Skip to content

Jak przycinać i przycinać filmy na urządzeniu z Androidem

5 de sierpień de 2021
IMG 9656 650x300

Mówią, że najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie, a najczęściej ten aparat jest podłączony do smartfona. Pobieranie szybkich zdjęć i filmów jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, ale czasami naciskasz przycisk nagrywania trochę za wcześnie i dostajesz 34 sekundy puchu przed dobrym materiałem. Oto jak to naprawić.

Jeszcze kilka lat temu przycinanie filmów na urządzeniu mobilnym było bardziej uciążliwe niż cokolwiek innego, zwłaszcza że na każdym telefonie było trochę inaczej. Dzisiaj, dzięki aplikacji Zdjęcia Google, przycinanie filmów jest nie tylko szybkie i łatwe, ale także takie samo na wszystkich płaszczyznach, niezależnie od używanego urządzenia. Miły.

Aby rozpocząć, musisz uruchomić aplikację Zdjęcia. Powinno to być wstępnie zainstalowane na praktycznie każdym nowoczesnym telefonie z Androidem, więc jeśli go nie używasz, tracisz dobre rzeczy – takie jak automatyczne kopie zapasowe. Jeśli go nie masz, możesz pobierz go za darmo z Google Play.

Jak przycinac i przycinac filmy na urzadzeniu z Androidem

Jeśli jest to Twoje pierwsze uruchomienie w aplikacji Zdjęcia, musisz najpierw skonfigurować opcję Kopia zapasowa i synchronizacja. Domyślnie jest włączone (które osobiście polecam pozostawić włączone), więc jeśli jesteś dobry ze wszystkimi szczegółami, po prostu naciśnij „Gotowe”. Teraz przejdźmy do właściwej części przycinania wideo.

1628150954 127 Jak przycinac i przycinac filmy na urzadzeniu z Androidem

Śmiało i otwórz film, który chcesz przyciąć. Widzisz tę małą ikonę ołówka na dole? To twój przycisk. Dotknij tego małego faceta.

1628150954 876 Jak przycinac i przycinac filmy na urzadzeniu z Androidem


Jeśli jest to starszy film i od jakiegoś czasu używasz Zdjęć do tworzenia kopii zapasowych swoich danych, móc trzeba go ponownie pobrać, zanim pojawi się ołówek. Aby to zrobić, po prostu dotknij menu z trzema przyciskami w prawym górnym rogu i wybierz „Pobierz”.

1628150954 889 Jak przycinac i przycinac filmy na urzadzeniu z Androidem

Menu edycji jest głupio proste, z łatwym w użyciu narzędziem wyboru do przycinania i przyciskiem do obracania wideo. To prawie wszystko — zaznacz sekcję wideo, którą chcesz zachować, a następnie dotknij przycisku Zapisz w prawym górnym rogu. Możesz także nacisnąć przycisk odtwarzania na środku filmu, aby sprawdzić swój wybór przed przycięciem, aby upewnić się, że jest idealny.

1628150954 209 Jak przycinac i przycinac filmy na urzadzeniu z Androidem

Po przycięciu wideo zostanie on automatycznie zapisany. Stare wideo nie jest w żaden sposób zmieniane, zamiast tego tworzony jest nowy plik wideo. Nie musisz tego nazywać ani nic takiego — wszystko jest obsługiwane automatycznie.

1628150954 132 Jak przycinac i przycinac filmy na urzadzeniu z Androidem

I to wszystko. Widzisz, czy nie było to łatwiejsze niż się spodziewałeś? Nie, nie, nie dziękuj mi – dziękuj Google.

Czy ten post był pomocny?