Skip to content

Czy Nest Protect nadal będzie działać bez połączenia Wi-Fi?

18 de lipiec de 2021
IMG 1495 copy

Jeśli Wi-Fi gaśnie, a urządzenia smarthome tracą łączność, to w większości tylko niedogodność. A co z urządzeniami, które mogą potencjalnie ratować życie, takimi jak Ochrona gniazda?

Kiedy internet przestaje działać w twoim domu, wiele funkcji urządzeń smarthome znika, dopóki internet nie zostanie ponownie włączony. Na przykład większość kamer Wi-Fi zamienia się w cegłę, gdy tracą łączność. Jednak inne urządzenia nadal działają dobrze, choć w bardziej „głupi” sposób – jak inteligentne termostaty. Inteligentny czujnik dymu Nest Protect pasuje do tej drugiej kategorii.

Więc co się dzieje, gdy Wi-Fi gaśnie?

1626612981 0 Czy Nest Protect nadal bedzie dzialac bez polaczenia Wi Fi

Krótko mówiąc, funkcje wykrywania dymu urządzenia Nest Protect nadal działają dobrze, gdy utraci połączenie. Nie będziesz w stanie zdalnie nim sterować ani zarządzać nim za pomocą telefonu ani korzystać z wszystkich innych fajnych funkcji aplikacji, ale sam alarm nadal będzie działał jak każdy inny zwykły czujnik dymu — uruchomi alarm, gdy wykryje palić.

W rzeczywistości możesz skonfigurować Nest Protect bez łączenia go z Wi-Fi lub łączenia go z kontem Nest. To prawda, że ​​w tym momencie jest to tylko droższa wersja zwykłego czujnika dymu, ale pokazuje, że został zaprojektowany do działania bez Wi-Fi.

Jeśli masz wiele jednostek ochrony gniazd

1626612981 558 Czy Nest Protect nadal bedzie dzialac bez polaczenia Wi Fi

Jeśli masz w domu co najmniej dwa połączone ze sobą zabezpieczenia Nest Protect, nadal nie musisz się martwić, że sieć Wi-Fi przestanie działać. Nest Protects używa własnej sieci bezprzewodowej do łączenia się ze sobą. Więc nawet jeśli Wi-Fi w Twoim domu się wyłączy, a jeden z Twoich Nest Protects wykryje dym (a tym samym uruchomi alarm), wszystkie inne Nest Protects również się wyłączą.

Jednak ty zrobić potrzebujesz połączenia Wi-Fi i aplikacji Nest do skonfigurowania więcej niż jednego Nest Protect, ponieważ wszystkie dodatkowe jednostki uzyskują swoje ustawienia z wcześniej skonfigurowanego urządzenia Nest Protect.


Jednak gdy wszystkie są skonfigurowane i gotowe do pracy, Wi-Fi nie jest wymagane, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo – po prostu nie będziesz w stanie ich kontrolować ani otrzymywać alertów na telefon.

Czy ten post był pomocny?