Skip to content

Jak całkowicie usunąć swoje konto Microsoft?

26 de lipiec de 2021
htg5 650x289

Jeśli zwrócisz uwagę tylko na nagłówki, które Microsoft chce, abyś miał na oku, można by pomyśleć, że Windows 10 odniósł uniwersalny sukces. Jak dotąd najnowszy system operacyjny Redmond został zainstalowany w około 72 milionach systemów na całym świecie i w większości spotkał się z bardzo pozytywnymi reakcjami zarówno ze strony prasy, jak i opinii publicznej. Ale co, jeśli wiele naruszeń prywatności systemu Windows 10, denerwujące menu Start i fałszywe aplikacje są zbyt trudne do zniesienia?

Usunięcie konta Microsoft może być świetnym sposobem na zapewnienie, że żadne z Twoich danych nie będą wykorzystywane przez firmę bez Twojej zgody, a także usunięcie Ciebie z bazy danych systemu Windows, aby żadne informacje nie mogły zostać zebrane przez niezatwierdzone źródło zewnętrzne, gdy nie jesteś szukam.

Usuń konto lokalnie

Pierwszym krokiem w tym procesie jest usunięcie konta Microsoft z komputera lokalnego.

1627315593 756 Jak calkowicie usunac swoje konto Microsoft

Aby to zrobić, zacznij od wprowadzenia Ustawień i kliknij sekcję „Konta”.

1627315593 769 Jak calkowicie usunac swoje konto Microsoft

Tutaj możesz znaleźć opcję usunięcia konta Microsoft na dole zakładki „Twoje konto”, podświetlonej tutaj.

1627315593 744 Jak calkowicie usunac swoje konto Microsoft

Pamiętaj, że jeśli jesteś aktualnie zalogowany na koncie Microsoft, które chcesz usunąć, nie możesz go usunąć, dopóki nadal jesteś zalogowany na tym samym koncie. Musisz albo utworzyć oddzielne konto lokalne i ponownie zalogować się stamtąd, albo po prostu całkowicie wyczyścić instalację systemu Windows 10, jeśli jest to trasa, którą zdecydujesz się zamiast tego.

1627315593 768 Jak calkowicie usunac swoje konto Microsoft


Po zalogowaniu się na osobnym koncie wybierz to, które planujesz usunąć, i wybierz opcję „Usuń”, gdy się pojawi.

Jak calkowicie usunac swoje konto Microsoft

Nie spiesz się jednak zbytnio, pozostał jeszcze jeden krok, aby wyczyścić konto z Internetu.

Wyczyść konto ze strony Microsoft

Nawet po usunięciu konta Microsoft z komputera lokalnego wszystkie jego dane i informacje osobiste przechowywane wewnątrz będą nadal przechowywane na własnych serwerach firmy Microsoft. Aby całkowicie się go pozbyć, musisz użyć narzędzia w samej witrynie Microsoft.

Uwaga, zanim całkowicie usuniesz konto, upewnij się, że opróżniłeś swój cyfrowy portfel ze Sklepu Windows, anulowałeś wszelkie subskrypcje, które mogą być powiązane z kontem i utworzyłeś kopię zapasową wszelkich dokumentów, zdjęć lub danych osobistych, na których chcesz zapisać oddzielny dysk twardy od tego, na którym jest zainstalowany system operacyjny. W ten sposób możesz mieć pewność, że nawet po zamknięciu konta nadal będziesz mieć dostęp do wszystkich swoich plików na wypadek, gdybyś potrzebował ich ponownie w późniejszym terminie.

1627315593 289 Jak calkowicie usunac swoje konto Microsoft

Po podjęciu wszystkich tych środków ostrożności przejdź do witryny Microsoft i znajdź stronę „Zamknij swoje konto” przez ten link. Po załadowaniu strona poprosi Cię o zalogowanie.

1627315593 980 Jak calkowicie usunac swoje konto Microsoft


Po wykonaniu tej czynności zostaniesz przeniesiony na następną stronę, która spróbuje zweryfikować, czy jesteś tym, za kogo się podajesz, za pomocą zapasowego adresu e-mail lub połączonego numeru telefonu.

1627315593 450 Jak calkowicie usunac swoje konto Microsoft

Otrzymasz kod w wiadomości tekstowej lub e-mail, który wygląda mniej więcej tak:

1627315594 344 Jak calkowicie usunac swoje konto Microsoft

Wprowadź kod na pasku weryfikacyjnym, a po przejściu tej strony Microsoft sprawi, że klikniesz adziałka pól, aby upewnić się, że w 100% rozumiesz konsekwencje zamknięcia konta.

1627315594 207 Jak calkowicie usunac swoje konto Microsoft

Będą Cię męczyć przypomnieniem oczywistych faktów, takich jak to, że nie będziesz już mógł zalogować się na konto, że Twój Xbox „może nie działać tak, jak tego oczekujesz” i że Twój dostęp do poczty e-mail zostanie wyłączony w Outlooku lub Hotmailu. Każdy, kto kiedykolwiek próbował przerwać swoją subskrypcję Xbox Live, rozpozna ten znajomy zapach desperacji, gdy Microsoft próbuje wszelkich niezbędnych środków, aby powstrzymać Cię przed opuszczeniem gniazda.

1627315594 193 Jak calkowicie usunac swoje konto Microsoft

Po kliknięciu wszystkich tych informacji firma Microsoft zapyta, dlaczego decydujesz się usunąć konto. Podaj przyczynę i kliknij „Oznacz konto do zamknięcia”.

1627315594 451 Jak calkowicie usunac swoje konto Microsoft

Ale na wypadek, gdybyś nie był całkowicie, w 100% pewien, że naprawdę chcesz zamknąć swoje konto na dobre, Microsoft wyświadczy ci przysługę, aby utrzymać konto otwarte przez kolejne 60 dni; na wypadek, gdybyś zebrał się na odwagę, by wrócić.

Od czasu premiery systemu Windows 10 coraz więcej użytkowników zaczyna zdawać sobie sprawę, że samo posiadanie konta Microsoft online może narazić Cię na wszelkiego rodzaju nieszczęścia związane z prywatnością, których nigdy się nie spodziewałeś.


Jeśli cenisz sobie trzymanie swoich informacji poza zasięgiem Big-M, całkowite usunięcie konta w firmie jest jedynym sposobem, aby mieć pewność, że Twoje dane nie będą wykorzystywane do niczego innego poza Twoimi osobistymi danymi.

Czy ten post był pomocny?