Skip to content

Bezpieczne przetwarzanie: Bezpłatna ochrona przed wirusami dzięki AVG Free Edition

16 de lipiec de 2021
freelicense 1024x752 1

Podczas mojej kariery w branży komputerowej odkryłem, że każde z dobrze znanych darmowych programów antywirusowych spełni swoje zadanie i jest niezbędne w dobrze ukształtowanym planie bezpieczeństwa. Na pytanie, co to jest “najlepszy” darmowe narzędzie antywirusowe odpowiedź naprawdę sprowadza się do osobistych preferencji.

W tym tygodniu zakończymy naszą relację z darmowych programów antywirusowych. W zeszłym tygodniu omówiliśmy Avira AntiVir i Avast Home Edition, a dzisiaj omówimy prawdopodobnie najskuteczniejsze i najbardziej popularne bezpłatne narzędzie antywirusowe: Darmowa edycja AVG firmy Grisoft.

Instalacja jest w większości prosta. Będziesz chciał się upewnić, że podczas instalacji jest już dołączona bezpłatna licencja, jak pokazano tutaj.

Podczas instalacji zostaniesz poproszony o wybranie, czy chcesz dołączyć pasek narzędzi, czy nie. Osobiście nie jestem fanem pasków narzędzi, więc nie instalowałbym tego, ale AVG radzi, aby podczas korzystania z niego uniknąć większej liczby zagrożeń internetowych.

Internet Explorer i Firefox zawierają już dobrą ochronę przed phishingiem, więc moim zdaniem pasek narzędzi jest przesadny, ale możesz podjąć własną decyzję z kilkoma szczegółowymi informacje z ich strony.

1626453357 844 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki AVG Free Edition


Po pomyślnej instalacji kreator zaczyna monitować o określone ustawienia narzędzia. Jednym z najważniejszych jest pobranie najnowszych aktualizacji bazy wirusów.

1626453357 739 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki AVG Free Edition

Inne ustawienia do wybrania to czas wykonywania codziennego skanowania i rejestracji w systemie AVG. Możesz przejść przez kreatora lub całkowicie pominąć proces, ponieważ zmiany można wprowadzić później.

1626453357 577 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki AVG Free Edition

Wszystkimi ustawieniami i komponentami można sterować z interfejsu użytkownika. AVG Free Edition zawiera więcej niż tylko ochronę antywirusową. Inne składniki obejmują:

Oprogramowanie antyszpiegowskie Chroni przed złośliwym oprogramowaniem
Skaner poczty e-mail Integruje się z programem Outlook w celu skanowania wiadomości e-mail i załączników w poszukiwaniu wirusów i oprogramowania szpiegującego
Tarcza rezydenta Ochrona w czasie rzeczywistym przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem szpiegującym

panel sterowania

Pełne skanowanie systemu wydaje się porównywalne z Avast i AntiVir, a ponadto możesz kontrolować prędkość… im szybsze skanowanie, tym więcej mocy obliczeniowej procesora wymaga, jeśli chcesz nadal korzystać z komputera podczas skanowania.

Szczegóły wykrycia są wyświetlane w interfejsie użytkownika jako wykryte. Tutaj możesz także wstrzymać, rozpocząć lub wznowić skanowanie.

1626453357 722 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki AVG Free Edition

Istnieje zaskakująca liczba ustawień i opcji umożliwiających dostosowanie działania systemu AVG. Tutaj możesz kontrolować harmonogramy skanowania i całą masę innych opcji.

1626453357 272 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki AVG Free Edition


Powiadomienia wyskakujące są wyświetlane obok zegara na pasku zadań.

1626453358 820 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki AVG Free Editionwyskakujące okienko paska zadań

Wszystkie wiadomości e-mail zostaną przeskanowane i zostanie to zweryfikowane za pomocą wiadomości na dole każdego e-maila. Podobnie jak w przypadku innych omówionych przez nas aplikacji antywirusowych, AVG integruje się z Eksploratorem Windows, dzięki czemu można skanować poszczególne pliki, klikając prawym przyciskiem myszy.

skanowanie wiadomości e-mail

1626453358 480 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki AVG Free Edition

Wniosek

AVG jest tak popularny nie bez powodu: interfejs użytkownika jest atrakcyjny i dość łatwy w użyciu, a także dostępnych jest wiele opcji, które pozwalają dostosować zachowanie do własnych upodobań. Oferuje również wiele komponentów i opcji, które są dostępne tylko w profesjonalnej wersji innych narzędzi, w atrakcyjnej cenie wolny.

1626453358 794 Bezpieczne przetwarzanie Bezplatna ochrona przed wirusami dzieki AVG Free Edition

Jeśli korzystasz z systemu AVG przez jakiś czas, skomentuj i poinformuj nas o swoich przemyśleniach i opiniach lub zalecanych ustawieniach, których używasz.

Pobierz AVG Free Edition dla systemu Windows

Czy ten post był pomocny?