Skip to content

Jak dezaktywować Facebook Messenger

15 de lipiec de 2021
facebook messenger

Zastanawiasz się, jak dezaktywować Facebook Messenger, ale nie możesz znaleźć opcji? Nie jesteś sam. Facebook nieco utrudnił wyłączenie Messengera bez wcześniejszego wyłączenia innych usług Facebooka. Oto jak to działa.

Nie możesz sam wyłączyć Messengera

Aby wyłączyć Facebook Messenger, musisz również wyłączyć swoje konto na Facebooku. Po prostu nie ma opcji dezaktywacji Messengera bez uprzedniej dezaktywacji konta na Facebooku.

Dezaktywacja konta różni się od usunięcia Facebooka. Jeśli dezaktywujesz swoje konto, możesz je ponownie aktywować w późniejszym terminie, po prostu się logując. Nie będziesz w ogóle mógł korzystać z Facebooka, gdy Twoje konto jest dezaktywowane, w tym usług Oculus.

Jeśli chcesz nadal korzystać z Facebooka jako platformy mediów społecznościowych bez Messengera, musisz go po prostu zignorować. Najlepszym sposobem na to jest po prostu usunięcie aplikacji z urządzenia. Nadal będziesz widzieć prośby o komunikację w prawym górnym rogu kanału Facebooka w witrynie na komputery.


Nadal będziesz też widoczny dla innych użytkowników Messengera. Twoi znajomi zobaczą, że zarejestrowałeś się w usłudze i że możesz się z Tobą skontaktować. Możesz wyłączyć „Stan aktywności” w ustawieniach Messengera, aby ukryć się, gdy jesteś online.

Jak wyłączyć Facebook Messengera

Przed kontynuowaniem upewnij się, że zalogowałeś się do Facebook Messenger na urządzeniu, niezależnie od tego, czy jest to Twoje Android smartfon, iPhone’a lub iPada, albo Facebook Messenger dla komputerów stacjonarnych aplikacja. Musisz dezaktywować Messengera za pomocą jednej z tych aplikacji.

Jak dezaktywować swoje konto na Facebooku?ZWIĄZANE ZJak dezaktywować swoje konto na Facebooku Jeśli zdecydowałeś, że możesz wyłączyć Facebook Messenger, najpierw musisz dezaktywować swoje konto na Facebooku za pomocą witryny lub aplikacji Facebook. Gdy to zrobisz i wylogujesz się, wróć do wybranej aplikacji Facebook Messenger.

Niezależnie od tego, czy używasz Messengera na Androidzie, iPhonie lub iPadzie, czy Messengera na komputer, instrukcje dotyczące jego wyłączania są takie same.

Na karcie Czaty dotknij swojego zdjęcia profilowego w lewym górnym rogu okna lub ekranu.

Profil na Facebooku Messenger

Stuknij w „Prawo i zasady” u dołu ekranu.

Informacje prawne i zasady dotyczące Facebook Messenger

Dotknij „Dezaktywuj Messenger”, a następnie „Dezaktywuj”.

Dezaktywuj Facebook Messenger

Wprowadź swoje hasło, a następnie kliknij przycisk „Kontynuuj”.

Facebook Messenger Wprowadź hasło

Użyj dużego niebieskiego przycisku „Dezaktywuj”, aby dezaktywować Facebook Messenger.

Dezaktywuj przycisk dla Facebook Messenger

Jak ponownie aktywować Facebook Messenger

Możesz ponownie aktywować swoje konto Messenger w dowolnym momencie w przyszłości, logując się ponownie do Facebook Messenger przy użyciu swojej nazwy użytkownika i hasła. Prosty!

Alternatywy dla Facebook Messenger

Co to jest sygnał i dlaczego wszyscy go używają?ZWIĄZANE ZCo to jest sygnał i dlaczego wszyscy go używają? Jeśli opuszczasz Facebook Messengera ze względu na ochronę prywatności, możesz zajrzeć do aplikacji do szyfrowania wiadomości. Istnieje kilka świetnych, skoncentrowanych na prywatności, alternatywnych aplikacji do przesyłania wiadomości.

Signal to świetny wybór do przesyłania wiadomości, które są szyfrowane na obu końcach. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby zabezpieczyć swoje czaty Signal, aby uzyskać całkowity spokój ducha.

Czy ten post był pomocny?