Skip to content

Czy możesz udostępnić Apple Vision Pro znajomym lub rodzinie? – Recenzja maniaka

24 de czerwiec de 2023
48b5e330 1024x576 1

Ktoś rozmawia, mając na sobie zestaw słuchawkowy Apple Vision Pro.

W chwili pisania tego tekstu zestaw słuchawkowy Apple Vision Pro obsługuje tylko jeden profil użytkownika. Ale na szczęście oferuje również tryb gościa.

Jedną z charakterystycznych cech zestawu słuchawkowego Apple Vision Pro jest jego towarzyskość. W przeciwieństwie do innych zestawów słuchawkowych, które zamykają Cię w wirtualnym świecie, Vision Pro pozwala widzieć i wchodzić w interakcje z prawdziwym otoczeniem. Ale co się stanie, gdy Twoi znajomi lub rodzina będą chcieli wypróbować Vision Pro? Czy możesz udostępnić ten zestaw słuchawkowy?

Niestety wygląda na to, że w Vision Pro można zapisać tylko jeden profil użytkownika. To jest wgMacworld Starszy redaktor Roman Loyola, który pytał o profile użytkowników podczas demonstracji Vision Pro.

Dobrą wiadomością jest to, że Vision Pro ma tryb gościa — coś, co zostało potwierdzone przez wprowadzenie pakietu VisionOS SDK (narzędzia dla twórców aplikacji) firmy Apple. Jeśli jesteś właścicielem zestawu słuchawkowego Vision Pro, możesz wybrać, czy chcesz włączyć tryb gościa. Możesz także ustawić hasło dla gości, którzy mają dostęp do poufnych informacji, w tym zdjęć.

Jednak może być konieczne włączenie trybu gościa za każdym razem, gdy udostępniasz zestaw słuchawkowy. W tweecie z Jamesa Dombromożemy zobaczyć wyskakujące okienko trybu gościa z następującym komunikatem: „Pozwól innym na korzystanie z Apple Vision Pro. Po uruchomieniu tryb zakończy się, jeśli nie zostanie włączony w ciągu 5 minut”.

Pamiętaj, że Apple Vision Pro to produkt pierwszej generacji. Wiele rzeczy ulegnie zmianie, gdy Apple otrzyma informacje zwrotne od klientów. Heck, Apple może zmienić ten zestaw słuchawkowy, zanim jeszcze się uruchomi.

Źródło: Apple via Macworld,Jamesa Dombro przez Phone Arenę

Czy ten post był pomocny?