Skip to content

Jak chronić iPhone’a przed złodziejami?

31 de lipiec de 2021
iphone thief

Produkty Apple, z ich wysoką wartością sprzedaży i odsprzedaży, zawsze były popularnym celem złodziei – nie bardziej niż iPhone. Przyjrzyjmy się niektórym krokom, które możesz podjąć, aby chronić iPhone’a przed złodziejami.

Chroniąc iPhone’a, naprawdę chcesz zrobić trzy rzeczy:

  • Spraw, aby był mniej kuszącym celem
  • Powstrzymaj złodziei przed uzyskaniem dostępu do Twoich danych lub ich odsprzedażą
  • Unikaj zbytniego niedogodności

Chociaż Twój iPhone może zostać skradziony w dowolnym miejscu, turyści (i turystyczne hotspoty) są głównymi celami. Bardziej prawdopodobne jest, że jesteś narażony na ryzyko, jeśli siedzisz w kawiarni w Paryżu we Francji, niż robiąc to, co robią ludzie w Paryżu, Maine.

Spraw, aby Twój iPhone był mniej kuszącym celem

Twoim pierwszym krokiem jest upewnienie się, że Twój iPhone nie zostanie skradziony, a jest kilka kroków, które możesz podjąć, aby Twój iPhone był mniej kuszącym celem.

Ukryj to

Najprostszym sposobem ochrony iPhone’a jest zamaskowanie go poprzez umieszczenie go w etui, aby nieco zmienić jego wygląd (ja używam ten z Incipio). Stare telefony z Androidem są o wiele mniej wartościowe, a co za tym idzie, znacznie mniej kuszące dla złodziei.

1627716132 147 Jak chronic iPhonea przed zlodziejami


Producenci Androida kopiują nawet „funkcje”, takie jak wycięcie iPhone’a X, więc dopóki używasz etui, które ukrywa logo Apple z tyłu, większość ludzi nie będzie w stanie zobaczyć, co sprawia, że ​​Twój telefon jest z daleka.

Możesz również pomyśleć o akcesoriach, których używasz. Bez względu na to, jak bardzo ukrywasz swojego iPhone’a, korzystanie z jasnobiałych wkładek dousznych Apple lub AirPods nadal może Cię zdradzić.

Nie zostawiaj go gdzieś, gdzie złodziej może go łatwo zdobyć

Aby złodziej mógł ukraść Twój telefon, musi być w stanie się do niego dostać. Jeśli trzymasz go w bardziej niewygodnym miejscu, aby go wziąć, jest mniej prawdopodobne, że to zrobi — zwłaszcza jeśli w pobliżu znajdują się łatwiejsze cele.

Na przykład, jeśli pijesz kawę w paryskiej kawiarni, nie zostawiaj swojego iPhone’a na stole obok ciebie. Złodziej może łatwo odwrócić Twoją uwagę i wyjąć telefon spod nosa.

Podobnie pozostawienie iPhone’a wystającego z tylnej kieszeni dżinsów jest otwartym zaproszeniem. Kieszenie przednie mogą być mniej wygodne, ale są znacznie bezpieczniejsze.

Podobnie, trzymanie telefonu w zapinanej na zamek torebce w zapinanej na zamek torebce jest znacznie lepsze niż pozostawienie go w otwartej torebce.


Chociaż jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek będziesz w stanie przechowywać iPhone’a w miejscu całkowicie zabezpieczonym przed złodziejami, zastanów się, gdzie go trzymasz. Jeśli jest poza zasięgiem wzroku (lub łatwo go odciągnąć), prawdopodobnie nie jest to dobre miejsce. Złodzieje mogą też bardzo łatwo otworzyć plecaki bez twojej uwagi, więc unikaj ich tam przechowywania.

Używaj go jak najmniej w miejscach publicznych

Złodziej nie może ukraść Twojego iPhone’a, jeśli nie wie, że go masz. Oznacza to, że powinieneś jak najmniej używać swojego iPhone’a w miejscach publicznych lub w transporcie publicznym. Powody są dwojakie.

Po pierwsze, posiadanie iPhone’a w miejscach publicznych bardzo ułatwia złodziejowi kradzież. Mojej matce ktoś na rowerze wyrwał jej telefon z ręki, gdy szła, dzwoniąc. Zanim zdążyła zarejestrować, co się stało, złodziej był 50 metrów dalej.

Po drugie, nawet jeśli złodziej nie ukradnie Twojego iPhone’a prosto z Twojej ręki, może zobaczyć, gdzie go umieściłeś, śledzić Cię, a następnie ukraść go kilka minut później. Bądź szczególnie ostrożny z tego rodzaju rzeczami w transporcie publicznym. Jeśli złodziej zobaczy, że wkładasz telefon z powrotem do kieszeni, może poczekać do następnego zatrzymania, wyrwać go i wyjść, zanim zorientujesz się, co się dzieje.

