Skip to content

Amazon Alexa otrzymuje reklamy zamaskowane jako odpowiedzi

20 de wrzesień de 2022
amazon alexa echo dot

Amazon Echo Dot na marmurowej powierzchni

Alexa firmy Amazon jest jedną z najczęściej używanych wirtualnych asystentek i wkrótce przyjmie nowe podejście, aby uzyskać dokładniejsze odpowiedzi. Jak możesz zapytać? Prosząc o pomoc marki — oczywiście w zamian za wyeksponowanie marki.

Amazon oficjalnie ogłosił nową funkcję Alexy o nazwie „Klienci pytają Alexę”, która pozwala markom wprowadzać własne odpowiedzi na często zadawane przez użytkowników pytania, zamiast pobierać te odpowiedzi z Internetu lub z odpowiedzi Alexa pochodzących z crowdsourcingu.

Będą w pewnym sensie reklamami zamaskowanymi jako odpowiedzi i prawdopodobnie będą wyświetlane tylko wtedy, gdy ktoś zapyta o coś związanego z tą marką. Ilekroć odpowiedź na pytanie pochodzi od marki, zostanie ona wyjaśniona, a odpowiedź zostanie przypisana do tej konkretnej marki. Wszystkie odpowiedzi przejdą przez moderację treści i kontrole jakości, a marki nie będą w stanie zapłacić za odpowiedzi, więc teoretycznie te dwie rzeczy powinny powstrzymać marki przed nadużywaniem systemu. Oczywiście będzie to jednak zależeć od tego, jak dobre lub złe są te kontrole.

Jeśli system jest dobrze zrobiony, może to być sposób na zebranie i udoskonalenie odpowiedzi na niektóre pytania. A w tym procesie marki mogą zyskać ekspozycję. Każdy wygrywa.

Markowe odpowiedzi zaczną pojawiać się w wynikach wyszukiwania Amazon do końca tego roku, a Alexa powinna zacząć je czytać na początku przyszłego roku.

Źródło: Wiadomości AFTV

Czy ten post był pomocny?