Skip to content

Co możesz zrobić z Bixby firmy Samsung?

15 de lipiec de 2021
img 59d5ae4c99db9 1024x469 1

Wygląda na to, że każda firma technologiczna pod słońcem pracuje nad asystentem sterowanym głosem, aby zmierzyć się z Asystentem Google, Alexą Amazona i Siri Apple. Markowa wersja Samsunga zyskuje na ogromnym udziale firmy w rynku smartfonów i nieco mniej niż wdzięcznym włączeniu dodatkowego przycisku sprzętowego w najnowszych modelach. Ale co wszystko może zrobić Bixby i czym różni się od swoich dawnych konkurentów?

Można go uruchomić za pomocą przycisku (lub głosu)

1626347792 230 Co mozesz zrobic z Bixby firmy Samsung

Podobnie jak Siri, Alexa i Asystent Google, Bixby może pracować z poleceniem głosowym – w tym przypadku raczej nieinspirowanym „Hi Bixby”. Jednak w przeciwieństwie do innych, usługa ma również dedykowany przycisk sprzętowy na flagowych telefonach Samsung Galaxy S8 i Note 8, umieszczając jego funkcjonalność z przodu i na środku. Możesz spodziewać się, że funkcja ta przeniknie do tańszych modeli Samsunga w nadchodzących miesiącach, a także dodatkowych gadżetów, takich jak głośnik w stylu Echo i kompatybilność z gadżetami innych firm.

Bixby integruje się z aplikacjami telefonicznymi i sprzętem

Co mozesz zrobic z Bixby firmy Samsung

Aplikacja do sterowania głosem firmy Samsung została zaprojektowana przede wszystkim w celu uzyskania dostępu do funkcji telefonu bez konieczności dotykania go. W tym obszarze jest mniej więcej taki sam jak Asystent i Siri, z kilkoma znaczącymi różnicami. Polecenia głosowe po „Hi Bixby” mogą aktywować aplikacje Samsung i aplikacje innych firm, a nawet niektóre funkcje w tych aplikacjach. Na przykład „otwórz zegar i ustaw budzik na ósmą rano” jest czymś dość podstawowym, z czym sobie poradzi.

1626347793 643 Co mozesz zrobic z Bixby firmy Samsung

Samsung twierdzi, że Bixby’s Voice może wykonywać 15 000 pojedynczych poleceń głosowych, a jego lista cały czas się powiększa. Jest zintegrowany ze wszystkimi podstawowymi aplikacjami na telefony Samsung, takimi jak dialer, pogoda, zegar, e-mail itd., a także z bardziej popularnymi aplikacjami innych firm, takimi jak aplikacja Facebook na Androida, Gmail, Instagram i Twitter. Oprócz wbudowanych poleceń, takich jak „jaka jest pogoda”, Samsung wbudował w Bixby podstawową funkcję „uczenia się”. Dzięki temu użytkownicy mogą nauczyć usługę rozpoznawania nowych i ogólnych fraz, takich jak „otwórz Pandorę i odtwarzaj moją ulubioną stację”, aby aktywować określone funkcje dostosowane do ich aplikacji. Bixby ma również głęboką integrację z własnymi aplikacjami Samsunga: na przykład jedną z czynności, które może wykonać po wyjęciu z pudełka, jest „otwórz aparat i włącz„ Zapisz pliki RAW i JPEG ”dla tylnego aparatu”. Złożone rzeczy.

1626347793 320 Co mozesz zrobic z Bixby firmy Samsung

W tej chwili przewaga Bixby Voice nad konkurencją jest dyskusyjna: wydaje się, że jest ściślej zintegrowany ze sprzętem telefonicznym niż Siri lub Asystent, ale jego zdolność do kontrolowania innych aplikacji jest ograniczona, podobnie jak jego aplikacje do bardziej ogólnych wyszukiwań internetowych. Mówiąc prościej, Bixby żyje na Twoim telefonie, podczas gdy Asystent Google i Siri żyją w chmurze.

Bixby Home jest bardziej irytujący niż użyteczny

1626347793 16 Co mozesz zrobic z Bixby firmy Samsung

Drugim filarem interfejsu Bixby jest Bixby Home, dedykowana strona dotycząca domyślnego programu uruchamiającego Samsunga. Jest dostępny, przesuwając palcem w lewo na ekranie głównym, mniej więcej tak, jak Google Now Launcher. Można go również uruchomić z dowolnej aplikacji za pomocą szybkiego dotknięcia dedykowanego przycisku sprzętowego Bixby (który można wyłączyć, jeśli jesteś podatny na przypadkowe dotknięcia).

