Skip to content

Jak naprawić Plex wyświetlający niewłaściwy film lub program telewizyjny?

2 de sierpień de 2021
Screen Shot 2018 04 23 at 9.59.28 AM 2

Jeśli niedawno dodałeś nowy film lub program telewizyjny do Plex i wyświetla się on nieprawidłowo, możesz zrobić kilka rzeczy, aby to naprawić. Oto jak naprawić uszkodzone metadane w Plex dla swoich filmów i programów telewizyjnych.

Przy tak wielu ponownych uruchomieniach filmów i telewizji na przestrzeni lat na pewno masz coś w swojej bibliotece Plex, co nie wyświetla się poprawnie. Na przykład moja kopia oryginalnego filmu o Kopciuszku pojawiła się jako nowszy remake z 2015 roku.

Wszystkie informacje o filmie lub programie telewizyjnym, które pojawiają się w Twojej bibliotece (takie jak okładka, miniatura, tytuł itp.) są nazywane metadanymi. Czasami Plex myli się z tymi metadanymi, zwłaszcza jeśli brakuje trochę tego, co jest wbudowane w sam plik wideo. Ale nie bój się! Możesz to łatwo naprawić na kilka różnych sposobów.

Opcja pierwsza: użyj funkcji „Napraw dopasowanie” w Plex

Szybkim i łatwym sposobem naprawienia niezgodnej nazwy filmu lub programu telewizyjnego jest użycie funkcji „Napraw dopasowanie” Plex, która pozwala ręcznie zastąpić metadane, które zostały wybrane automatycznie.

Aby to zrobić, zacznij od uruchomienia serwera Plex i uzyskania dostępu do biblioteki. Kliknij film lub program telewizyjny, który zawiera nieprawidłowe metadane (pamiętaj, aby kliknąć sam plakat, a nie przycisk odtwarzania lub dowolny przycisk ustawień).

1627922920 813 Jak naprawic Plex wyswietlajacy niewlasciwy film lub program telewizyjny


Następnie kliknij przycisk „Więcej” (wielokropek) w prawym górnym rogu ekranu.

1627922920 282 Jak naprawic Plex wyswietlajacy niewlasciwy film lub program telewizyjny

W wyświetlonym menu kliknij polecenie „Napraw dopasowanie”.

1627922920 624 Jak naprawic Plex wyswietlajacy niewlasciwy film lub program telewizyjny

W oknie Napraw dopasowanie wyświetlanych jest wiele wyników, które mogą pasować do Twojego programu — zazwyczaj jest to kilka odmian opartych na tym samym tytule. Rok pojawia się po prawej stronie, aby łatwiej zobaczyć, który jest tym, którego potrzebujesz. Kliknij właściwy, gdy go znajdziesz.

1627922920 770 Jak naprawic Plex wyswietlajacy niewlasciwy film lub program telewizyjny

Daj Plexowi kilka sekund na wprowadzenie zmian, ale w końcu otrzymasz poprawne metadane. Wszystko gotowe!

1627922920 751 Jak naprawic Plex wyswietlajacy niewlasciwy film lub program telewizyjny

Prawidłowo nazwij swoje pliki multimedialne

Aby zapobiec występowaniu tego rodzaju problemów, najlepszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić ze swoją biblioteką plików filmów i programów telewizyjnych, jest prawidłowe ich nazwanie.

Możliwe, że po prostu nazywasz swoje filmy czymś w rodzaju „Kopciuszek.mp4” i umieszczasz je wszystkie w jednym dużym folderze. Jednak nie jest to najlepszy sposób na zrobienie tego.

Najlepiej byłoby umieścić każdy film w osobnym folderze i nazwać folder tytułem, a następnie rokiem w nawiasach — coś w rodzaju „Kopciuszek (1950)”. Wewnątrz folderu nazwij rzeczywisty plik wideo tak samo. Uwzględnienie roku naprawdę pomaga Plexowi i dowolnemu innemu programowi biblioteki wideo w określeniu, jakie metadane należy pobrać. Co więcej, posiadanie każdego filmu w osobnym folderze pozwala na umieszczenie w nim innych powiązanych plików, takich jak grafika i plik .NFO , który zawiera różne informacje o filmie.

1627922920 466 Jak naprawic Plex wyswietlajacy niewlasciwy film lub program telewizyjny

Programy telewizyjne działają nieco inaczej. Ponownie, będziesz chciał umieścić każdy program telewizyjny w folderze najwyższego poziomu, nazwanym według tytułu i roku wydania pierwszego sezonu serialu. Rok nie jest absolutnie konieczny, ale pomaga odróżnić programy, które zostały zrestartowane – więc coś takiego jak Lost in Space (2018) lub Lost in Space (1965).


Wewnątrz tego folderu będziesz potrzebować folderów o nazwach Sezon 01, Sezon 02 i tak dalej. Wewnątrz tych folderów będziesz chciał nazwać poszczególne pliki tytułem programu, łącznikiem, a następnie numerem sezonu i odcinka. Na przykład „Zagubieni w kosmosie – s01e01.avi” może być nazwą pliku w folderze sezonu 1. Pomoże to Tobie (i Plexowi) utrzymać wszystko w porządku i porządku.

Zagłębiamy się znacznie bardziej w prawidłowe organizowanie biblioteki multimediów, więc koniecznie sprawdź to, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.

Jeśli masz niezorganizowaną ogromną kolekcję filmów i programów telewizyjnych, polecam skorzystanie z programu do zarządzania mediami. Menedżerowie multimediów automatycznie zmieniają nazwy plików w odpowiednim formacie, aby ułatwić odtwarzaczom multimediów pobranie odpowiednich metadanych.

Omówiliśmy już wcześniej Ember dla Windows, ale jeśli jesteś użytkownikiem Maca, osobiście jestem fanem MediaElch.

Czy ten post był pomocny?