Skip to content

Jak automatycznie włączyć telewizor po włączeniu urządzenia SHIELD Android TV?

31 de lipiec de 2021
device 2016 11 18 112041 1 650x300

To drobiazg, ale automatyczne włączanie telewizora po włączeniu telewizora z Androidem jest przyjemne. Chodzi o to, że nie wszystkie telewizory z Androidem to obsługują, co jest tylko jedną z wielu rzeczy, które sprawiają, że TARCZA NVIDIA konsoli najlepszy Android TV box tam.

Jeśli masz urządzenie SHIELD, istnieje bardzo łatwy sposób, aby umożliwić mu sterowanie telewizorem — oznacza to zarówno włączanie, jak i wyłączanie za pomocą urządzenia. Wykorzystuje do tego tę samą metodę używaną przez niezliczone inne urządzenia: HDMI-CEC, co oznacza HDMI Consumer Electronics Control.

Zanim jednak zrobisz cokolwiek na swoim urządzeniu SHIELD, musisz najpierw włączyć tę funkcję na swoim telewizorze. Proces różni się w zależności od zestawu różnych producentów, więc zapoznaj się z instrukcją obsługi telewizora lub witryną internetową firmy, aby dowiedzieć się, jak to zrobić. (Pamiętaj, że może mieć inną nazwę w zależności od telewizora – Samsung nazywa go Anynet +, LG nazywa go SimpLink i tak dalej.)

Po włączeniu CEC w telewizorze przejdź do menu Ustawienia na urządzeniu SHIELD.

1627730780 119 Jak automatycznie wlaczyc telewizor po wlaczeniu urzadzenia SHIELD Android TV

Stamtąd przewiń do wpisu „HDMI” i kliknij go.

1627730780 871 Jak automatycznie wlaczyc telewizor po wlaczeniu urzadzenia SHIELD Android TV


To menu jest dość proste, a opcja, której szukasz, to pierwsza: HDMI-CEC.

1627730780 836 Jak automatycznie wlaczyc telewizor po wlaczeniu urzadzenia SHIELD Android TV

To menu jest proste i oferuje tylko dwie opcje: Automatyczne włączanie telewizora i Automatyczne wyłączanie telewizora.

1627730781 601 Jak automatycznie wlaczyc telewizor po wlaczeniu urzadzenia SHIELD Android TV

Oba są w zasadzie oczywiste, więc włącz te, których faktycznie będziesz używać. Osobiście nie potrzebuję SHIELD do wyłączania telewizora, więc nie mam powodu, aby go włączać.

1627730781 803 Jak automatycznie wlaczyc telewizor po wlaczeniu urzadzenia SHIELD Android TV

Po przełączeniu jednego (lub obu!) na „Włączone”, gotowe. Teraz, gdy włączysz urządzenie SHIELD (lub obudzisz je ze snu), telewizor włączy się automatycznie. W ten sam sposób, jeśli masz go na innym wejściu, SHIELD automatycznie wymusi przełączenie po włączeniu urządzenia.

Na marginesie, gdy włączysz CEC na swoim telewizorze, niektóre urządzenia będą mogły sterować urządzeniem SHIELD za pomocą pilota telewizora. Jest schludny.

Czy ten post był pomocny?