Skip to content

Jak kontrolować, co inni mogą zobaczyć w Twoim profilu Google?

28 de lipiec de 2021
2016 12 27 08h20 31 1 650x300

Jeśli korzystasz z jakichkolwiek usług Google – Gmaila, Dysku, Zdjęć, Google+ itp. – to bez wątpienia masz profil Google. Podczas konfigurowania konta Gmail podałeś informacje o sobie, takie jak imię i nazwisko, urodziny, a nawet miejsca, w których mieszkałeś. Jeśli nie podjąłeś niezbędnych kroków, aby zapewnić prywatność tych informacji, mogą one być dostępne dla całego świata.

Te informacje rozwijają się, gdy korzystasz z większej liczby usług Google. Na przykład, jeśli używasz (lub kiedykolwiek używałeś) Google+, prawdopodobnie masz na liście swoje służbowe i osobiste adresy e-mail, miejsce pracy, miejsca, w których mieszkałeś, a być może nawet numer telefonu.

Na szczęście dostosowanie tych informacji jest niezwykle łatwe. Google schowa Twój osobisty profil w prosty sposób Strona O mnie. Gdy już tam dotrzesz, możesz zacząć widzieć to, co widzą inni ludzie – i powstrzymać ich przed zobaczeniem tego, jeśli chcesz.

1627499967 290 Jak kontrolowac co inni moga zobaczyc w Twoim profilu Google

Zaczyna się od najprostszej rzeczy: Twojego imienia. Możesz nie tylko zmienić tutaj swoje imię, ale także dodać pseudonim, jeśli chcesz, i wybrać nazwę wyświetlaną — po prostu kliknij małą ikonę ołówka po prawej stronie, aby rozpocząć.

1627499967 479 Jak kontrolowac co inni moga zobaczyc w Twoim profilu Google

Jak zaznaczono na dole strony, warto pamiętać, że jeśli zmienisz tutaj swoją nazwę, zmieni się ona we wszystkich usługach Google. Jeśli więc używasz swojego adresu Gmail do profesjonalnej komunikacji, prawdopodobnie nie jest najlepszym pomysłem zmiana nazwiska na Namey McNameface.


Pod Twoim imieniem i nazwiskiem znajduje się mięso i ziemniaki Twojego profilu: informacje kontaktowe, historia pracy, miejsca, w których mieszkałeś, witryny i inne sieci społecznościowe, płeć, urodziny i historia. Prawie wszystkie z nich mają wspólny wzór, jeśli chodzi o ustawianie prywatności, co ułatwia szybkie przeglądanie i dostosowywanie.

1627499967 909 Jak kontrolowac co inni moga zobaczyc w Twoim profilu Google

Zanim jednak do tego przejdziemy, porozmawiajmy najpierw o tym, jak Google to rozwiązuje, ponieważ nie jest to tak proste, jak „publiczne” lub „prywatne”, jak mogłoby się wydawać. Jest to naprawdę oparte na Google+ (ale nadal dotyczy całego Twojego konta Google), więc zapewnia większą różnorodność w zakresie tego, kto może zobaczyć Twoje informacje:

  • Publiczny: Każdy może zobaczyć te informacje. Dobry na wszystko, o czym wszyscy wiedzą.
  • Prywatny: Jest to całkowicie ukryte przed kimkolwiek poza tobą. Użyj tego ustawienia, aby uzyskać informacje, które wolisz zachować prywatnie.
  • Twoje kółka:Każda osoba, którą umieściłeś w kręgu w Google+, będzie mogła zobaczyć te informacje. Użyj tej opcji, jeśli często korzystasz z Google+ i zależy Ci na tym, kogo dodajesz do swoich kręgów.
  • Rozszerzone kręgi: Obejmuje to wszystkich w Twoich kręgach i wszystkich w ich kręgach — podobnie jak w przypadku „Znajomi znajomych” na Facebooku. Zasięg jest tutaj znacznie szerszy, ale informacje są nadal ukryte przed niektórymi osobami.
  • Zwyczaj: W tym miejscu możesz bardzo dokładnie określić, kto może zobaczyć te informacje, udostępniając je określonym kręgom. Na przykład możesz nie mieć nic przeciwko, aby kręgi rodzinne lub służbowe widziały Twój adres e-mail, ale możesz być mniej skłonny do tego, aby kręgi „Obserwowani” otrzymywali te informacje. Możesz nawet udostępniać określone kontakty (zamiast całym grupom). Robi się naprawdę ziarnisty, co jest świetne.

