Skip to content

Przestań narzekać na pionowe wideo

4 de sierpień de 2021
IMG 4069 copy

Ludzie mają silne odczucia, w jakim kierunku powinno być skierowane wideo. Są ku temu dobre powody, ale w niektórych kontekstach wideo pionowe jest całkowicie w porządku i powinieneś przestać na niego narzekać.

Wszędzie widzisz komentarze: „Prawdziwą zbrodnią jest filmowanie w pionie!”, „Chciałbym, żeby ten facet był w stanie nagrywać wideo poziomo jak normalna osoba!” i „Uch, w pionie”.

Szczerze mówiąc, nie wiem, dlaczego ludzie tak bardzo tracą z tego formę. Oczywiście pewne rzeczy powinnam być nagrywane poziomo, jak filmy, programy telewizyjne, zwykłe filmy z YouTube i wszystko, co jest warte dobrej wartości produkcyjnej. Ale jeśli właśnie kręcisz klip, na którym kot robi coś śmiesznego lub gdy podczas lotu do Las Vegas wybucha szalona walka z krzykiem, pionowe wideo jest w porządku.

To jedyny naturalny sposób na trzymanie telefonu

1628087157 324 Przestan narzekac na pionowe wideo

Podnieś telefon i trzymaj go tak, jak zwykle. W jakiej to orientacji? Pionowy? Sprawa zamknięta.

Nienawidzę być tak bezpośredni, ale to prawda. Trudno jest trzymać telefon poziomo w sposób, który nie jest niezręczny, chyba że używasz jeden z tych, dla których wyglądasz śmiesznie, gdy jesteś na meczu piłki nożnej swojego dziecka.


Dodatkowo, gdy wyciągasz telefon, aby szybko uzyskać na wideo coś, co się dzieje teraz, ostatnią rzeczą, o której myślisz, jest upewnienie się, że obracasz urządzenie w poziomie, aby uzyskać epicką wartość produkcyjną.

Większość sieci społecznościowych obsługuje pionowe wideo

1628087158 286 Przestan narzekac na pionowe wideo

Jasne, YouTube i inne witryny do strumieniowego przesyłania wideo używają poziomego układu wideo, co powoduje marnowanie powierzchni ekranu podczas odtwarzania wideo w pionie. Jednak prawie każda sieć społecznościowa obsługuje pionowe wideo, a to prawdopodobnie są witryny, w których i tak będziesz publikować swoje filmy.

Facebook, Snapchat, Instagram i Twitter mają interfejsy użytkownika zbudowane do obsługi pionowego wideo, dzięki czemu nie dostaniesz tych irytujących czarnych pasków po bokach podczas odtwarzania pionowego wideo w poziomej skrzynce wideo.

1628087158 699 Przestan narzekac na pionowe wideo

W rzeczywistości wideo poziome jest w rzeczywistości niemile widziane w relacjach na Instagramie, ponieważ tryb poziomy nie jest nawet obsługiwany. Wypróbuj to sam — dodanie wcześniej nagranego wideo poziomego do kanału Stories spowoduje jego automatyczną konwersję na wideo w pionie. Możesz pomniejszyć i uzyskać całą klatkę, ale spowoduje to mały film (jak na zdjęciu powyżej).

Nagrywaj poziomo, kiedy możesz, ale nie pocę się

Wideo w poziomie wciąż jest królem. To najlepszy sposób na nagrywanie wideo i zawsze będzie, chyba że nadejdzie dzień, w którym wszystkie telewizory zaczną przesuwać się w kierunku pionowych proporcji. Jednak do tego czasu zawsze najlepiej jest nagrywać wideo poziomo, kiedy i jeśli możesz to zrobić bez większych problemów.

Ale w końcu pionowe wideo działa dobrze i staje się normą w mediach społecznościowych. Więc nie myśl, że popełniasz największy cyfrowy grzech, gdy następnym razem rozwalisz telefon i zaczniesz nagrywać bez przechylania go na bok.


Kluczem jest tylko zastanowienie się, jak i gdzie ludzie będą oglądać Twój film.

Czy ten post był pomocny?