1626347793 744 Co mozesz zrobic z Bixby firmy Samsung


Przesunięcie w lewo to nie jedyna rzecz, którą Bixby Home łączy z implementacją Google. Wygląda na to, że usługa ta ma być czymś w rodzaju omnibusa dla smartfonów, łącząc funkcjonalne aplikacje, takie jak pogoda i alarmy, integracja z usługami Samsung, najnowsze wiadomości i alerty sportowe oraz szybkie łącza do często używanych aplikacji i skrótów.

1626347793 264 Co mozesz zrobic z Bixby firmy Samsung

Wydaje się, że chce być czymś w rodzaju eterycznej alternatywy dla ekranu głównego, organicznie wyświetlając informacje i aplikacje, które będą potrzebne w oparciu o kontekst użytkowania. Ale niestety jest mniej pomocny, niż by się chciało: odkryłem, że po prostu używanie moich preferowanych widżetów uruchamiania i ekranu głównego jest o wiele bardziej praktyczne w prawie każdej sytuacji. Bixby Home ma coś z kryzysu tożsamości: podczas gdy pełnostronicowy interfejs Asystenta Google polega na dostarczaniu informacji, a Siri polega na przyjmowaniu poleceń, Bixby Home chce robić obie te rzeczyiuruchom aplikacjeipolecać nowe działania, oprócz bardziej dziwacznych dodatków, takich jak nagrody za zakupy Samsung i zgrywalizowany system „doświadczania”. To jest, szczerze mówiąc, bałagan. Wyłączyłem funkcję przycisków w moim telefonie.

Wizja Bixby ma prawdziwy potencjał

1626347793 331 Co mozesz zrobic z Bixby firmy Samsung

Trzecia część Bixby jest najciekawsza i ma największy potencjał. Bixby Vision to dodatek do standardowej aplikacji aparatu, aktywowany przez naciśnięcie przycisku „Bixby Vision” podczas fotografowania. Program wykorzystuje sztuczną inteligencję (a przynajmniej tak twierdzi) do niemal natychmiastowego identyfikowania informacji kontekstowych na obrazie, wyświetlając odpowiednie wyniki w sieci za pomocą ogólnego wyszukiwania obrazów lub określonego programu zakupowego. Może również analizować zdjęcia w Twojej galerii lub w przeglądarce internetowej Samsunga.

1626347793 103 Co mozesz zrobic z Bixby firmy Samsung

To narzędzie może być przydatne, jeśli zdarzy ci się zobaczyć coś, czego nie możesz od razu zidentyfikować na podstawie kontekstu — na przykład obraz w galerii bez etykiety lub podpisu albo samochód, który zauważyłeś, gdy przejeżdżasz w autobusie dla którego nie pamiętasz nazwy modelu. W tej chwili opiera się głównie na wynikach z Pinteresta i Amazona.

Ten materiał jest, mówiąc wprost, naprawdę fajny. Problem polega na tym, że jest to bardzo kontekstowe: czasy, kiedy będziesz tego potrzebować, nie są całkowicie oczywiste i nie jest to coś, co sprzedawałoby telefony same w sobie, tak jak robi to dobrze sprzedawana Siri firmy Apple. I nie jest sam: Asystent Google wkrótce otrzyma dodatkową funkcję o nazwie „Obiektyw” to w zasadzie to samo.

Nie musisz wybierać

Bixby jest w powijakach jako usługa: obecnie jest obsługiwany tylko w trzech modelach telefonów, z tylko dwoma językami dla działań głosowych (koreański i angielski), a jego integracja z aplikacjami i usługami innych firm jest daleko w tyle za Alexą. Ale Samsung jest gigantem w swojej dziedzinie – w rzeczywistości w dziesiątkach dziedzin – i ma pieniądze i siłę, aby uczynić z Bixby konkurenta samą siłą woli. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy firma podwoi się w integracji Bixby ze swoimi flagami w nadchodzących latach, czy jest to tylko nowość pozostawiona na poboczu historii technologii.

1626347794 247 Co mozesz zrobic z Bixby firmy Samsung

Na szczęście nic nie zmusza obecnych użytkowników Galaxy S8 i Note 8 do wyboru między Bixby a bardziej ogólnym Asystentem Google. Oba są wbudowane w telefony z Androidem i chociaż Google oszczędza niektóre z najbardziej soczystych funkcji dla swoich urządzeń Pixel, nadal dość łatwo jest korzystać z przycisku Home Asystenta lub funkcji aktywacji głosowej.

Czy ten post był pomocny?