1627499967 509 Jak kontrolowac co inni moga zobaczyc w Twoim profilu Google

Jeśli w ogóle nie korzystasz z Google+, prawdopodobnie nie będziesz mieć kręgów, którym możesz udostępniać informacje. W takim przypadku możesz wybrać tryb czarno-biały — publiczny lub prywatny — albo po prostu wybrać kontakty Google, którym chcesz udostępniać informacje.

I tak to działa na całym świecie: kliknij ikonę ołówka, aby edytować wyświetlane informacje (lub dodać do nich), a następnie kliknij wskaźnik poziomu prywatności, aby zmodyfikować obecne uprawnienia do oglądania.

Warto zauważyć, że w przypadku większości tych ustawień wskaźnik poziomu prywatności to tylko ikona: zielona kula oznacza, że ​​jest publiczna, a ikona kłódki — prywatna. Nie dotyczy to jednak tylko wyglądu — można je kliknąć! Wiele osób może nie zdawać sobie z tego sprawy, ponieważ łatwo to przeoczyć.

1627499968 826 Jak kontrolowac co inni moga zobaczyc w Twoim profilu Google

Mogę docenić, jak bardzo szczegółowe są te ustawienia — prawie każdy wpis można odpowiednio ustawić. Na przykład nie przeszkadza mi to, że ludzie widzą podane przeze mnie linki, ale wolę, aby miejsca, w których mieszkałem, były widoczne tylko dla osób z moich kręgów. A moje urodziny? Cóż, to sprawa prywatna. Po prostu nie mogę znieść 100 „Wszystkiego najlepszego!” wiadomości od ludzi, których nawet nie znam. To po prostu głupie.


Na koniec, na dole tego profilu jest kilka innych rzeczy, o których warto porozmawiać. Po pierwsze, jest „Archiwum albumów”, które na początku może być nieco mylące. W zasadzie tutaj możesz zobaczyć wszystkie swoje zdjęcia – wszystko z Google+, każde otagowane zdjęcie, wszystko, co przesłałeś do Zdjęć Google i tym podobne. To cały ten bzdury. Samo archiwum jest zawsze prywatne, ponieważ jest Twój, ale jeśli przesłałeś zdjęcia publiczne do G+, oryginały nadal są publiczne.

1627499968 108 Jak kontrolowac co inni moga zobaczyc w Twoim profilu Google

Po drugie, w prawym dolnym rogu znajduje się mały znak plus — w ten sposób dodajesz informacje. Jeśli więc chcesz dodać swoje osobiste informacje kontaktowe (zamiast tylko pracy), możesz to zrobić tutaj. Lub jeśli nie masz wszystkich wyżej wymienionych kategorii w tym poście, tutaj możesz je dodać, jeśli chcesz. Oczywiście po zakończeniu możesz ustawić wszystkie informacje dotyczące prywatności.

1627499968 103 Jak kontrolowac co inni moga zobaczyc w Twoim profilu Google

Warto pamiętać, że dotyczy to tylko Twojego profilu Google i wyświetlanych w nim informacji. Nie zmieni to, co Google pokazuje o Tobie, gdy ktoś szuka Twojego imienia i nazwiska — tylko informacje przechowywane przez samą Google.

Czy ten post był pomocny?