Skip to content

Jak używać Sonos jako budzika lub wyłącznika czasowego

4 de sierpień de 2021
img 5731f20f59044

Sonos jest świetny, ponieważ możesz ustawić i sterować głośnikami z dowolnego pomieszczenia w swoim mieszkaniu. Jeśli lubisz budzić się lub zasypiać przy muzyce, są one szczególnie odpowiednie do umieszczenia w Twojej sypialni.

Po skonfigurowaniu i skonfigurowaniu odtwarzaczy Sonos na wszystkich urządzeniach nie ma znaczenia, gdzie jesteś i czego używasz, ponieważ możesz nimi sterować za pomocą niemal każdego urządzenia. Jest to szczególnie przydatne, gdy odpoczywasz w łóżku lub próbujesz zasnąć. Aplikacja odtwarzacza Sonos może nawet ustawiać alarmy (abyś mógł obudzić się przy muzyce) i wyłączniki czasowe (abyś mógł zasnąć przy muzyce) . W tym przewodniku pokażemy, jak to zrobić.

Jak ustawić wyłącznik czasowy w aplikacji komputerowej Sonos

Możesz ustawić alarmy w aplikacji mobilnej, ale nie wyłączniki czasowe. Aplikacja komputerowa umożliwia tworzenie obu. Mając to na uwadze, najpierw omówmy wyłączniki czasowe. W aplikacji komputerowej w prawym dolnym obszarze zobaczysz opcje timerów i alarmów.

1628071237 103 Jak uzywac Sonos jako budzika lub wylacznika czasowego

Timery są dość proste do rozpracowania. Po umieszczeniu utworów w kolejce, niezależnie od tego, czy jest to playlista, czy ulubiona stacja Pandora, możesz kliknąć „Sleep Timer” i wybrać czas, po którym aplikacja Sonos wyłączy muzykę.

1628071237 28 Jak uzywac Sonos jako budzika lub wylacznika czasowego

Jak ustawić alarm w aplikacji mobilnej Sonos

Ustawienie odtwarzacza Sonos tak, aby budził Cię rano lub po drzemce, wymaga tylko odrobinę więcej konfiguracji. Pokażmy, jak to zrobić w wersji mobilnej.


Najpierw dotknij trzech linii w lewym górnym rogu, a następnie dotknij „Alarmy” u dołu panelu.

1628071237 19 Jak uzywac Sonos jako budzika lub wylacznika czasowego

Po dodaniu alarmów pojawią się one na następnym ekranie. Ponieważ nie mamy jeszcze żadnego, ten ekran jest pusty. Dotknij „Nowy alarm” u dołu, aby przejść do następnego ekranu.

1628071237 638 Jak uzywac Sonos jako budzika lub wylacznika czasowego

Teraz na ekranie Nowy alarm możesz ustawić godzinę alarmu, pomieszczenie, w którym wystąpi, częstotliwość i głośność.

1628071237 988 Jak uzywac Sonos jako budzika lub wylacznika czasowego

Po dotknięciu „Muzyka” możesz wybierać między dzwonkiem Sonos, listami odtwarzania Sonos, importowanymi listami odtwarzania, usługami strumieniowymi lub stacjami radiowymi.

1628071237 247 Jak uzywac Sonos jako budzika lub wylacznika czasowego

Zauważ, że na ekranie nowego alarmu znajduje się funkcja zaawansowana. Tutaj znajdziesz opcje ustawiania czasu trwania alarmu i możesz uwzględnić zgrupowane pokoje.

1628071238 550 Jak uzywac Sonos jako budzika lub wylacznika czasowego

Jak ustawić alarm w aplikacji Sonos Desktop?

Podobnie jak w przypadku wyłączników czasowych, kliknij opcję Alarm w prawym dolnym rogu aplikacji komputerowej, aby ustawić alarm.

1628071237 103 Jak uzywac Sonos jako budzika lub wylacznika czasowego


Ustawienie tutaj jest dość łatwe do ustalenia, możesz dodawać lub usuwać alarmy za pomocą przycisków + i – lub kliknąć „Edytuj”, aby edytować istniejący alarm. Zaznacz pole obok alarmów po prawej, aby je włączyć lub wyłączyć.

1628071238 611 Jak uzywac Sonos jako budzika lub wylacznika czasowego

Jeśli edytujesz (lub tworzysz) alarm, znajdziesz te same opcje, co w wersji mobilnej, z tą różnicą, że nie będzie przycisku Zaawansowane. Zamiast tego wszystko zostanie zgrupowane w tym samym panelu ustawień.

1628071238 275 Jak uzywac Sonos jako budzika lub wylacznika czasowego

Po utworzeniu i zapisaniu alarmu zobaczysz go na ekranie Alarmy w aplikacji mobilnej. Jeśli kiedykolwiek dotkniesz alarmu, możesz go edytować lub usunąć. Jeśli jesteś zadowolony, po prostu dotknij „Gotowe”.

1628071238 187 Jak uzywac Sonos jako budzika lub wylacznika czasowego

Masz to. Niezależnie od tego, czy idziesz spać, słuchając muzyki, czy chcesz się przy niej budzić, możesz korzystać z odtwarzacza Sonos w dowolnym pomieszczeniu, korzystając z ulubionych list odtwarzania, usług strumieniowych lub stacji radiowych. To świetna alternatywa dla tego samego starego budzika lub korzystania z telefonu i jego dźwięków budzika. Upewnij się, że wyłączyłeś białe światło LED, aby nie przeszkadzało Ci w zaciemnionym pokoju.

Czy ten post był pomocny?