Skip to content

Jak sprawdzić szybkość transmisji wideo w VLC?

4 de sierpień de 2021
vlcbitratelede 650

Szybkość transmisji wideo jest kluczową informacją przy określaniu jakości wspomnianego wideo. Nawet jeśli dwa filmy mają tę samą rozdzielczość, niższa szybkość transmisji będzie skutkować mniejszą szczegółowością i przejrzystością. Oto jak zobaczyć bitrate dowolnego wideo, które odtwarzasz w czasie rzeczywistym za pomocą VLC.

VLC to potężna, wieloplatformowa aplikacja, która może odtwarzać praktycznie każdy plik wideo i ma mnóstwo ukrytych funkcji. Jedno poręczne małe narzędzie pozwala zobaczyć szybkość transmisji wideo w czasie rzeczywistym. Wyższe przepływności oznaczają więcej szczegółów, ale wymagają również większej mocy obliczeniowej i przepustowości. Niższe szybkości transmisji bitów mogą być łatwiejsze do przesyłania strumieniowego lub odtwarzania na starszym sprzęcie, ale zauważysz spadek jakości obrazu.

UWAGA: Większość filmów używa zmiennej szybkości transmisji, która może się zmieniać z chwili na chwilę. VLC pozwala zobaczyć, które sceny używają wyższego bitrate, aby zidentyfikować obszary, które mogą powodować problemy z odtwarzaniem lub obniżać jakość wideo. Jeśli chcesz tylko zobaczyć ogólną szybkość transmisji wideo, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak to zrobić w systemie Windows lub macOS tutaj.

Aby znaleźć informacje o szybkości transmisji wideo, otwórz wideo w VLC i kliknij menu Narzędzia i wybierz Informacje o multimediach.

1628066891 786 Jak sprawdzic szybkosc transmisji wideo w VLC

W wyświetlonym oknie kliknij kartę Statystyka.

Jak sprawdzic szybkosc transmisji wideo w VLC

Na tym ekranie zobaczysz wykres pod Input/Read. Spowoduje to wyświetlenie podglądu na żywo szybkości transmisji wideo podczas oglądania. Odtwarzaj film przez kilka sekund, aby uzyskać wystarczającą ilość danych do wypełnienia tego wykresu. Wpis obok „Przepływność treści” najdokładniej będzie przedstawiać szybkość transmisji bitów, której wideo używa w chwili obecnej w filmie.

1628066891 531 Jak sprawdzic szybkosc transmisji wideo w VLC


Podczas odtwarzania wideo zauważysz, że szybkość transmisji bitów będzie się zwiększać i zmniejszać w zależności od tego, co jest na ekranie i jak duży jest ruch. Szczytowe szybkości transmisji bitów dają wyobrażenie o tym, ile przepustowości będziesz potrzebować, jeśli chcesz przesyłać strumieniowo wideo przez Internet bez pogorszenia jakości lub konwersji wideo.

Czy ten post był pomocny?