Skip to content

Jak działa bezpłatna transmisja muzyki i wideo w T-Mobile?

27 de lipiec de 2021
img 57e97f6b6a4e7

Dane to dane… z wyjątkiem sytuacji, gdy tak nie jest. T-Mobile sprawia, że ​​​​rzeczy są nieco zagmatwane, dając pewną ilość danych, a następnie oferując nieograniczoną transmisję strumieniową muzyki i wideo, która nie wlicza się do limitu – ale tylko w przypadku niektórych usług.

Większość planów T-Mobile zawiera te funkcje

Czy korzystasz z T-Mobile jako operatora komórkowego? Wtedy prawdopodobnie masz te funkcje, znane jako Wolność muzyki oraz Objadanie się. Niektóre starsze plany mogą ich jednak nie mieć, więc sprawdź, jaki masz plan T-Mobile i jakie funkcje są w nim zawarte, zanim zaczniesz na to liczyć.

Aby się dowiedzieć, przejdź do Strona konta T-Mobile, zaloguj się na swoje konto i kliknij „Wyświetl szczegóły planu” pod linią telefoniczną, a następnie kliknij „Więcej korzyści T-Mobile”, aby zobaczyć listę.

Jak to działa

Music Freedom and Binge OnPobieraj określone rodzaje danych — strumieniowe przesyłanie muzyki i wideo z określonych usług — i wykluczaj je z danych, za które musisz zapłacić. Tak więc, jeśli masz miesięczny limit danych wynoszący 1 GB, możesz oglądać 50 GB usługi Netflix lub przesyłać strumieniowo 50 GB muzyki, ale nie będzie to w ogóle wliczało się do Twojego limitu. Przeglądaj 1 GB stron internetowych, a osiągniesz ten limit.

Należy pamiętać, że spowoduje to utratę liczników wykorzystania danych wbudowanych w telefony iPhone i Android. Pokażą Ci, ile danych faktycznie wykorzystuje Twój telefon, ale T-Mobile nie zliczy tego wszystkiego. Powinieneś użyć licznika na stronie T-Mobile, aby śledzić, ile danych T-Mobile wlicza do Twojego limitu danych.

Jak dziala bezplatna transmisja muzyki i wideo w T Mobile

Wolność muzyki dla melodii

Funkcja „Music Freedom” umożliwia strumieniowe przesyłanie nieograniczonej ilości muzyki z niektórych usług bez wliczania jej do limitu danych.


Aby to zrobić, wystarczy użyć aplikacji usługi na telefonie z Androidem lub iPhonie. Nie możesz używać tetheringu do przesyłania strumieniowego na innym urządzeniu, takim jak komputer.

Po prostu uruchom jedną z obsługiwanych aplikacji i zacznij przesyłać strumieniowo muzykę – wszystko będzie działać normalnie, a T-Mobile po prostu nie uwzględni tego w zużyciu danych. T-Mobile zauważa, że ​​te usługi zawierają inne dane, które nie są muzyką, takie jak okładki albumów, i że niewielka ilość danych będzie wliczana do Twojego limitu.

Obsługiwane aplikacje do strumieniowego przesyłania muzyki obejmują Amazon Music, Apple Music, Google Play Music, Groove Music, Pandora, Slacker, Spotify, TIDAL i wiele innych. Pełna lista usług strumieniowego przesyłania muzyki i więcej informacji jest dostępna na stronie T-Mobile Wolność muzyki stronie internetowej.

Ta funkcja nie ma żadnych wad. Po prostu zapewnia bezpłatne dane podczas przesyłania strumieniowego muzyki z niektórych usług. Nie obniży to jakości przesyłanej muzyki.

1627370993 864 Jak dziala bezplatna transmisja muzyki i wideo w T Mobile

Napadnij na wideo

Funkcja „Binge On” działa, umożliwiając strumieniowe przesyłanie nieograniczonej ilości wideo z niektórych usług przesyłania strumieniowego wideo bez wliczania jej do limitu danych.


Jednak dławienie Binge On obniża jakość przesyłanych strumieniowo filmów. To wada — możesz przesyłać strumieniowo wszystko, co lubisz, za darmo, ale jest to niższa jakość, niż gdyby wliczała się do limitu danych. T-Mobile obstawia, że ​​nie będziesz miał nic przeciwko oglądaniu wideo o niższej jakości na małym ekranie smartfona.

Binge On dławi także wszystkie filmy przesyłane strumieniowo na telefon, nawet jeśli nie pochodzą one z usługi, która ma nieograniczoną transmisję strumieniową wideo. Sprawia to, że wszystkie filmy mają niższą jakość, więc zajmą mniej danych.Jeśli masz abonament z nieograniczoną transmisją danych lub po prostu nie lubisz tego ograniczania, możesz wyłączyć funkcję Binge On, aby przesyłać strumieniowo filmy w maksymalnej jakości na telefonie . T-Mobile nie będzie dławił filmów, jeśli to wyłączysz.

Binge On jest bardziej elastyczny niż Music Freedom. Możesz przesyłać strumieniowo z obsługiwanej usługi za pomocą zwykłej aplikacji lub witryny internetowej. Możesz także połączyć się z laptopem, komputerem stacjonarnym, tabletem lub smartfonem i tam przesyłać strumieniowo usługę, nie wliczając w to wykorzystania danych. Jednak urządzenia takie jak dekodery i konsole do gier nie są obecnie obsługiwane.

Obsługiwane aplikacje do strumieniowego przesyłania wideo obejmują Amazon Video, Filmy Google Play, HBO Go, HBO Now, Hulu, Netflix, Sling TV, Vudu, YouTube i wiele innych. Pełna lista usług przesyłania strumieniowego wideo i więcej informacji jest dostępna na stronie T-Mobile Objadanie się stronie internetowej.

1627370993 694 Jak dziala bezplatna transmisja muzyki i wideo w T Mobile

Choć wydaje się to wygodne dla klientów T-Mobile, budzi obawy o neutralność sieci. T-Mobile uprzywilejowuje określone rodzaje danych i określone usługi, co potencjalnie utrudnia konkurowanie nowym usługom strumieniowania muzyki i wideo. T-Mobile nie zgadza się i twierdzi, że funkcje są pomocne. Debata będzie kontynuowana.

Źródło obrazu: Mike Mozart

Czy ten post był pomocny?