Upewnij się, że nie będą mogli uzyskać dostępu do Twoich danych, jeśli Twój iPhone zostanie skradziony

Następnym krokiem w zabezpieczeniu iPhone’a jest upewnienie się, że jeśli kiedykolwiek zostanie on skradziony, złodzieje nie będą mogli uzyskać dostępu do Twoich danych,

Włącz Znajdź mój iPhone

Znajdź mój iPhone jest naprawdę przydatny, jeśli zgubisz telefon. Jest to mniej przydatne, jeśli Twój iPhone zostanie skradziony. Policja nie tylko nie będzie działać zgodnie z twoim napiwkiem, jeśli sam spróbujesz odzyskać telefon możesz skończyć martwy. Poważnie, nie próbuj wyśledzić złodzieja za pomocą Find My iPhone.

1627716132 852 Jak chronic iPhonea przed zlodziejami


To powiedziawszy, nadal możesz to dobrze wykorzystać. Możesz użyć Znajdź mój iPhone, aby wyczyścić i zablokować telefon, aby złodziej nie tylko nie miał twoich danych osobowych, ale nie mógł sprzedać telefonu, ponieważ ktokolwiek go kupi, nie będzie mógł go aktywować.

Możesz także wysłać złodziejom wiadomość i sprawdzić, czy są gotowi zwrócić Twój „zgubiony” iPhone za „opłatą za znalezienie”. To wiąże się z ryzykiem, więc bądź bardzo ostrożny, jeśli zdecydujesz się skorzystać z tej opcji. Prawdopodobnie lepiej po prostu wytrzeć iPhone’a i zostawić go na tym.

Użyj Touch ID lub Face ID i silnego hasła

Find My iPhone jest świetny, ale może trochę potrwać, zanim będziesz w stanie go użyć. W ciągu godziny lub dwóch, gdy dostaniesz się do komputera lub innego urządzenia Apple, nie chcesz, aby złodziej grzebał w Twoim iPhonie i oglądał Twoje rzeczy. Nie wiem jak ty, ale mógłbyś mnie szantażować za pomocą rzeczy, które znajdziesz na moim iPhonie!

Najlepszym środkiem odstraszającym jest użycie Touch ID lub Face ID z kopią zapasową silnego hasła. Jeśli złodziej nie może dostać się do twojego iPhone’a, nie może uzyskać żadnych soczystych szczegółów na twój temat.

Spraw, aby Twój iPhone był wygodniejszy do wymiany

Ostatnim krokiem, jaki możesz zrobić, jest upewnienie się, że jeśli Twój telefon zostanie skradziony, nie będziesz mieć zbyt wiele czasu na wymianę, a następnie przywrócenie do niego swoich rzeczy.

Ubezpiecz to

Dużo podróżuję, co oznacza, że ​​narażam mojego iPhone’a, a także MacBooka, aparat i inny cenny sprzęt na większe ryzyko niż większość ludzi. Z tego powodu wykupiłem poważną polisę ubezpieczeniową, która obejmuje cały mój sprzęt na prawie wszystko. Mogę zostawić aparat na szczycie Mount Everest, a i tak zapłacą.

Prawdopodobnie nie potrzebujesz polisy ubezpieczeniowej tak szalonej jak ta, ale jeśli dużo podróżujesz lub jesteś po prostu nieostrożny, warto to rozważyć. Właściwa polisa ubezpieczeniowa jest zdecydowanie warta więcej niż przedłużona gwarancja. Większość operatorów bezprzewodowych oferuje te polisy, podobnie jak niektóre zwykłe polisy ubezpieczeniowe. Warto się nad tym zastanowić, nawet jeśli jest to coś, co zabierasz tylko na wakacje, a później anulujesz.

Pamiętaj, aby wykonać kopię zapasową

Jeśli Twój iPhone zostanie skradziony, szanse na jego odzyskanie są niewielkie. Nawet jeśli zgłosisz to na policję, prawdopodobnie nie zrobią wiele. Najważniejszą rzeczą jest zatem upewnienie się, że nie stracisz żadnych cennych lub ważnych danych osobowych. A jedynym sposobem na to jest kopia zapasowa.

Włączenie kopii zapasowej iCloud to najprostszy sposób, aby upewnić się, że wszystkie ważne dane z iPhone’a są przechowywane w chmurze. Twój iPhone bezproblemowo tworzy kopie zapasowe zawsze, gdy jest podłączony do Wi-Fi i ładuje się, więc rzadko tracisz więcej niż kilka godzin danych.

Niestety, za darmo otrzymujesz tylko 5 GB przestrzeni dyskowej iCloud. Możesz trochę uwolnić, ale to oznacza poświęcenie. Osobiście polecam płacenie 0,99 USD miesięcznie, aby uzyskać 50 GB miejsca. Alternatywnie możesz co kilka tygodni tworzyć kopię zapasową iPhone’a w iTunes i przed dużymi podróżami — a nawet podczas dużych podróży, jeśli masz ze sobą laptopa.

Kradzież telefonu nie jest tak zła jak kilka lat temu, ale nadal się zdarza. Tak długo, jak niektórzy ludzie nie korzystają z pełnych funkcji bezpieczeństwa swojego iPhone’a, złodzieje wciąż mają okazję zarobić trochę gotówki. Jeśli nie możesz zapobiec kradzieży iPhone’a, przynajmniej możesz zminimalizować szkody.

Źródło obrazu: MeskPhotography/Shutterstock.com

Czy ten post był pomocny?