Skip to content

Co to jest „Geofencing”?

7 de lipiec de 2021
img 5591c85f0306e

Termin ten pojawia się częściej w artykułach prasowych, pojawia się w instrukcjach obsługi produktów i jest wyróżniony jako funkcja w wielu aplikacjach mobilnych, ale czym właściwie jest geofencing? Czytaj dalej, ponieważ wyjaśniamy, co to jest, dlaczego pojawia się w większej liczbie produkcji i aplikacji oraz w jaki sposób możesz z niego skorzystać.

Co to jest geofencing?

Geofencing to wykorzystanie sieci satelitarnej Global Positioning System (GPS) i/lub lokalnych identyfikatorów częstotliwości radiowych (takich jak węzły Wi-Fi lub sygnały nawigacyjne Bluetooth) w celu utworzenia wirtualnych granic wokół lokalizacji. Geofence jest następnie sparowany ze sprzętem/ oprogramowanie, które reaguje na granice w pewien sposób, podyktowany parametrami programu.

Podczas gdy rozwiązania sprzętowe i programowe oparte na geofence istnieją od dziesięcioleci, wczesne systemy ograniczały się w dużej mierze do tych, którzy byli gotowi zainwestować w drogi, niestandardowy sprzęt do konkretnych zastosowań. Jednym z wczesnych komercyjnych zastosowań geofencingu był przemysł hodowlany, w którym garstka bydła w stadzie byłaby wyposażona w jednostki GPS, a jeśli stado przeniosłoby się poza granice geograficzne (geofence) ustawione przez hodowcę, wówczas hodowca otrzymałby alarm. Podobne systemy zostały wdrożone do ochrony i monitorowania flot pojazdów firmowych, w których jeśli pojazd firmowy opuścił strefę, został przydzielony menedżerom w firmie.

1625663067 390 Co to jest „Geofencing

To bardzo interesujące, ale jako ktoś, kto nie prowadzi farmy bydła ani floty dostawczej, prawdopodobnie zadajesz sobie pytanie: „Jak to się dotyczy? Twój tytuł mówił, że powinienem używać geofencing!” Więc jak robi to dotyczy ciebie?

Powszechne przyjęcie smartfonów sprawiło, że radio GPS/Wi-Fi/Bluetooth znalazło się w kieszeniach milionów konsumentów i zapoczątkowało erę niewiarygodnie tanich i wszechobecnych znaczników geolokalizacji, które zepchnęły geofencing z drogiej praktyki handlowej do sfery zastosowań konsumenckich . To, co kiedyś było bardzo kosztownym narzędziem dla bardzo specyficznych aplikacji, jest teraz bezpłatne dla programistów, którzy mogą włączyć je do swojego oprogramowania, ponieważ konsument ma już niezbędny sprzęt. W rezultacie możliwości geofencingu pojawiają się we wszystkim, od list zakupów po pakiety inteligentnego sterowania domem.


Innymi słowy, wokół ciebie jest cały świat potencjału geofencing, do którego warto sięgnąć. Twój smartfon jest w stanie przypomnieć Ci o odebraniu prania chemicznego, gdy jesteś w pobliżu pralni chemicznej, o wyłączeniu termostatu, gdy wyjeżdżasz z domu, i wszystkich innych przydatnych sztuczkach opartych na lokalizacji.

Teraz, gdy mamy jaśniejszy obraz tego, czym jest geofencing, przyjrzyjmy się aplikacjom w świecie rzeczywistym, z których możesz zacząć korzystać już dziś.

Geofencing w aplikacji

Geofencing wkradł się do szerokiej gamy aplikacji w ciągu ostatnich kilku lat i poprawił wszystko, od list rzeczy do zrobienia po zarządzanie gospodarstwem domowym. Poniższe przykłady to tylko przykłady wybrane z szerokiej gamy dostępnych aplikacji mających na celu podkreślenie różnych sposobów w które twórcy aplikacji używają geofencing. Jeśli masz ulubioną aplikację, o której nie wspomnieliśmy tutaj, wskocz do komentarzy na dole i udostępnij aplikację.

Wydajność

Jedną z najbardziej frustrujących rzeczy, jeśli chodzi o produktywność i wykonywanie zadań, jest pamiętanie, że musisz coś zrobić, gdy nie jesteś we właściwym miejscu, aby to zrobić. Jeśli pralnia chemiczna jest w drodze z pracy do domu, dobrze jest, aby proces wychodzenia z pracy wywołał przypomnienie o zabraniu się do pralni chemicznej. Jeśli potrzebujesz plików z określonego komputera w pracy, warto mieć wyzwalacz przypomnienia po przybyciu do pracy następnego dnia. Ciągle zapominasz kupić ten adapter w sklepie z narzędziami? Ustaw przypomnienie oparte na lokalizacji, aby następnym razem, gdy będziesz w sklepie, nie wyszedłeś bez niego.

Co to jest „Geofencing

Tego rodzaju wyzwalacze i przypomnienia zależne od lokalizacji są wbudowane w dużą liczbę popularnych aplikacji biurowych. Wieloplatformowa aplikacja do listy zadań Todoist obsługuje przypomnienia oparte na lokalizacji zarówno w systemie iOS, jak i Android. Popularna usługa wieloplatformowa PamiętajMleko obsługuje również przypomnienia oparte na lokalizacji. Użytkownicy iPhone’a, którzy potrzebują tylko prostych przypomnień bez złożoności pełnego systemu zarządzania zadaniami, mogą również po prostu dołączyć lokalizację do dowolnego elementu w aplikacji Przypomnienia.

