Skip to content

Jak automatycznie zamykać karty na Androidzie

29 de styczeń de 2022
android close tabs 1024x575 1

Karty przeglądarki mobilnej nie są bardzo widoczne, co ułatwia otwieranie dziesiątek kart w telefonie. Przeszukiwanie tych zakładek i zamykanie ich może być denerwujące. Pokażemy Ci, jak automatycznie zamykać stare karty w Androidzie.

Przeglądarki w systemie Android mogą bardzo łatwo skończyć z kilkoma otwartymi kartami. Niektóre linki otwierają się w nowych kartach, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Aplikacje przeniosą Cię do przeglądarki, a po powrocie opuszczą kartę. Karty otwarte w tle nie zużywają mnóstwa zasobów, ale nadal jest to bałagan.

Niestety, w przeciwieństwie do Safari na iPhonie i iPadzie, Google Chrome – domyślna przeglądarka na większości urządzeń z Androidem – nie zawiera funkcji umożliwiającej rozwiązanie tego problemu. Dobrą wiadomością jest to, że kolejna popularna i znana przeglądarka ma rozwiązanie — Mozilla Firefox.

Najpierw zainstaluj Firefoksa ze sklepu Google Play i otwórz go. Stuknij ikonę menu z trzema kropkami na pasku narzędzi.

1643479980 531 Jak automatycznie zamykac karty na Androidzie

Wybierz „Ustawienia” z menu.

Wybierz „Ustawienia”.

Następnie przejdź do „Zakładek”.

Przejdź do „Zakładek”.

W sekcji „Zamknij karty” możesz wybrać, jak długo czekać, zanim nieaktywne karty zostaną automatycznie zamknięte.

Wybierz długość czasu.

To wszystko! Teraz, gdy zakładka nie zostanie odwiedzona przez wybrany przez Ciebie czas, zostanie dla Ciebie zamknięta. Powinno to pomóc w utrzymaniu porządku w zakładkach. Firefox dla Androida ma więcej funkcji, których nie znajdziesz w Chrome, w tym rozszerzenia.

Czy ten post był pomocny?