Skip to content

Apple zamyka lukę zniżkową na edukację w USA

21 de styczeń de 2022
apple blast bluelines hero 1

Apple od dawna oferuje zniżkę dla studentów i osób pracujących w edukacji, ale firma wykonała straszną robotę, upewniając się, że jesteś zaangażowany w edukację, aby ją zdobyć. Te czasy minęły, ponieważ Apple używa teraz Unidays do weryfikacji w USA.

Unidays to zewnętrzna usługa weryfikacyjna, która zweryfikuje, czy faktycznie zajmujesz się edukacją, niezależnie od tego, czy jesteś uczniem, czy nauczycielem. Jeśli jesteś zwykłym kupującym, który swobodnie kliknął zniżkę edukacyjną, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy na sprzęcie Apple, nie będziesz już mógł skorzystać z tych ofert, jak zauważyli użytkownicy Reddit.

Poza weryfikacją Twojego wykształcenia Apple ogranicza również ilość sprzętu, który jedna osoba może kupić w ciągu roku. Teraz możesz uzyskać zniżkę na jeden komputer stacjonarny, jeden Mac mini, jeden laptop, dwa iPady i dwa akcesoria rocznie. Dla większości ludzi to znacznie więcej niż kupią w ciągu roku (a może nawet dziesięciu), ale jeśli próbujesz wyposażyć salę lekcyjną w produkty Apple, to nie wystarczy.

Ciekawie byłoby dokładnie wiedzieć, ile pieniędzy Apple straciło na osoby korzystające z rabatu edukacyjnego bez faktycznego zakwalifikowania się. Firma ma sens, aby rozprawić się z ludźmi, którzy z niego korzystają, a nie powinni tego robić, ponieważ firma może zarobić dodatkowe pieniądze na tych kupujących, którzy płacą pełną cenę.

Apple miał już proces weryfikacji w Wielkiej Brytanii i kilku innych krajach, więc zmienia to tylko proces zakupu dla fanów Apple w Stanach Zjednoczonych.

Czy ten post był pomocny?