Skip to content

Jak uzyskać Hulu i Amazon Video na XBMC?

29 de lipiec de 2021
2012 05 08 144215

Dodanie dostępu do popularnych serwisów streamingowych wideo to świetny sposób na poszerzenie zasięgu XBMC. Czytaj dalej, ponieważ pokazujemy, jak dodać Hulu i Amazon Video do swojej instalacji XBMC, aby cieszyć się łatwym i strumieniowym przesyłaniem wideo na żądanie.

Historycznie, jednym z powszechnych źródeł frustracji użytkowników XBMC była kłótnia wymagana do integracji popularnych usług, takich jak Hulu. Na szczęście jest kilku niestrudzonych programistów, którzy poświęcają swoją energię na pomaganie reszcie z nas w ulepszaniu i ulepszaniu naszego doświadczenia z XBMC. Dzisiaj przyjrzymy się, jak łatwo zintegrować wideo z Hulu i Amazon Video z instalacją XBMC.

Co będziesz potrzebował

Do tego projektu potrzebne będą następujące materiały:

Możesz śledzić ten samouczek i bez problemu uzyskać dostęp do całej bezpłatnej zawartości Hulu. W przypadku zawartości premium Hulu potrzebujesz konta Hulu Plus. Zawartość Amazon Video jest tylko dostępne dla członków Amazon Prime i bez logowania z obsługą Prime, nie będziesz nawet w stanie wyciągnąć listy treści, nie mówiąc już o oglądaniu czegokolwiek.

Notatka: Jeśli chcesz dodać Netflix do swojego doświadczenia z XBMC, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat tutaj.

Instalowanie repozytorium Bluecop

1627548704 573 Jak uzyskac Hulu i Amazon Video na XBMC

Sekretnym sosem, który wprowadzi magię Amazon Video i Hulu do naszej instalacji XBMC, jest repozytorium dodatków Bluecop. Aby zainstalować repozytorium Bluecop, musisz wiedzieć, jak zainstalować repozytoria innych firm dla XBMC. Szczegółowo omówiliśmy ten proces, ale oto krótki kurs przyspieszony:


Najpierw pobierz Bluecop plik ZIP tutaj. Po drugie, umieść plik ZIP w miejscu, w którym Twoja instalacja XBMC może go zobaczyć (udział sieciowy, dysk flash, który możesz podłączyć do komputera z uruchomionym XBMC itp.). Po trzecie, przejdź do System –> Dodatki –> Zainstaluj z pliku zip. Przejdź do i wybierz plik Bluecop ZIP i kliknij OK.

Poczekaj chwilę, aż się zainstaluje, a następnie przejdź do System –> Dodatki –> Pobierz dodatki. W tym podmenu zobaczysz repozytorium dodatków Bluecop — jak widać na powyższym zrzucie ekranu. W repozytorium Bluecop znajdziemy dodatki, których szukamy. Śmiało i wybierz go teraz.

Instalowanie dodatku Hulu

1627548704 171 Jak uzyskac Hulu i Amazon Video na XBMC

Zaczniemy od dodatku Hulu, ponieważ nie wymaga on subskrypcji premium, aby uzyskać dostęp do wysokiej jakości treści (jak wspomniano wcześniej, zarówno zawartość Hulu Plus, jak i cała zawartość Amazon Video wymaga członkostwa premium). W repozytorium Bluecop wybierz Hulu.

Zostanie wyświetlone menu opisu zawierające informacje o dodatku, a także opcje menu do zainstalowania i konfiguracji. Najpierw zainstaluj dodatek. Zajmie to od kilku sekund do około pół minuty. Gdy tak się stanie, w prawym dolnym rogu pojawi się powiadomienie:

1627548704 561 Jak uzyskac Hulu i Amazon Video na XBMC

W tym momencie możesz wrócić do głównego menu XBMC, aby zacząć oglądać zawartość Hulu lub, jeśli jesteś członkiem Hulu Plus, możesz poświęcić chwilę na wprowadzenie nazwy użytkownika i hasła. Możesz to zrobić, wybierając opcję menu Konfiguracja na stronie opisu Hulu.

Zabierzmy Hulu na przejażdżkę. Wyjdź z powrotem do głównego ekranu XBMC (używamy domyślnej skórki Confluence) i przejdź do Filmy. W sekcji Filmy wybierz Dodatki. Zobaczysz Hulu jako jeden z potencjalnych dodatków. Gdy wybierzesz go po raz pierwszy, otrzymasz komunikat informujący, że oprogramowanie jest bezpłatne, a jeśli za nie zapłaciłeś, zostałeś oszukany. Nie musimy się tym martwić, pobraliśmy go za darmo bezpośrednio od autora.


