Skip to content

Darmowa warstwa Canary mogła się zmienić, ale nadal oferuje więcej niż inne kamery

2 de sierpień de 2021
Screen Shot 2017 10 05 at 10.47.03 AM

Canary, twórcy domowej kamery Wi-Fi, którą pokrótce sprawdziliśmy na początku tego roku, zrobili trochę zmiany w ich członkostwie. W szczególności ograniczyli liczbę funkcji dostępnych dla użytkowników w warstwie bezpłatnej, co spowodowało pewien uzasadniony sprzeciw.

To prawda, że ​​większość kamer Wi-Fi jest ograniczona w tym, co mogą zrobić, bez konieczności kupowania przez użytkowników płatnej subskrypcji lub członkostwa. Jednak wciąż jest to trudna do przełknięcia pigułka, zwłaszcza gdy firma ogranicza funkcje, które wcześniej były bezpłatne.

W przeszłości firma Canary zapewniała swoim użytkownikom kilka hojnych funkcji w ramach darmowej warstwy, w szczególności możliwość nagrywania i zapisywania wszystkich filmów z wykryciem ruchu przez maksymalnie 24 godziny, a także pobierania dowolnego z tych filmów lokalnie na swoje urządzenie. Jednak to się zmieniło, wraz z kilkoma innymi poprawkami. Oto zestawienie nowych zmian:

  • Bezpłatni użytkownicy będą teraz widzieć tylko 30-sekundowe „podglądy wideo” każdego wykrytego ruchu, zamiast całego wideo.
  • Tryb nocny jest teraz funkcją płatną.
  • Bezpłatni użytkownicy nie będą już mogli nagrywać wideo w trybie domowym.
  • Pobieranie wideo nie jest już dostępne w warstwie bezpłatnej.

Na szczęście 24-godzinny limit nadal dotyczy darmowych użytkowników, ale przejście z pełnych filmów do zaledwie 10-sekundowych klipów jest ciosem, nawet jeśli te zapowiedzi składają się z najważniejszych części. Jednak nadal będziesz mógł zobaczyć podgląd na żywo, kiedy tylko zechcesz, i nadal możesz otrzymywać alerty po wykryciu ruchu.

1627888961 357 Darmowa warstwa Canary mogla sie zmienic ale nadal oferuje wiecej


Jeśli chodzi o zmianę na tryb nocny, zmniejsza to liczbę trybów dla darmowych użytkowników do zaledwie dwóch: tryb domowy i tryb wyjazdowy. Tryb nocny to tryb dedykowany, gdy jesteś w domu i śpisz, i możesz łatwo przełączać się między nimi w aplikacji (lub automatycznie zaplanować przełączanie). Jednak tryb nocny zniknął dla darmowych użytkowników.

Dzięki nowym zmianom w trybie domowym to naprawdę sprawia, że ​​​​tryb poza domem jest użyteczny. Więc nie zdziwiłbym się, gdyby większość użytkowników od tej pory po prostu ustawiła swoje kamery Canary w trybie Away 24/7. Oznacza to, że będą otrzymywać powiadomienia o każdym zdarzeniu ruchu, ale w razie potrzeby możesz przynajmniej całkowicie wyłączyć powiadomienia dla aplikacji. Dobrą wiadomością w trybie domowym jest jednak dodanie podglądu na żywo w trybie domowym, czego wcześniej nie można było zrobić.

1627888961 866 Darmowa warstwa Canary mogla sie zmienic ale nadal oferuje wiecej

Co najważniejsze: chociaż rozumiem, że użytkownicy Canary są zdenerwowani tymi zmianami, bezpłatna warstwa nadal oferuje więcej funkcji niż kamera Nest Cam z własnym bezpłatnym poziomem. Bez subskrypcji Nest Aware kamera Nest Cam jest niczym innym jak uwielbioną kamerą do transmisji na żywo – robi tylko zrzuty ekranu ruchu i jest przechowywana tylko przez trzy godziny. Jednakże to robipowiadomi cię o ruchu, więc jest to.

Mimo to sprawia to, że Kanary znajdują się niżej na liście kamer Wi-Fi i dostępnych na nich bezpłatnych funkcji. Istnieje wiele innych opcji do rozważenia, jeśli nie chcesz wydawać dodatkowej gotówki na płatną subskrypcję, w tym Arlo Pro, która nagrywa i zapisuje filmy do siedmiu dni bez płacenia ani centa więcej.

Czy ten post był pomocny?