Sterowanie inteligentnym domem

Sterowanie Smarthome to obszar, w którym geofencing naprawdę błyszczy. W końcu to, co mówi „Przyszłość jest teraz!” więcej niż zbliżanie się do domu i włączanie świateł, gdy idziesz do drzwi?

To nawet nie jest sugestia waporyzacji, ponieważ produkty z półki, takie jak wcześniej sprawdzony system Philips Hue, mają wbudowane geofencing oparte na smartfonach. Możesz poinstruować Hue, aby włączał i wyłączał światła, gdy przychodzisz i wychodzisz i/ lub nawet poproś ich o zastosowanie niestandardowych scen w różnych obszarach domu.


Możesz cieszyć się podobnym wykrywaniem domu/poza domem z ogrzewaniem i chłodzeniem dzięki poręczna aplikacja Skylark na iOS który łączy się z inteligentnymi termostatami Nest i Honeywell. Użytkownicy Androida mogą używać skryptów IFTTT lub komponentu Nest w aplikacja Life360 zrobić to samo.

Bezpieczeństwo

Istnieje wiele sprytnych aplikacji do geofencing, jeśli chodzi o bezpieczeństwo mobilne i komputerowe. Na przykład Android 5.0 ma przydatną funkcję, dzięki której możesz wyłączyć blokowanie urządzenia, jeśli znajdujesz się w zasięgu „domowego” węzła Wi-Fi: Nigdy więcej ciągłego odblokowywania telefonu, gdy tylko siedzisz na kanapie i bawisz się nim podczas przerw reklamowych.

Możesz także ustawić miniaturową strefę geofence wokół komputera, która automatycznie blokuje komputer, gdy telefon (i odpowiadające mu radio Bluetooth) oddala się od komputera. Szczegółowo opisujemy, jak skonfigurować ten sprytny mały hack tutaj.

Śledzenie rodziny

Jeśli masz zapracowaną rodzinę, którą chcesz mieć na oku (np. Otrzymywanie alertu, gdy dziecko wróci do domu ze szkoły i zapomni do ciebie zadzwonić), istnieją przydatne rozwiązania oparte na geofence, takie jak wyżej wymienione Aplikacja Life360, dostępny zarówno dla iOS, jak i Androida, co sprawia, że ​​konfigurowanie stref z odpowiednimi powiadomieniami jest bardzo proste.

1625663067 879 Co to jest „Geofencing

Jabłka Znajdź moich znajomych Widoczna powyżej aplikacja na iOS 8.0+ oferuje podobną funkcjonalność z możliwością sprawdzania lokalizacji i ustawiania alertów lokalizacyjnych.

Rzuć swoje z IFTTT

IFTTT (IF This Then That) to system przepisów, który umożliwia tworzenie przepisów, takich jak „Jeśli wychodzę z biura, włącz klimatyzator w domu” lub „Jeśli jestem w domu po 9 rano w dzień powszedni, napisz do mojego szefa że utknąłem w korku” lub jakikolwiek inny przepis, jaki możesz ugotować.


IFTTT obsługuje natywne śledzenie lokalizacji zarówno na Androida, jak i iOS za pośrednictwem oficjalnej aplikacji IFTTT. Aby zobaczyć przykładowe przepisy wykorzystujące śledzenie lokalizacji, sprawdź check Kanał lokalizacji iOS i kanał lokalizacji Androida.

Chociaż korzystanie z IFTTT jest z pewnością bardziej skomplikowane niż, powiedzmy, korzystanie z prostego geofencingu wbudowanego w system inteligentnych żarówek Hue, oferuje ogromny stopień elastyczności, ponieważ prawie każdy z dziesiątek tysięcy przepisów IFTTT można dostosować do pracy z aplikacją lokalizacyjną na Twoim telefonie.

Przyszłość Geofencing

Chociaż geofencing jest wciąż nieznany wielu ludziom, jest naturalnym przedłużeniem naszego pragnienia, aby nasze urządzenia robiły więcej (i robiły więcej automatycznie) i zmniejszały tarcia, z którymi współdziałają z naszym środowiskiem.

Ponieważ urządzenia stają się coraz bardziej wyrafinowane, a coraz więcej elementów naszego domu, pojazdów i miejsca pracy wchodzi do stale rosnącej stajni „Internetu rzeczy”, obiekty oczekują, że geofencing będzie stosowany w coraz większej liczbie urządzeń i środowisk.

Ta zwiększona integracja może przynieść różnego rodzaju nowości, takie jak stacje robocze, które wyłączają się, gdy ich właściciele wychodzą do budynku, dzbanki do kawy, które włączają się rano, gdy przybywają pierwsi kawosze, wentylatory na poddaszu, które wirują do życia, aby zassać chłodne wieczorne powietrze, gdy jedziesz do domu, drzwi garażowe otwierają się automatycznie, gdy skręcasz za zakrętem, i wszelkiego rodzaju drobne zmiany, które sprawiają, że komputery martwią się trywialnymi drobiazgami, podczas gdy my skupiamy się na rzeczach ciekawszych niż zastanawianie się, czy prawidłowo zamknęliśmy tylne drzwi.

Czy ten post był pomocny?