Skip to content

Czy możesz wymienić baterię w swoim MacBooku?

7 de lipiec de 2021
preview 11 650x300 1024x469 1

Bateria jest często pierwszą częścią, która naprawdę zawodzi w starszych MacBookach. Jeśli tak się dzieje, z przyjemnością usłyszysz, że możesz po prostu sam to zastąpić.

Uwaga dotycząca gwarancji

Jeśli masz starego Maca, którego bateria nie jest naładowana ze względu na wiek, najprawdopodobniej nie będzie on objęty gwarancją. Dzieje się tak, ponieważ upłynął okres gwarancji, a zużycie eksploatacyjne i tak nie jest objęte gwarancją.

Z drugiej strony, jeśli masz komputer Mac, który ma zaledwie kilka lat, który nie ładuje się lub w ogóle się nie ładuje, istnieje szansa, że ​​bateria jest uszkodzona, a Apple naprawi ją za darmo. A jeśli kupiłeś MacBooka w UE, ten okres gwarancji może trwać nawet sześć lat. Warto to sprawdzić, bo wymiana baterii może być nie lada wyzwaniem.

Uwaga dotycząca bezpieczeństwa

Baterie litowo-jonowe — takie jak ta w MacBooku — mogą dosłownie eksplodować. Jest to coś, o czym naprawdę musisz pamiętać, gdy rozważasz naprawę, taką jak wymiana baterii.

Zawsze należy upewnić się, że bateria jest całkowicie rozładowana przed jej wyjęciem. Musisz także zastanowić się, w jaki sposób zamierzasz się nim pozbyć. Nie możesz tego po prostu wyrzucić. Zamiast tego musisz zabrać go do centrum recyklingu technologicznego lub wyrzucić niebezpieczne odpady, gdzie będą mieli niezbędną konfigurację, aby bezpiecznie pozbyć się baterii.

Jeśli to wszystko brzmi dla ciebie trochę za dużo, prawdopodobnie wymiana własnej baterii jest złym pomysłem. Możesz nawet nie zaoszczędzić tyle pieniędzy, robiąc to samemu, niż pozwalać na to profesjonalistom. Mimo to możesz wymienić baterię w wielu MacBookach, jeśli jest to wybrana trasa.

Na których MacBookach można wymienić baterię?

Stopień trudności wymiany baterii zależy od posiadanego modelu MacBooka. Niektóre modele, takie jak MacBook Pro 15” z 2009 r., W rzeczywistości miały wymienne baterie, podczas gdy nowsze modele, takie jak MacBook Pro 15” z 2015 r. z wyświetlaczem Retina, mają zamiast tego wklejone baterie. Aby je usunąć, musisz użyć rozpuszczalnika.

Obecnie możesz samodzielnie wymienić baterię na następujących MacBookach:

 • MacBook Pro 13” (wszystkie modele)
 • MacBook Pro 13” z wyświetlaczem Retina (wszystkie modele)
 • MacBook Pro 13” z klawiszami funkcyjnymi (wszystkie modele)
 • MacBook Pro 15” (wszystkie modele)
 • MacBook Pro 15” z wyświetlaczem Retina (wszystkie modele)
 • MacBook Pro 17” (wszystkie modele)
 • MacBook Air 11” (wszystkie modele)
 • MacBook Air 13” (wszystkie modele)
 • MacBook Unibody (wszystkie modele)

Niestety nie można tak łatwo wymienić baterii w następujących modelach:

 • MacBook Pro 13” z paskiem dotykowym (wszystkie modele).
 • MacBook Pro 15” z paskiem dotykowym (wszystkie modele).
 • MacBook Retina (wszystkie modele).

Jak wymienić baterię w komputerze Mac?

Jeśli Twój MacBook jest jednym z naprawdę wczesnych modeli z wymienną baterią użytkownika, wymiana to tylko kwestia wyjęcia starej i zastąpienia jej nową baterią. Jeśli jednak masz model bez wymiennej baterii, musisz otworzyć obudowę MacBooka. A do tego potrzebujesz przewodnika.

To trochę poza naszym zasięgiem, aby zapewnić taki przewodnik dla każdego MacBooka, ale na szczęście nasi przyjaciele z iFixit mają Cię w zasięgu. Udaj się do iFixit i znajdź przewodniki dla twojego modelu MacBooka. Mają przewodnik wymiany baterii dla każdego wymienionego powyżej MacBooka. Ich przewodniki informują również, jak trudna będzie wymiana, dzięki czemu możesz zdecydować, czy chcesz kontynuować, czy po prostu zmusić Apple do zrobienia tego.

1625668464 361 Czy mozesz wymienic baterie w swoim MacBooku


Sprzedają również zestawy z nową baterią i wszystkimi narzędziami potrzebnymi do wykonania pracy.

1625668464 733 Czy mozesz wymienic baterie w swoim MacBooku

Po zainstalowaniu nowej baterii musisz ją skalibrować. Poczekaj, aż nowa bateria się wyczerpie, a następnie naładuj ją do 100%, zanim pozwolisz jej się rozładować, aż MacBook się wyłączy. Teraz możesz go naładować i używać ponownie jak zwykle.

Czy ten post był pomocny?