Skip to content

Jak przesyłać strumieniowo telewizję w Plex Media Center za pomocą kanałów Plexx

25 de lipiec de 2021
img 5845f9581b11b

Plex Media Center jest najbardziej znany z bardzo łatwego odtwarzania lokalnych plików multimedialnych, ale to nie znaczy, że nie możesz wykorzystać mocy strumieniowego przesyłania wideo. System kanałów ułatwia dodawanie treści z różnych źródeł, od dobrze znanych stacji telewizyjnych po treści specjalistyczne.

Pokazaliśmy, jak skonfigurować Plex do oglądania filmów na dowolnym urządzeniu i pokazaliśmy, jak zapisać wideo internetowe do późniejszego oglądania, ale system kanałów oferuje coś innego. Zamiast nadzorować własne treści, system kanałów umożliwia dodawanie treści, które możesz przeglądać według własnego uznania. Korzysta z istniejących już witryn strumieniowych dla kanałów takich jak USA, SyFy lub Comedy Central, więc chociaż nie otrzymasz wszystkich odcinków każdego programu, możesz oglądać wszystko, co możesz przesyłać strumieniowo z tych witryn — legalnie!

Dodawanie kanałów do Plex

Rozpoczęcie pracy z Plex Channels jest tak proste, jak zalogowanie się do serwera Plex z portalu internetowego i szukanie kategorii „Treści online” po lewej stronie. Wybierz „Kanały”, aby rozpocząć.

Jak przesylac strumieniowo telewizje w Plex Media Center za pomoca

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z funkcji Kanały, sprawy będą wyglądać trochę oszczędnie. Kliknij przycisk „Zainstaluj kanały”, aby temu zaradzić.

1627208686 900 Jak przesylac strumieniowo telewizje w Plex Media Center za pomoca

W Katalogu kanałów znajdziesz różne podkategorie, takie jak „Polecane”, „Najpopularniejsze” i „Ostatnio zaktualizowane”. Kategoria „Ostatnio zaktualizowane” jest świetnym miejscem do rozpoczęcia, ponieważ, przyznajmy, nie wszystkie kanały są odpowiednio utrzymywane, a czasami zmiany w źródle (takie jak, powiedzmy, ABC, strukturyzują ich kanały wideo) je zepsują. Rozpoczęcie od niedawno zaktualizowanego kanału ułatwia testowanie rzeczy.

1627208686 642 Jak przesylac strumieniowo telewizje w Plex Media Center za pomoca


Na początek dodamy kanał „Comedy Central” – abyśmy mogli oglądać Pijana historia przez Plex, naturalnie. Wybierz dowolny kanał z dowolnej kategorii, którą przeglądasz.

1627208686 100 Jak przesylac strumieniowo telewizje w Plex Media Center za pomoca

Kliknij przycisk „Zainstaluj”. Po zainstalowaniu kliknij „X” w rogu i powtórz proces, dodając kilka dodatkowych kanałów, które wyglądają interesująco. Po zapełnieniu karty Kanały nadszedł czas, aby przejrzeć dodane kanały.

Oglądanie kanałów w Plex

Istnieją dwa sposoby sprawdzenia nowych kanałów Plex. Możesz, podobnie jak w przypadku wszystkich swoich materiałów wideo, oglądać bezpośrednio w tym samym interfejsie internetowym, którego właśnie użyłeś do skonfigurowania kanałów. Po prostu wybierz ponownie kanały i wybierz kanał:

1627208686 772 Jak przesylac strumieniowo telewizje w Plex Media Center za pomoca

Rozejrzyj się w poszukiwaniu czegoś ciekawego do obejrzenia i nagle SpongeBob Oferta świąteczna:

1627208686 851 Jak przesylac strumieniowo telewizje w Plex Media Center za pomoca

Jeśli masz telewizor z obsługą Chromecasta lub Google-Cast, możesz przesłać ten film bezpośrednio. Chociaż oglądanie go w przeglądarce lub fotografowanie przez sieć jest wygodne, możesz również uzyskać do niego dostęp w bardziej tradycyjny sposób, jeśli masz skonfigurowany Plex na swoim smart TV lub samodzielnym urządzeniu, takim jak RasPlex na Raspberry Pi.

Oto jak wygląda menu kanałów w naszej instalacji RasPlex – cała dobroć kanału z łatwością siedzenia na kanapie:

1627208686 264 Jak przesylac strumieniowo telewizje w Plex Media Center za pomoca


Dzięki scentralizowanemu systemowi Plex wszystkie kanały, które przed chwilą dodaliśmy, są już dostępne.

1627208687 386 Jak przesylac strumieniowo telewizje w Plex Media Center za pomoca

Po tym SpongeBob specjalnie jesteśmy w nastroju na trochę poważniejszą taryfę, więc może udamy się na SyFy Channel.

1627208687 788 Jak przesylac strumieniowo telewizje w Plex Media Center za pomoca

Tutaj możemy oglądać aktualne odcinki programów takich jakRejestrowy,Przestrzeń, oraz12 małp— nie jest wymagana subskrypcja kablowa ani szkicowe pobieranie.

Czy ten post był pomocny?