Skip to content

Dodaj ikonę Internet Explorer do pulpitu Windows XP / Vista

9 de sierpień de 2021
1628523227 image0

Wiem, o czym myślisz. Czy nie mogę po prostu zrobić skrótu? Oczywiście, że możesz. Ale za pomocą tej poprawki możesz odtworzyć natywną ikonę Internet Explorera tak, jak była w poprzednich wersjach systemu Windows.

Natywna ikona daje dwie korzyści: po pierwsze możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy i przejść bezpośrednio do panelu Opcje internetowe, a po drugie nie ma strzałki ikony skrótu.

Aktualizacja: to nie działa w systemie Windows 7. Widzieć ten artykuł Microsoft KB aby uzyskać odpowiedzi, ale krótka wersja jest taka, że ​​zamiast tego wystarczy utworzyć zwykły skrót.

Ręczne dostrajanie rejestru

Otwórz regedit.exe za pomocą pola wyszukiwania lub uruchamiania menu Start, a następnie przejdź do następującego klucza:

[HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorer
HideDesktopIconsNewStartPanel]

1628523227 953 Dodaj ikone Internet Explorer do pulpitu Windows XP Vista

Znajdź klucz o nazwie „{871C5380-42A0-1069-A2EA-08002B30309D}” po prawej stronie, a następnie ustaw wartość na 0. Jeśli klucz nie istnieje, utwórz nową 32-bitową wartość DWORD z Takie samo imię. Aby usunąć ikonę, możesz zamiast tego ustawić wartość na 1.


Zauważ, że jeśli używasz klasycznego menu startowego, powinieneś utworzyć tę wartość pod kluczem ClassicStartMenu zamiast klucza NewStartPanel.

Pobierz Hack rejestru

Jeszcze łatwiej, możesz po prostu użyć jednego z przygotowanych przeze mnie plików rejestru. Po prostu rozpakuj i kliknij dwukrotnie, aby wejść do rejestru.

Dodaj ikonę IE do pulpitu

Usuń ikonę IE z pulpitu

Czy ten post był pomocny?