Skip to content

Jak kawa może pomóc Twojemu grillowi – LifeSavvy

5 de lipiec de 2023

Grill znajduje się na zewnętrznym patio domu.

Kawa i grillowanie mogą nie być najbardziej oczywistym połączeniem na świecie — chyba że przygotowujesz stek z kawą, który brzmi absolutnie pysznie. Ale czy wiesz, że możesz wyczyścić grill kawą? To nie znaczy, że powinieneś wlać filiżankę porannego joe na ruszty do grillowania – ale to prawie takie proste!

Ponieważ wiele osób próbuje uciec od drucianych szczotek do grilla i szukać bezpiecznych metod czyszczenia, odpowiedzią może być „filiżanka błota”.

Przyjrzyjmy się bliżej, jak kawa może pomóc w czyszczeniu grilla.

Większość ludzi wie, że kawa jest kwaśna. Chociaż są rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc z tą kwasowością, jeśli przeszkadza ci to podczas picia filiżanki, to kwas faktycznie pomaga, jeśli chodzi o czyszczenie rusztów grilla.

Jak kawa moze pomoc Twojemu grillowi – LifeSavvy

Filiżanka mocnej kawy może zdziałać cuda na rusztach grilla, które mają warstwę tłuszczu lub są tylko lekko zabrudzone. To nie jest hack, którego powinieneś użyć, jeśli masz zwęglony węgiel lub nagromadzony tłuszcz.

Ale w przypadku regularnego czyszczenia i konserwacji zaparz duży dzbanek kawy, wlej ją do dużego pojemnika i namocz ruszty grilla. Możesz również namoczyć swoje przybory do grillowania, jeśli przydałoby im się dobre czyszczenie!

Kwas z kawy zje wszelkie pozostałości na rusztach. Pozwól im moczyć się przez około godzinę, spłucz wodą i upewnij się, że są całkowicie suche przed powrotem do grilla. To świetny sposób na pozbycie się brudu bez konieczności szorowania szczotką drucianą. Najlepsza część? Niekoniecznie musisz zaparzyć nowy dzbanek — możesz użyć resztek kawy, którą wypiłeś dziś rano, aby się nie zmarnowała.

Czy ten post był pomocny?