Skip to content

Jak sprawdzić, które usługi oferują film lub program do przesyłania strumieniowego?

26 de lipiec de 2021
search streaming featured

W dawnych czasach, kiedy chciałeś film, wstałeś z kanapy i poszedłeś do sklepu wideo. Jasne, musiałeś wyjść z domu i porozmawiać z kimś (rzeczy, których nikt nie musi robić wbrew jego woli w 2017 roku), ale nie musiałeś się zastanawiać, gdzie szukać czego. Każdy sklep miał w zasadzie każdy film.

To nieprawda dzisiaj. Netflix, Hulu i Amazon oferują wiele filmów, ale ustalenie, co jest oferowane, zależy od Ciebie. To tam gdzie Tylko patrz Zamiast przeszukiwać Netflix, potem Amazon, a potem Hulu, JustWatch jest „wyszukiwarką strumieniową”, która pozwala dowiedzieć się, kto oferuje jakie filmy i programy telewizyjne. Jeśli nie ma opcji przesyłania strumieniowego filmu lub programu, który chcesz, zobaczysz, gdzie możesz go wypożyczyć lub kupić i ile będzie to kosztować.

Ta funkcja jest już dostępna w niektórych wbudowanych skrzynkach strumieniowych, takich jak Roku. Jeśli nie ma go w polu przesyłania strumieniowego, istnieje kilka witryn, które mogą załatwić sprawę, w tym Cathod.tv oraz Czy mogę przesyłać strumieniowo?. Po przetestowaniu kilku, zdecydowaliśmy się na JustWatch ze względu na jego doskonałe wyniki i układ.

Jak przeszukiwać każdą witrynę strumieniową na raz za pomocą JustWatch

Tylko patrz obsługuje wiele krajów. Podczas pierwszego korzystania z witryny zostaniesz zapytany, w jakim kraju się znajdujesz.

1627317323 975 Jak sprawdzic ktore uslugi oferuja film lub program do przesylania

Jest to ważne w przypadku przesyłania strumieniowego online, ponieważ to, co jest na Netflix w USA, to nie tak samo, jak w serwisie Netflix w Holandii lub Kanadzie. Istnieją również usługi przesyłania strumieniowego dostępne tylko w niektórych krajach: Hulu w USA, Crave TV w Kanadzie i wiele innych w krajach, o których nigdy nie słyszałeś (np. Nowa Zelandia, czy to w ogóle prawdziwe miejsce?)


Po wybraniu kraju możesz rozpocząć wyszukiwanie. Jeśli szukasz filmu, zobaczysz pełną listę miejsc, w których jest on oferowany:

Jak sprawdzic ktore uslugi oferuja film lub program do przesylania

Jak widać, Pulp Fiction jest (w momencie pisania tego tekstu) dostępny do przesyłania strumieniowego zarówno na Netflix, jak i Hulu. Jeśli mam subskrypcję jednej z tych usług, mogę kliknąć pola, aby od razu rozpocząć oglądanie. Jeśli nie mam abonamentu, mam wiele możliwości wypożyczenia, a nawet kupienia filmu.

Niektóre filmy nie są nigdzie dostępne do przesyłania strumieniowego.

1627317323 767 Jak sprawdzic ktore uslugi oferuja film lub program do przesylania

W takich przypadkach wszystko, co mogę zrobić, to wynająć lub kupić, więc fajnie jest mieć jedno miejsce do porównywania cen.

Wyniki wyszukiwania programów telewizyjnych są nieco inne.

1627317323 466 Jak sprawdzic ktore uslugi oferuja film lub program do przesylania

Jak widać, podana jest liczba sezonów oferowanych przez różne źródła transmisji strumieniowych, z wyraźnie oznaczonymi opcjami przesyłania strumieniowego i kupowania. Siedem sezonów parków i rekreacji (w chwili pisania tego tekstu) jest oferowanych przez Netflix, podczas gdy zarówno Hulu, jak i FXNow oferują jeden sezon.

Jeśli chcesz zacząć oglądać program, dobrze jest wiedzieć, która usługa ma najwięcej sezonów, zwłaszcza jeśli rozważasz rezygnację z jednej subskrypcji lub dodanie innej.

1627317324 165 Jak sprawdzic ktore uslugi oferuja film lub program do przesylania

Możesz kliknąć dowolne z tych pól, aby przejść na stronę programu w odpowiedniej usłudze strumieniowej lub sklepie internetowym.


Jeśli wolisz wyszukiwać na telefonie lub tablecie, jest aplikacja na Androida i iOS, i działa mniej więcej tak samo jak wersja internetowa.

1627317324 44 Jak sprawdzic ktore uslugi oferuja film lub program do przesylania

To wszystko jest bardzo przyjemne w użyciu i nie ma nawet reklam w samej witrynie ani w aplikacji. ten o stronietwierdzi, że Twoje wyszukiwania są wykorzystywane jako dane, które pomagają kierować reklamy w witrynach takich jak YouTube i Facebook, więc jeśli korzystasz z JustWatch, prawdopodobnie zobaczysz zwiastuny filmów w tych witrynach. Jeśli to Ci przeszkadza, rozważ korzystanie z przeglądania prywatnego podczas przeglądania witryny.

Czy ten post był pomocny?