Skip to content

Jajko wielkanocne w systemie Windows 1.0 zdołało pozostać w ukryciu przez prawie 40 lat — recenzja Geek

28 de marzec de 2022
bc900652 1024x576 1

Nowy Easter Egg został właśnie odkryty w Windows 1.0, systemie operacyjnym, który ma 37 lat. Odkryte przez majsterkowicza Lucas BrooksEaser Egg byłby niemożliwy do odkrycia w momencie wydania Windows 1.0 ze względu na sposób, w jaki został zaszyfrowany.

Jak wyjaśnił Lucas Brooks, Easter Egg pokazuje listę zasług dla większości (jeśli nie wszystkich) członków zespołu Windows. Twórcy ci nie są przypisywani do ich ról, chociaż zawiera wiele znanych nazwisk, takich jak Gabe Newell (sławny Valve) i Steve Ballmer (ulubiony człowiek szumu).

Microsoft zaszyfrował to jajko wielkanocne na końcu pliku mapy bitowej „Smiley Face”, a z technicznego punktu widzenia nie byłoby możliwe jego odnalezienie po wydaniu systemu Windows 1.0. Lucas Brooks mógł uzyskać do niego dostęp tylko poprzez modyfikację plików binarnych i robienie innych sztuczek — nawiasem mówiąc, nie jesteśmy pewni, czy Microsoft zamierzał pozostawić ten Easter Egg w systemie Windows.

Wcześniej fani systemu Windows wierzyli, że tego rodzaju pisanki pojawiły się dopiero w systemie Windows 3.0. Ta iteracja systemu Windows zawierała napisy Easter Egg i kilka odniesień do Microsoft Bear, który był maskotką zespołu programistów Windows 3.1.

Źródło: Lucas Brooks przez WinFuture

Czy ten post był pomocny?