którym możesz określić użycie danych na ekran; wartość domyślna to „Auto”.

W ustawieniach wykorzystania danych usuń zaznaczenie pola „Odtwórz następny odcinek automatycznie”, a następnie kliknij „Zapisz”.

1627659129 230 Jak zatrzymac Netflix przed automatycznym odtwarzaniem nastepnego odcinka

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to ponownie załadować wszystkie aplikacje połączone z kontem, co oznacza, jeśli to konieczne, zamknięcie ich i ponowne ich otwarcie.

W systemie iOS naciśnij dwukrotnie przycisk Początek i przesuń w górę aplikację Netflix, a następnie otwórz ją ponownie.

1627659130 691 Jak zatrzymac Netflix przed automatycznym odtwarzaniem nastepnego odcinka


W systemie Android dotknij prawego przycisku Przegląd i przesuń palcem, aby zamknąć aplikację Netflix, a następnie otwórz ją ponownie.

1627659130 218 Jak zatrzymac Netflix przed automatycznym odtwarzaniem nastepnego odcinka

Ponieważ Post-Play jest teraz wyłączony na wszystkich Twoich urządzeniach, innych komputerach, konsolach do gier itp., jeśli chcesz obejrzeć następny odcinek, będziesz musiał fizycznie kliknąć przycisk odtwarzania. Możesz też wrócić do przeglądania serwisu Netflix lub obejrzeć inny odcinek z tej serii.

1627659130 370 Jak zatrzymac Netflix przed automatycznym odtwarzaniem nastepnego odcinka

Aby ponownie włączyć Post-Play, po prostu powtórz kroki opisane powyżej i ponownie zaznacz pole w Ustawieniach odtwarzania.

Byłoby o wiele wygodniej, gdybyśmy mogli po prostu włączać i wyłączać post-play dla każdej aplikacji. Niestety ustawienia aplikacji Netflix są dość spartańskie. Być może najlepszym obejściem jest utworzenie drugiego profilu, a następnie wybranie go, jeśli chcesz automatycznie odtwarzać wszystkie dziesięć sezonów znajomych.

Chociaż uważamy, że Post-Play z pewnością ma sens i fajnie jest go mieć, dobrze, że możemy również ograniczyć pokusę objadania się lub wybierania i wybierania własnych list obserwacyjnych. Masz pytanie lub komentarz, który chcesz dodać? Zostaw swoją opinię na naszym forum dyskusyjnym.

Czy ten post był pomocny?