Skip to content

Jak dodać adres e-mail Outlook.com do programu Microsoft Outlook

20 de lipiec de 2021
img 57f436f4ce477 1024x472 1

Aplikacja komputerowa Microsoft Outlook obsługuje adresy Outlook.com kończące się na @outlook.com, @hotmail.com, @live.com [email protected]. Jednak nie zawsze jest oczywiste, jak je dodać — zwłaszcza jeśli korzystasz z weryfikacji dwuetapowej.

W tym samouczku korzystaliśmy z programu Outlook 2016, chociaż ten sam proces działa również w programie Outlook2013 i aktualnych wersjach programu Outlook2010.

Jak dodać adres e-mail Outlook.com do programu Outlook

Nawet jeśli zalogowałeś się do systemu Windows 10 przy użyciu konta Microsoft, program Microsoft Outlook nie zauważy i nie zaproponuje dodania tego konta. Tylko znacznie bardziej podstawowa aplikacja Poczta dołączona do systemu Windows 10 może automatycznie zalogować się do adresu e-mail Outlook.com powiązanego z kontem Microsoft.

Aby dodać adres e-mail z usługi Outlook.com do programu Microsoft Outlook, musisz dodać go jak każde inne konto e-mail.Najpierw otwórz aplikację Outlook na komputerze.

Kliknij menu „Plik” w lewym górnym rogu okna programu Outlook.

1626795097 673 Jak dodac adres e mail Outlookcom do programu Microsoft Outlook


Kliknij przycisk „Dodaj konto” w obszarze Informacje o koncie w okienku Informacje, aby rozpocząć dodawanie konta e-mail.

1626795097 799 Jak dodac adres e mail Outlookcom do programu Microsoft Outlook

Na wyświetlonym ekranie Dodaj konto wprowadź swój adres e-mail i hasło Outlook.com w polach „Adres e-mail” i „Hasło”.

Powinieneś również wpisać swoje imię i nazwisko w polu „Twoje imię” – ta nazwa zostanie wysłana jako załącznik do wszystkich wychodzących wiadomości e-mail wysyłanych z programu Microsoft Outlook.

1626795097 456 Jak dodac adres e mail Outlookcom do programu Microsoft Outlook

Zakładając, że podałeś prawidłowe dane logowania, program Microsoft Outlook powinien szybko nawiązać połączenie sieciowe, uzyskać odpowiednie ustawienia dla Twojego adresu @outlook.com, @hotmail.com, @live.com lub @msn.com i zalogować się do serwer poczty elektronicznej. Outlook poinformuje Cię, że konto zostało pomyślnie skonfigurowane i gotowe do użycia, jeśli poprawnie wprowadziłeś dane.

Jeśli zobaczysz błąd „Problem z połączeniem z serwerem” i masz pewność, że wpisałeś prawidłowe hasło i adres e-mail, przeczytaj poniżej prawdopodobne rozwiązanie.

1626795097 835 Jak dodac adres e mail Outlookcom do programu Microsoft Outlook

Jak naprawić błąd „Problem z połączeniem z serwerem”, jeśli masz weryfikację dwuetapową?

Jeśli zobaczysz błąd „Problem z połączeniem z serwerem”, istnieje duża szansa, że ​​skonfigurowałeś weryfikację dwuetapową dla swojego konta e-mail Outlook.com.


Microsoft Outlook bardzo słabo radzi sobie z tym i informuje o problemie. Zamiast tego mówi, że „zaszyfrowane połączenie z serwerem pocztowym nie jest dostępne”. To po prostu nieprawda.

1626795098 168 Jak dodac adres e mail Outlookcom do programu Microsoft Outlook

Aby ominąć ten błąd, musisz wygenerować hasło aplikacji dla programu Microsoft Outlook. Sam Outlook powinien ci to powiedzieć, ale tego nie robi.

Aby utworzyć specjalne hasło do programu Outlook, zaloguj się doStrona konta Microsoft z adresem e-mail Outlook.com, który próbujesz dodać, i kliknij „Bezpieczeństwo i prywatność”.

1626795098 574 Jak dodac adres e mail Outlookcom do programu Microsoft Outlook

Jeśli weryfikacja dwuetapowa jest włączona, zobaczysz komunikat „Twoje konto jest chronione przez weryfikację dwuetapową”. Jeśli tak, kliknij „Utwórz nowe hasło aplikacji” w sekcji Hasła aplikacji.

Jeśli weryfikacja dwuetapowa nie jest włączona, występuje inny problem z połączeniem z kontem Outlook.com. Upewnij się, że poprawnie wpisałeś dane swojego konta. Powinieneś również upewnić się, że możesz prawidłowo połączyć się z Internetem – może wystąpić problem z połączeniem internetowym, serwerem proxy lub VPN.

1626795098 836 Jak dodac adres e mail Outlookcom do programu Microsoft Outlook

Ponownie przejdź przez proces dodawania konta w programie Microsoft Outlook, podając wyświetlone tutaj „Hasło aplikacji” zamiast rzeczywistego hasła Outlook.com.

1626795098 675 Jak dodac adres e mail Outlookcom do programu Microsoft Outlook


Program Outlook powinien teraz prawidłowo łączyć się z kontem Outlook.com, bez błędów.

1626795098 586 Jak dodac adres e mail Outlookcom do programu Microsoft Outlook

Nie musisz zapisywać hasła do aplikacji. Zamiast tego, jeśli kiedykolwiek chcesz utworzyć nowe hasło aplikacji, przejdź do strony zabezpieczeń konta Microsoft i kliknij link „Utwórz nowe hasło aplikacji”.

Aby usunąć istniejące hasła aplikacji, kliknij „Usuń istniejące hasła aplikacji” tutaj. Wszystkie aplikacje, do których zalogujesz się przy użyciu haseł do aplikacji, przestaną działać, dopóki nie podasz nowego hasła do aplikacji.

1626795098 806 Jak dodac adres e mail Outlookcom do programu Microsoft Outlook

Jak korzystać z konta Outlook.com

Twoje konto Outlook.com będzie wyświetlane obok wszystkich innych kont e-mail dodanych na pasku bocznym programu Outlook.

Program Microsoft Outlook używa protokołu Exchange ActiveSync do synchronizowania wiadomości e-mail z usługą Outlook.com. Oznacza to, że wszelkie zmiany wprowadzone w aplikacji klasycznej Outlook zostaną również wprowadzone w usłudze Outlook.com. Na przykład, jeśli usuniesz wiadomość e-mail w programie Outlook, zostanie ona również usunięta w usłudze Outlook.com.

1626795098 265 Jak dodac adres e mail Outlookcom do programu Microsoft Outlook

Aby skonfigurować swoje konto, usuń je lub wybierz domyślne konto e-mail, jeśli masz wiele kont w Outlooku, przejdź do Plik> Informacje> Ustawienia konta i użyj opcji w oknie Ustawienia konta.

1626795099 304 Jak dodac adres e mail Outlookcom do programu Microsoft Outlook

Czy ten post był pomocny?