Skip to content

Roundup: najlepsze aplikacje Windows Home Server

7 de lipiec de 2021
banner 011

W How-To Geek omawiamy wiele aplikacji serwera domowego, więc śledzenie wszystkiego może być trudne. Właśnie dlatego opracowaliśmy mnóstwo sposobów, aby Twój stale połączony komputer z systemem Windows działał dla Ciebie.

Aplikacje serwerowe i przesyłanie strumieniowe

programy telewizyjne

Jednym z najfajniejszych sposobów korzystania z komputera jest serwer multimediów strumieniowych. Możesz przesyłać strumieniowo muzykę i wideo między komputerami z systemem Windows 7 w sieci, przez Internet za pomocą Windows Media Player 12 lub na PlayStation 3. Jeśli chcesz nadrobić zaległości w programach telewizyjnych, Remote Potato będzie działać z Windows 7 Media Center i zaplanuj nagrania. Możesz nawet sterować muzyką z telefonu z Androidem bez wstawania z łóżka!

Roundup najlepsze aplikacje Windows Home Server

Możesz transkodować i przesyłać strumieniowo wideo za pomocą AirVideo dla urządzeń z systemem iOS, udziałów VLC dla urządzeń z systemem Android lub Plex Media Server, jeśli masz oba. Jeśli nie masz naprawdę starego lub taniego sprzętu, nie będziesz musiał martwić się zbytnio problemami z wydajnością, a jeśli zapoznasz się z następną sekcją, możesz skonfigurować go tak, aby przesyłał strumieniowo do Ciebie, nawet jeśli jesteś poza swoją siecią !

1625669254 876 Roundup najlepsze aplikacje Windows Home Server

Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo muzykę lub podcasty do systemów Android i iOS, możesz zainstalować i skonfigurować Subsonic. Aplikacje mobilne mają możliwość buforowania, dzięki czemu możesz przechowywać muzykę na swoich urządzeniach. W interfejsie internetowym znajduje się również odtwarzacz Flash i aplikacja Adobe Air, dzięki czemu możesz przesyłać strumieniowo również ze zdalnych komputerów.

Dostęp zdalny

1625669254 852 Roundup najlepsze aplikacje Windows Home Server

Chociaż wiele aplikacji umożliwia łączenie się z nimi za pośrednictwem logowania Google itp., wiele z nich tego nie robi. Z tego powodu ważne jest, aby mieć konfigurację umożliwiającą łatwy dostęp do sieci domowej. Możesz to zrobić całkiem łatwo, korzystając z naszego przewodnika po dynamicznych usługach DNS. Nauczysz się zakładać konta w miejscach takich jak DynDNS.com które są bezpłatne i zapewniają szybki i łatwy sposób dostępu do sieci za pomocą adresu URL zamiast adresu IP. Gdy już to zrobisz, możesz dowiedzieć się, jak przekierować porty na routerze, aby uzyskać dostęp do określonych komputerów na różne sposoby.

1625669254 732 Roundup najlepsze aplikacje Windows Home Server


Jeśli chcesz bezpieczniej przeskakiwać do sieci domowej, możesz sprawdzić, jak skonfigurować OpenVPN z DD-WRT na routerze. Jeśli chcesz zainstalować DD-WRT, aby uaktualnić możliwości routera, mamy na to instrukcje. Jeśli DD-WRT wydaje się zbyt skomplikowane, możesz preferować równie potężne oprogramowanie Tomato, które ma również możliwości OpenVPN.

Windows 7 Media Center i serwer domowy

Jeśli chcesz przenieść swoją instalację Home Premium (lub wyższą) na wyższy poziom, możesz skonfigurować Media Center, aby pomóc Ci nagrywać i zarządzać multimediami. Dostępny jest również bardziej wszechstronny przewodnik po WMC, który pomoże Ci w pełni wykorzystać oglądanie strumieniowego wideo, usuwanie reklam, tworzenie kopii zapasowych ustawień oraz uzyskiwanie okładek i metadanych filmów.

active directory

Z drugiej strony możesz uruchomić Windows Home Server, aby prawidłowo zarządzać dokumentami i plikami, uzyskać automatyczną kopię zapasową i nie tylko. Możesz przekształcić go w kontroler domeny i centralnie zarządzać użytkownikami, komputerami, drukarkami i maszynami wirtualnymi za pośrednictwem Active Directory. Jeśli używasz WHS jako serwera WWW i masz działający Internet Information Server, koniecznie sprawdź, jak używać Perla z IIS i PHP z IIS.

Jednak prowadzenie WHS nie oznacza, że ​​nie możesz się dobrze bawić; nadal możesz przesyłać strumieniowo z WHS do Windows Media Player. Na koniec sprawdź nasze 9 alternatyw dla Drive Extender firmy WHS, dzięki czemu możesz zarządzać przestrzenią dyskową w inteligentny i elegancki sposób.

Inne zastosowania serwera

Windows 7 to całkiem dobry centralny hub dla twojej sieci. Możesz jeszcze bardziej rozszerzyć tę funkcjonalność, korzystając z WordPress, MediaWiki i innych aplikacji internetowych z platformą Windows Web. Jeśli chcesz tylko tymczasowo obsługiwać strony internetowe, uruchamiasz przenośny serwer sieciowy z dysku flash lub po prostu instalujesz go natywnie. Wreszcie, jeśli lubisz mieć mnóstwo aplikacji dostępnych na swoim komputerze z systemem Windows, ale brakuje Ci odpowiedniego dostępu do wiersza poleceń opartego na bash, również Cię ochronimy.

Czy ten post był pomocny?