Skip to content

Cortana została prawie nazwana „Bingo” dzięki Steve’owi Ballmerowi

22 de grudzień de 2021
hey cortana

Wirtualni asystenci stali się częścią naszego życia. Jest Siri, Google, Alexa i Cortana. Ale prawie nie było Cortany, ponieważ były dyrektor generalny Microsoftu Steve Ballmer chciał nazwać asystenta Bingo.

Ta informacja o tym, co prawie było, pochodzi z rozmowy Alice Newton Rex z Big Bets z Sandeepem Paruchuri (za pośrednictwem Windows Central), byłym kierownikiem projektu Microsoft.

Według Paruchuri, „Ballmer miał kiepski smak produktu”. Przed wyjazdem zasugerował nazwę wirtualnego asystenta Microsoftu. „Chciał, żeby całość była sygnowana marką Microsoft. A potem jego pożegnalnym prezentem była próba nazwania go Bingo. Ale przeczekaliśmy to.

Obecny dyrektor generalny Satya Nadella był wielkim fanem projektu asystenta, ale w mniejszym stopniu sugerowanego przez byłego dyrektora generalnego nazwiska Ballmera. Wraz z nim u steru Microsoft trzymał się nazwy Cortana, którą wszyscy znamy i kochamy dzisiaj.

Czy Bingo to zła nazwa? Niekoniecznie, ale nie ma tego samego wrażenia co Cortana, która opiera się na sztucznej inteligencji z ukochanej serii gier wideo Halo. Chociaż Cortana nie jest najbardziej odnoszącą sukcesy wirtualną asystentką, to nie nazwa przeszkodziła jej w osiągnięciu sukcesu . Nie wyobrażamy sobie, by nazwanie tego Bingo (lub cokolwiek innego) miało tak duże znaczenie.

Po prostu bądź wdzięczny, że nigdy nie musiałeś mówić „Hej Bingo” do swojego komputera lub Windows Phone.

Czy ten post był pomocny?