Skip to content

Napraw błąd odtwarzania AVI w QuickTime 7.2 na MacOS X

15 de lipiec de 2021
Picture 1

Firma Apple wydała niedawno nową wersję QuickTime (v.7.2) z wieloma nowymi funkcjami i ulepszeniami. Wśród wielu ulepszeń, które obejmują (w końcu) obsługę pełnego ekranu w niezarejestrowanej wersji, Apple dodał ogólne odtwarzanie AVI, obsługujące kodeki, takie jak Xvid, DivX i ulepszony H.264.

Na pierwszy rzut oka jest to naprawdę dobra rzecz, ale powoduje poważne problemy dla tych z nas, którzy w przeszłości dodawali kodeki innych firm do QuickTime, aby takie rzeczy działały. Mówiąc prościej, aktualizacja usuwa wszystkie kodeki innych firm i zastępuje je standardowymi składnikami QuickTime. Te komponenty zapewniają oczywiście to samo odtwarzanie, ale mają też swój własny zestaw problemów.

Najwyraźniej w QuickTime 7.2 uruchomienie do odtwarzania pliku AVI Xvid/MP3 zajmuje prawie 15 sekund, przez cały czas obciążając procesor do 50%. Kiedy jesteś przyzwyczajony do przeglądania klipów w FrontRow (który uruchamia QuickTime do odtwarzania miniatur dla każdego filmu), 15 sekund to naprawdę długi czas.

Rozwiązaniem jest ponowna instalacja kodeków wymaganych do odtwarzania plików AVI oddzielnie od komponentów vanilla QuickTime. Wbrew temu, co powiedziałem wcześniej, polecam Perian. Albo miałem raz instalację buggy, albo było to związane z pogodą. Tak czy inaczej, używam go od kilku miesięcy i działa świetnie. Możesz go pobrać tutaj.

Po pobraniu DMG powinien wyświetlić monit i automatycznie zamontować się.

Kliknij dwukrotnie plik „Perian.prefPane”. Będziesz chciał wybrać „Zainstaluj dla wszystkich użytkowników”, po czym będziesz musiał podać swoje hasło (dwukrotnie). Po zainstalowaniu Perian zostanie wyświetlony panel preferencji.

1626357539 126 Napraw blad odtwarzania AVI w QuickTime 72 na MacOS X


W przeciwieństwie do poprzednich wersji Periana, które wymagały ręcznego manipulowania plikami .component, ta najnowsza wersja nie wymaga więcej kroków do zainstalowania niż to, co już opisaliśmy.

I to wszystko! QuickTime powinien teraz odtwarzać dowolny plik filmowy w pełnej jakości, wykonując swój mały taniec startowy w rekordowym czasie (przy minimalnym obciążeniu procesora).

Czy ten post był pomocny?