Skip to content

Co to jest Google Play Protect i jak zapewnia bezpieczeństwo Androida?

27 de lipiec de 2021
IMG 3881

Android jest otwarty, elastyczny i oferuje szeroki wybór. Niestety ta elastyczność wiąże się z większymi potencjalnymi problemami z bezpieczeństwem. Dobrą wiadomością jest to, że Google ma system o nazwie Play Protect, który pomaga zapewnić bezpieczeństwo Androida.

Google Play Protect reprezentuje całą filozofię bezpieczeństwa Androida firmy Google pod jedną nazwą. Play Protect to wieloczęściowy system, zaprojektowany, aby chronić Twój telefon od przodu do tyłu — jest to po części skaner złośliwego oprogramowania, po części Znajdź mój telefon, a po części Bezpieczne przeglądanie. Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, oto jak znaleźć stan Play Protect na swoim urządzeniu.

Jak znaleźć Play Protect Info na swoim urządzeniu?

Jeśli chcesz zobaczyć, co Play Protect robi na Twoim urządzeniu, jest to całkiem proste. Śmiało i uruchom Sklep Play, aby rozpocząć.

Otwórz menu Sklep Play, a następnie wybierz ustawienie „Moje aplikacje i gry”. Najwyższa opcja na stronie Moje aplikacje i gry to podsumowanie stanu Play Protect. Dotknij go, aby dowiedzieć się więcej.

Co to jest Google Play Protect i jak zapewnia bezpieczenstwo1627400303 746 Co to jest Google Play Protect i jak zapewnia bezpieczenstwo1627400303 199 Co to jest Google Play Protect i jak zapewnia bezpieczenstwo

Strona Play Protect pokazuje ostatnio zeskanowane aplikacje, informuje, czy znalazła coś podejrzanego, i daje kilka opcji do zabawy. To jest bardzo fajne.


Oto, co to naprawdę oznacza dla Ciebie i Twojego telefonu.

Skaner złośliwego oprogramowania Play Protect chroni Twój telefon przed wirusami

1627400303 99 Co to jest Google Play Protect i jak zapewnia bezpieczenstwo

Głównym powodem istnienia Play Protect jest skanowanie złośliwego oprogramowania. Wykorzystuje uczenie maszynowe do skanowania i weryfikacji ponad 50miliard aplikacje każdego dnia — zarówno w Sklepie Play, jak i poza nim.

Zasadniczo na zapleczu skaner złośliwego oprogramowania Play Protect sprawdza każdą aplikację, która trafia do Sklepu Google Play, aby upewnić się, że jest to legalna aplikacja. Jeśli coś zostanie złapane, zostanie odrzucone (lub usunięte) ze Sklepu Play.

Ale Play Protect idzie o krok dalej, aby zapewnić bezpieczeństwo urządzenia, nawet jeśli przeładujesz aplikacje. Skanuje nie tylko aplikacje w Sklepie Play, ale także skanuje wszystkie aplikacje na telefonie pod kątem złośliwej aktywności — bez względu na to, skąd pochodzą. Jeśli znajdzie coś podejrzanego, otrzymasz powiadomienie.

Oczywiście, tak jak każdy skaner złośliwego oprogramowania, nie jest doskonały. Niektóre rzeczy mogą prześlizgnąć się przez szczeliny, więc od Ciebie zależy, czy będziesz tak mądry, jak możesz, jeśli chodzi o instalowanie oprogramowania.

Funkcja Znajdź mój telefon Play Protect chroni zgubiony lub skradziony telefon

1627400303 11 Co to jest Google Play Protect i jak zapewnia bezpieczenstwo

Jeśli poczujesz, że nagle nie wiesz, gdzie jest Twój telefon, możesz użyć funkcji Znajdź mój telefon Play Protect, aby śledzić swoje urządzenie. Niezależnie od tego, czy został zgubiony, czy skradziony, możesz wyśledzić bieżącą (lub ostatnią znaną) lokalizację telefonu.

A jeśli wygląda na to, że nie odzyskasz telefonu, możesz użyć funkcji Znajdź mój telefon, aby zdalnie zablokować i wyczyścić urządzenie. W ten sposób możesz przynajmniej upewnić się, że Twoje dane osobowe są bezpieczne przed wzrokiem ciekawskich.

Play Protect zapewnia bezpieczeństwo w sieci

1627400303 246 Co to jest Google Play Protect i jak zapewnia bezpieczenstwo

Play Protect bezproblemowo integruje się również z Chrome, aby chronić Cię przed złośliwym oprogramowaniem w sieci. Jeśli wykryje złośliwy kod w witrynie, zostaniesz ostrzeżony i przekierowany z powrotem do bezpieczeństwa.

Ta funkcja powinna być również znana każdemu, kto korzysta z przeglądarki Chrome na komputerze, ponieważ jest to ta sama podstawowa koncepcja. Chrome wyszukuje wszelkie oznaki podejrzanej aktywności i blokuje je, jeśli wydarzy się coś podejrzanego.

Czy ten post był pomocny?