Skip to content

Google Pay to teraz Portfel Google

19 de lipiec de 2022
Google Wallet featured

Obraz w Portfelu Google

Google ogłosił w maju, że nazwa aplikacji Google Pay zostanie zmieniona na Portfel Google, wraz ze świeżym, nowoczesnym wyglądem. Aktualizacja zaczyna się teraz pojawiać na telefonach z Androidem.

Google Pay pozwala już przechowywać karty, programy lojalnościowe, klucze cyfrowe i inne dane w telefonie, aby mieć do nich łatwy dostęp. Portfel Google nie dodaje żadnych przełomowych funkcji, ale zmienia interfejs — mniejszy nacisk kładzie się na funkcje budżetowania i rabaty promocyjne. Wszystko w Portfelu Google jest ułożone na jednej, przewijanej w pionie liście, co zapewnia łatwy dostęp.

Wdrażanie Portfela Google jest jednak mylące. W Stanach Zjednoczonych i Singapurze Wallet zostanie zainstalowany wraz ze starą aplikacją Google Pay (zapewnia dwie aplikacje na ekranie głównym), w której pozostaną funkcje wysyłania pieniędzy i budżetowania. Indie w ogóle nie otrzymują nowej aplikacji Wallet, a w pozostałych krajach Wallet całkowicie zastąpi Google Pay.

Co ważne, nowa aplikacja nadal działa we wszystkich sklepach, w których akceptowane jest Google Pay, a wszystkie karty płatnicze, klucze i inne przechowywane dane pozostają. Google Wallet to tylko rebranding aplikacji, dopasowany do sposobu działania iPhone’ów — Apple Pay to technologia płatności, podczas gdy Wallet to aplikacja umożliwiająca dostęp do wszystkiego.

Portfel Google jest teraz wprowadzany w wersji 2.150.460235810 istniejącej aplikacji Google Pay. Jeśli jeszcze go nie masz, Google powinien wkrótce przesłać go na Twój telefon.

Przez: 9to5Google

Czy ten post był pomocny?