Pierwsze menu, które zobaczysz w Hulu, pozwala wybierać spośród popularnych, ostatnio dodanych programów, programów telewizyjnych lub filmów. Jesteśmy ciekawi treści telewizyjnych, więc zagłębimy się w to. Sprawdźmy oferty telewizyjne:

1627548704 293 Jak uzyskac Hulu i Amazon Video na XBMC

30 Skała? Nie przejmuj się, jeśli to zrobimy. Zauważ, jak czysta wygląda zawartość? Dodatek pobiera miniatury, grafikę i metadane dla pokazów strumieniowych w ten sam sposób, w jaki XBMC pobiera dane dla treści przechowywanych lokalnie.

1627548705 550 Jak uzyskac Hulu i Amazon Video na XBMC

Ponieważ nie mamy konta premium Hulu, widzimy tylko treści dostępne dla wszystkich użytkowników Hulu. Żadnych skarg, to wciąż sporo darmowych treści. Zacznijmy oglądać:

1627548705 91 Jak uzyskac Hulu i Amazon Video na XBMC

Sukces! Treści są przesyłane strumieniowo pięknie, czujemy się tak, jakbyśmy oglądali inne treści na XBMC. Przejdźmy teraz do instalacji dodatku do Amazon Video.

Instalowanie dodatku Amazon

1627548705 291 Jak uzyskac Hulu i Amazon Video na XBMC

Aby zainstalować dodatek Amazon Video, powtórz te same kroki instalacji, które wykonałeś, aby zainstalować dodatek Hulu. Odwiedzać System –> Dodatki –> Pobierz dodatkii wybierz Repozytorium dodatków Bluecop. W podmenu zobaczysz Amazon.

Wybierz i zainstaluj dodatek Amazon. W przeciwieństwie do dodatku Hulu nie możesz po prostu wrócić do menu Wideo i zacząć oglądać zawartość. Musisz wybrać Konfiguruj i podłącz dane logowania Amazon konta Amazon, które ma włączoną usługę Prime (tylko członkowie Prime mają dostęp do biblioteki Amazon Video).


Jednak po podłączeniu danych uwierzytelniających żeglowanie jest płynne. Wróć do głównego menu XBMC, wybierz Wideo -> Dodatki -> Amazon. Podobnie jak w menu Hulu, możesz wybierać spośród filmów, telewizji, swojej biblioteki i przeszukiwać filmy.

Zamierzamy ponownie zbadać zawartość telewizji:

1627548705 64 Jak uzyskac Hulu i Amazon Video na XBMC

Doktor Kto? Nie przejmuj się, jeśli to zrobimy. Nie tylko są całe odcinki Doctor Who w HD, ale jest też wiele sezonowych dodatków – fajnie! Odpalmy pierwszy odcinek szóstego sezonu:

1627548705 355 Jak uzyskac Hulu i Amazon Video na XBMC

Wygląda nam dobrze; ładne i wyraźne odtwarzanie HD bez zacinania się.

Teraz, gdy mamy zainstalowany dodatek Hulu i Amazon, zróbmy ostatnią rzecz, aby jeszcze łatwiej uzyskać do nich dostęp.

Dodawanie skrótów do ekranu głównego

1627548705 448 Jak uzyskac Hulu i Amazon Video na XBMC

XBMC Eden obsługuje przydatne skróty na przednim ekranie. Zamiast zmuszać Cię do poruszania się po podmenu, możesz łatwo dodać je bezpośrednio do głównego ekranu nawigacyjnego.

Aby to zrobić, odwiedź System –> Ustawienia –> Skórka. W menu Skórki znajdziesz Skróty dodatków podmenu. Możesz tam dodawać skróty do dodatków do większości głównych wpisów na ekranie głównym. Interesuje nas Podmenu wideo. Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z tej funkcji, zobaczysz pięć pustych miejsc. Kliknij jeden, aby wybrać dodatek wideo.

1627548705 143 Jak uzyskac Hulu i Amazon Video na XBMC


Dodaliśmy skróty do Amazon, Hulu i YouTube (domyślnie dołączone do XBMC). Teraz, jak widać na zrzucie ekranu na początku tej podsekcji, możemy łatwo wskoczyć do wszystkich trzech usług wideo bezpośrednio ze strony głównej. Korzystanie z multimediów strumieniowych w XBMC nigdy nie było łatwiejsze!

Masz wskazówkę, sztuczkę lub dodatek XBMC do udostępnienia? Zabrzmij w komentarzach poniżej i pomóż innym czytelnikom zwiększyć ich doświadczenie XBMC.

Czy ten post był pomocny?