Skip to content

Użyj Fire TV Cube do sterowania głosem w swoim domowym centrum multimedialnym

15 de lipiec de 2021
IMG 4306

Ogień TV Cube może wydawać się zwykłym Fire TV z wbudowanymi funkcjami Alexa, ale jego największą cechą jest zdecydowanie możliwość używania go jako aktywowanego głosem uniwersalnego pilota.

Co to jest kostka Fire TV?

Fire TV Cube, który, jak można się domyślić z nazwy, jest najnowszym dekoderem Fire TV od Amazon, ale z nieco większym dodatkiem. To właściwie połączenie firmy Telewizja przeciwpożarowa i Echo kropka. Zamiast więc mieć dwa oddzielne urządzenia, możesz mieć pudełko „dwa w jednym”, które dobrze pasuje do stojaka kina domowego.

1626371367 488 Uzyj Fire TV Cube do sterowania glosem w swoim domowym

Jednak to naprawdę tylko wierzchołek góry lodowej i nie jest to nawet najfajniejsza rzecz w Fire TV Cube. Nie, najfajniejszą funkcją jest zintegrowany nadajnik podczerwieni, który umożliwia sterowanie głosowe telewizorem, listwą dźwiękową, amplitunerem AV i wszystkim innym, co masz. Oczywiście możesz też używać głosu do wyszukiwania i odtwarzania różnych treści.

Fire TV Cube nadal jest wyposażony w pilot głosowy Amazona, na wypadek gdybyś chciał sterować pudełkiem w staromodny sposób. I nadal możesz używać zwykłych pilotów do telewizora i innych urządzeń kina domowego.

Używanie go jako aktywowanego głosem uniwersalnego pilota (gdy działa)

Być może masz już taką konfigurację dzięki Harmony Hub i Echo firmy Logitech. Jednak kostka Fire TV Cube ma możliwości obu tych urządzeń (z dekoderem strumieniowym dodanym na dobre) w mniej więcej tej samej cenie – w zasadzie dostajesz Fire TV za darmo (normalnie 70 $), gdy idziesz z Fire TV Cube zamiast kombinacji Harmony Hub / Echo Dot.

1626371367 998 Uzyj Fire TV Cube do sterowania glosem w swoim domowym

To, co może również skłonić Cię do skorzystania z Fire TV Cube, to niezwykle łatwy proces konfiguracji do wykrywania sprzętu kina domowego, podczas gdy linia produktów Harmony nie jest najłatwiejsza na świecie do skonfigurowania i oderwania się od ziemi. Działają dobrze po zakończeniu konfiguracji, ale początkowy proces nie jest przyjazny dla użytkownika. Z tego powodu Fire TV Cube jest świetny dla osób szukających mniej skomplikowanego sposobu sterowania zestawem kina domowego za pomocą głosu.

Fire TV Cube najpierw próbuje automatycznie wykryć Twój telewizor i inny sprzęt kina domowego, a jeśli się powiedzie, naprawdę nie musisz robić nic poza wyborem marki różnych urządzeń. W najgorszym razie musisz nauczyć go poleceń na swoich pilotach, ale dobrze radzi sobie z przeprowadzeniem cię przez cały proces.

Jednak może się okazać, że nie działa to zbyt dobrze w przypadku twojej konkretnej konfiguracji, jak wydaje się, że ma to miejsce w przypadku każdego blastera IR. Dzięki mojej własnej konfiguracji Fire TV Cube mógł dobrze włączać i wyłączać mój telewizor i soundbar. Jednak po około dziesięciu sekundach wyłącza mój soundbar.

Nie wiem dokładnie, dlaczego tak się dzieje, ale wydaje się, że trochę rodzaj niezgodności między moim soundbarem a Fire TV Cube. Twoja konfiguracja może jednak działać idealnie, ale chodzi o to, że nie tylko wszystko będzie działać poprawnie z kostką.

Ty nie Mieć korzystać z części Fire TV

Uzyj Fire TV Cube do sterowania glosem w swoim domowym

Być może to, co sprawia, że ​​Fire TV Cube jest wyjątkowy, to jego zdolność do działania jako uniwersalny pilot do urządzeń kina domowego i nic więcej. W epoce, w której firmy prawie zmuszają Cię do pozostania w swoim ekosystemie, orzeźwiająca jest świadomość, że nie musisz w ogóle korzystać z części Fire TV w Fire TV Cube, aby skorzystać z uniwersalnych funkcji zdalnego sterowania sterowanych głosem .

Krótko mówiąc, naprawdę nie ma powodu, aby faworyzować Fire TV nad konkurencyjnymi dekoderami strumieniowymi, takimi jak Apple TV, Roku, Chromecast lub Nvidia’s Shield – prawie każde inne urządzenie ma lepszy interfejs, a także natywną aplikację YouTube .

Dobrą wiadomością jest to, że nawet jeśli nie chcesz korzystać z części Fire TV w Fire TV Cube, nadal możesz używać jej do włączania i wyłączania telewizora za pomocą głosu, a także sterowania głośnością (chociaż nie ma to sensu ponieważ zmienia go tylko o jeden przyrost). Dzięki temu mogę użyć Fire TV Cube, aby powiedzieć Alexie, aby włączała i wyłączała telewizor i listwę dźwiękową, ale nadal używam mojego Apple TV do oglądania treści.


W tym momencie Fire TV Cube to nic innego jak aktywowany głosem uniwersalny pilot, a także zwykłe echo, z którego mogę korzystać zawsze, gdy steruję urządzeniami smarthome i pytam o pogodę.

Czy można by to uznać za poważne niedostateczne wykorzystanie Fire TV Cube? Tak, prawdopodobnie. Ale za tę samą cenę co Harmony Hub/Echo Dot mogę mieć podobny produkt, który jest droga łatwiejsze w konfiguracji i obsłudze.

Czy ten post był pomocny?