Skip to content

Czy warto uaktualnić do Apple TV 4K?

8 de lipiec de 2021
Screenshot 2017 09 12 13 42 34

Apple TV czwartej generacji był dużym krokiem naprzód w stosunku do poprzednich generacji, ale teraz, gdy 4K staje się coraz bardziej popularne, Apple dołącza do imprezy ze swoim nowym Apple TV 4K. Czy jednak powinieneś uaktualnić swój obecny Apple TV czwartej generacji do nowego?

Co nowego w Apple TV 4K?

1625747554 547 Czy warto uaktualnic do Apple TV 4K

Jak zapewne zgadliście, największą nowością w najnowszym modelu jest 4K. Podczas gdy wcześniejsze modele Apple TV osiągały maksymalną rozdzielczość 1080p, Apple TV 4K ma możliwość odtwarzania… cóż… treści 4K. Jeśli nie wiesz zbyt wiele o 4K, sprawdź nasz podkład na ten temat. Istotą jest to, że 4K oferuje czterokrotnie wyższą rozdzielczość niż 1080p, co zapewnia znacznie lepszą jakość obrazu i ostrość. I oczywiście Apple TV 4K obsługuje również wysoki zakres dynamiki (HDR).

Apple twierdzi, że zremasterowało swoje wygaszacze ekranu i interfejs użytkownika pod kątem 4K, a większość dużych studiów wprowadzi filmy 4K do iTunes. Filmy 4K będą kosztować tyle samo, co filmy HD, a Apple nawet uaktualni Twoją obecną bibliotekę HD do 4K za darmo.

Oprócz rozdzielczości 4K, nowy Apple TV 4K jest wyposażony w firmowy układ A10X, który jest tym samym procesorem, co w iPadzie Pro. Apple twierdzi, że pozwala to na podwojenie wydajności procesora i czterokrotność wydajności GPU w porównaniu z poprzednim modelem Apple TV. Mamy nadzieję, że pozwala to na znacznie lepsze gry, co zawsze było czymś w rodzaju refleksji dla Apple TV.


Poza tym wszystko inne jest nadal w dużej mierze takie samo – ten sam projekt i ten sam interfejs użytkownika.

Czy powinieneś uaktualnić?

1625747555 855 Czy warto uaktualnic do Apple TV 4K

4K jest świetnym rozwiązaniem, ale jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, jeśli decydujesz się na uaktualnienie do najnowszej i najlepszej wersji urządzenia do przesyłania strumieniowego Apple.

Potrzebujesz telewizora 4K

Być może największą barierą wejścia jest to, że Apple TV 4K nie wyświetla treści wideo w 4K bez telewizora, który może wyświetlać w 4K w pierwszej kolejności. Jeśli nadal korzystasz z tradycyjnego telewizora 1080p, filmy i programy telewizyjne nadal będą wyświetlane w rozdzielczości 1080p (chociaż niektóre telewizory 4K skalują treści 1080p, aby przynajmniej wyglądały trochę lepiej). Co więcej, aby skorzystać z HDR, Twój telewizor również będzie musiał to obsługiwać.

Zawartość 4K rośnie, ale wciąż jej brakuje

Nawet jeśli masz telewizor 4K i Apple TV 4K, nadal potrzebujesz treści 4K do odtwarzania. Na szczęście pojawia się coraz więcej treści 4K – Netflix i Amazon mają garść treści w 4K, filmy Blu-ray w 4K stają się coraz bardziej popularne, YouTube i Vimeo umożliwiają użytkownikom przesyłanie filmów 4K, a niektórzy dostawcy telewizji kablowej zaczynają oferować Kanały 4K.

Jednak wciąż jest znacznie więcej treści 1080p niż treści 4K, a jeśli teraz zanurzysz się głęboko w 4K, prawdopodobnie nadal będziesz oglądać większość swoich filmów, sportu i programów telewizyjnych w rozdzielczości 1080p. Możesz nawet zaoszczędzić trochę pieniędzy, jeśli poczekasz trochę dłużej, ponieważ używane jednostki prawdopodobnie pojawią się w serwisie eBay po kilku krótkich miesiącach.

Zapłacisz cenę

1625747555 721 Czy warto uaktualnic do Apple TV 4K

Tak więc, jeśli na pewno zamierzasz uaktualnić do nowego modelu Apple TV 4K, to świetnie i wszystko. Jednak za tę przyjemność zapłacisz nieco więcej.

Podczas gdy Apple TV czwartej generacji kosztuje 149 USD, Apple TV 4K waży 179 USD za model 32 GB i 199 USD za model 64 GB. To nie jest ogromny skok w cenie, a zapłacenie 30 USD różnicy za funkcje 4K naprawdę nie jest wcale takie szalone, ale 179 USD za dekoder jest uważane za dość drogie w porównaniu z konkurencją (możesz złapać Amazon Fire TV za 85, który może również robić 4K).


W każdym razie Apple TV 4K zostanie wydany jeszcze w tym miesiącu, 22 września, a zamówienia w przedsprzedaży rozpoczną się 15 września.

Czy ten post był pomocny?