Skip to content

Czy powinieneś uaktualnić Apple TV 3 do Apple TV 4 lub 4K?

4 de sierpień de 2021
IMG 4282 copy

Jeśli nadal tkwisz w epoce dinozaurów z Apple TV 3, być może zainteresuje Cię uaktualnienie do najnowszego i najlepszego — Apple TV 4 lub 4K. Ale w zależności od sposobu korzystania z dekodera może to nie być konieczne.

Apple TV przeszedł gruntowny remont pod koniec 2015 roku wraz z wydaniem Apple TV 4, który zawierał App Store, całkowicie nowy pilot z obsługą Siri i możliwość grania w różnego rodzaju gry. Brzmi to bez zastanowienia dla osób ze starszym sprzętem, ale może tak nie być w przypadku niektórych użytkowników.

Wszystko, co robię, to streamować, streamować, streamować, bez względu na wszystko

1628094765 497 Czy powinienes uaktualnic Apple TV 3 do Apple TV 4

Streaming jest obecnie dość popularny, a wielu użytkowników nie robi nic poza oglądaniem materiałów na Netflix, Hulu lub Amazon Prime Video. Jeśli to wszystko, do czego naprawdę używasz Apple TV, naprawdę nie ma potrzeby uaktualniania.

Apple TV 3, choć w tym momencie przestarzały, nadal ma mnóstwo dostępnych kanałów (tak, w Apple TV 3 są one nazywane „kanałami”, a nie „aplikacjami”). Oprócz zwykłych konkurentów masz dostęp do aplikacji do przesyłania strumieniowego, takich jak HBO Go, YouTube i kilku usług transmisji strumieniowej na żywo.


Oczywiście, jeśli chcesz zrobić coś więcej niż podstawy przesyłania strumieniowego, Apple TV 3 może już tego nie robić. W tym momencie warto rozważyć aktualizację.

Nie polegaj na tym w grach

1628094765 916 Czy powinienes uaktualnic Apple TV 3 do Apple TV 4

Jedną z dużych nowych funkcji, które Apple reklamował wraz z wprowadzeniem Apple TV 4, były gry, ale ta część dekodera spadła na twarz i jeszcze się nie zregenerowała. Więc jeśli myślisz o uaktualnieniu do nowego Apple TV ze względu na jego możliwości w grach, nie przejmuj się.

Na Apple TV można grać w kilka fajnych gier, takich jak Asphalt 8, Geometry Wars 3 i Chrono Trigger, a nawet używać dedykowanych gamepadów z urządzeniem, ale tak naprawdę nie znajdziesz żadnych dużych tytułów AAA na Telewizor apple. Jasne, jeśli jesteś zwykłym graczem, Apple TV 4 może z łatwością zaspokoić Twoje potrzeby w zakresie gier, ale nie polegaj na nim jako na jedynym urządzeniu do gier, jeśli jesteś nawet poważnym graczem.

[relatedhttps://www.howtogeek.com/232919/how-to-add-a-third-party-game-controller-to-your-apple-tv/[/related]

Granie na Apple TV jest głównie postrzegane jako dodatek do przystawki do przesyłania strumieniowego wideo — jest zaimplementowane w sposób, który sprawia, że ​​wygląda to jak refleksja, a nie główna część systemu, co jest całkowicie w porządku, ale nie jest to dobry powód, aby uaktualnić Apple TV 3.

Jeśli w ogóle jesteś entuzjastą wideo, prawdopodobnie warto go zaktualizować

1628094765 210 Czy powinienes uaktualnic Apple TV 3 do Apple TV 4

Apple TV 3 doskonale nadaje się do swobodnego przesyłania strumieniowego programów i filmów w serwisie Netflix i tym podobnych, ale jeśli chcesz czegoś więcej, warto kupić Apple TV 4 lub 4K.

Po dodaniu App Store istnieje wiele naprawdę świetnych aplikacji, które można pobrać na Apple TV. Pleks oraz Zaparzać to kilka moich ulubionych, ponieważ oba pozwalają oglądać filmy przechowywane lokalnie w sieci i będą odtwarzać prawie każdy format (chociaż Plex wymaga Plex Media Server). Na Apple TV 3 można było odtwarzać tylko bardzo małą liczbę formatów wideo, a nawet wtedy możliwości były dość ograniczone.

Co więcej, Apple TV 4 i 4K mają znacznie więcej aplikacji do strumieniowego przesyłania wideo do pobrania niż Apple TV 3 (ponownie dzięki App Store). Chociaż Apple TV 3 ma sprawiedliwy udział, możesz uzyskać wszystkie rodzaje aplikacji do przesyłania strumieniowego od mniej znanych nadawców i sieci na Apple TV 4.

4K to przyszłość, ale może potrwać kilka lat

1628094765 895 Czy powinienes uaktualnic Apple TV 3 do Apple TV 4

Więc zdecydowałeś się na uaktualnienie do nowszego Apple TV, ale nie masz pewności, czy wziąć Apple TV 4, czy Apple TV 4K. Który powinieneś dostać?

Największą cechą Apple TV 4K jest… cóż… możliwości 4K. Jest również wyposażony w nieco szybszy procesor, który nie tylko radzi sobie z wideo 4K lepiej niż poprzednie modele, ale także przyspiesza poruszanie się po menu.

Chodzi o to, że chociaż treści wideo 4K istnieją, nie są jeszcze w głównym nurcie. Podczas gdy wiele filmów zaczyna być publikowanych w 4K, większość programów telewizyjnych i transmisji nadal jest w rozdzielczości 1080p lub 720p. Nadal jest o wiele więcej zwykłych treści HD niż obecnie treści 4K.

Chociaż możesz teraz zapłacić więcej i uzyskać Apple TV 4K (w ten sposób mieć konfigurację przyszłościową), możesz również poczekać kilka lat, aż treści 4K staną się bardziej rozpowszechnione. Do tego czasu używane urządzenia Apple TV 4K będą najprawdopodobniej bardziej przystępne cenowo.

Czy ten post był pomocny?