Skip to content

Firmy kablowe walczą o bezpłatne kanały

27 de lipiec de 2021
cable

Nie jest tajemnicą, że przemysł kablowy powoli zmierza ku śmierci. Zawiłe pakiety kablowe, które w jakiś sposób stają się droższe niż kiedykolwiek, przegrywają wojnę z usługami przesyłania strumieniowego.

Można by pomyśleć, że dobrze udokumentowana śmierć telewizji skłoni firmy kablowe do spróbowania czegoś nowego i radykalnego. Można by pomyśleć, że wyślą swoich najlepszych i najzdolniejszych, aby załatwić sprawy w ściśle tajnym lobby hotelowym. Być może nawet zgodziliby się na obniżenie cen lub przeforsowanie nowej ery telewizji cyfrowej, która może konkurować z usługami streamingowymi. Ale nie to robią firmy kablowe.

Nie, firmy kablowe robią coś jeszcze bardziej radykalnego. Publicznie kłócą się o bezpłatne kanały. Firma kablowa Spectrum i firma nadawcza Tribune rozpoczęły wojnę o kanały telewizyjne, do których każdy może uzyskać dostęp za pomocą staromodnej anteny.

Trybunajest właścicielem większości głównych sieci bezprzewodowych, takich jak CBS, NBC, FOX i ABC. Są to kanały nadawane lokalnie, które można odbierać za pomocą anteny. Nie dotyczą wyłącznie sieci kablowych. Ale Tribune posiada umowy licencyjne z większością głównych firm kablowych, a umowy te pozwalają firmom kablowym na włączenie kanałów Tribune do swojego asortymentu.

Jedna z tych firm kablowych, należąca do Karty usługa o nazwie Spectrum, miała odnowić kontrakt z Tribune w sylwestra. Ale umowa nie została podpisana, a wszystkie sieci Tribune zostały usunięte z usług kablowych Spectrum.

1627368914 906 Firmy kablowe walcza o bezplatne kanaly


Dlaczego umowa nie została podpisana? Cóż, Spectrum zbudowało dziwnieagresywna strona internetowapowiedzieć swoim abonentom telewizji kablowej, że nie stać ich na odnowienie umowy Tribune. Twierdzą, że Tribune „kieruje się chciwością” i żądają „ponad 50% więcej” gotówki niż kiedyś.

Ale Tribune opublikował a komunikat prasowy na swojej stronie internetowej, szczegółowo opisując, jak „bardzo są rozczarowani” tym, że Spectrum nie zgodzi się na odnowienie umowy. Wykorzystując play-offy NFL jako dźwignię, Tribune szczegółowo opisuje, w jaki sposób „playoffy NFL są zagrożone” i jak „nie chcą, aby subskrybenci Spectrum przegapili te gry”. Oczywiście mogli po prostu oglądać gry za darmo online lub bezprzewodowo.

Być może zastanawiacie się, dlaczego Tribune nie zawrze rozsądnej umowy z firmą kablową Spectrum. Oto rzecz: Tribune nie musi już nadawać swoich kanałów za pośrednictwem usług kablowych. Telewizja kablowa wypada z łask większości konsumentów. Tribune zawsze oferował swoje treści ludziom za darmo i łatwo jest oglądać ich nieruchomości (np. ABC) online.

Tribune w końcu zarobi większość swoich pieniędzy w Internecie, więc równie dobrze mogą wycisnąć nieuzasadnioną ilość pieniędzy z firmy kablowej. W końcu firmy kablowe są o wiele bardziej zdesperowane niż Tribune. Fani futbolu, którzy przegapią play-offy, nie będą wściekli na Tribune za odebranie im gry; będą wściekać się na swoją firmę kablową za 100 dolarów miesięcznie.

Może to oznaczać, że Tribune i inne firmy telewizyjne odwracają swoją uwagę od tradycyjnych formatów telewizyjnych. Może to również oznaczać, że firmy kablowe, takie jak Spectrum, nie rozumieją, dlaczego ich abonenci wciąż płacą ponad 1000 USD rocznie za oglądanie telewizji. Jedyne, co możemy powiedzieć na pewno, to to, że płacenie za kabel w 2019 roku jest do bani.

Źródło: Płyta główna, Trybuna, Widmo
Kredyty obrazkowe: Burlingham/Shutterstock.com

Czy ten post był pomocny?