Skip to content

Apple Music zyskuje jedną z najlepszych funkcji Spotify jeszcze w tym roku – recenzja Geek

12 de czerwiec de 2023
8ee1a140 1024x576 1

Twórz wspólne listy odtwarzania z przyjaciółmi i rodziną.

Baner w aplikacji Apple Music.

Przed spędzeniem zabawnego dnia ze znajomymi lub rodziną ktoś z grupy może ogłosić, że tworzy playlistę. Jeśli jesteś użytkownikiem Spotify, nie jest to wielka sprawa — wszyscy możecie współtworzyć playlistę ze swoich telefonów. Ale Apple Music nie oferuje wspólnych list odtwarzania. Przynajmniej jeszcze nie.

Jeszcze w tym roku aktualizacja Apple Music odblokuje wspólne listy odtwarzania. Pomysł jest dość prosty; zapraszasz znajomych do tworzenia wspólnej listy odtwarzania, a oni mogą dodawać dowolne utwory. Wszyscy na wspólnej liście odtwarzania mogą zobaczyć, kto przesłał każdy utwór, i możesz zostawić reakcje emotikonów na utwory, które kochasz lub nienawidzisz.

Oczywiście wspólne listy odtwarzania wymagają subskrypcji Apple Music. Apple nie udostępniło zbyt wielu informacji na temat tej funkcji, chociaż nie jest tak, że wspólne listy odtwarzania są aż tak skomplikowane.

Oprócz wspólnych list odtwarzania, Apple Music zyska również funkcję o nazwie SharePlay. Jest to w zasadzie bezprzewodowy system kolejkowania i sterowania dla pojazdów obsługujących CarPlay. Jeśli w pojeździe z funkcją CarPlay znajduje się grupa użytkowników Apple Music, mogą oni sterować odtwarzaniem (przeskakiwać utwory, pauzować itp.) i tworzyć kolejkę muzyczną.

Funkcja wspólnych list odtwarzania pojawi się w Apple Music „jeszcze w tym roku”, zgodnie z komunikatem prasowym Apple. Może więc nie zostać uwzględniony w aktualizacji iOS 17 (która pojawi się we wrześniu lub październiku). Może to zostać zdegradowane do aktualizacji aplikacji Apple Music.

źródło: jabłko

Czy ten post był pomocny?