Skip to content

Jak konwertować obrazy HEIC do JPG na komputerze Mac w łatwy sposób?

20 de lipiec de 2021
imageedit 1 9793417047 1024x471 1

Apple zaczął używać formatu obrazu HEIC w systemie iOS 11. Jest preferowany w stosunku do dotychczasowego JPG ze względu na mniejsze rozmiary plików, a także trafił na komputery Mac. HEIC może powodować problemy z niektórymi aplikacjami. Oto jak łatwo przekonwertować pliki HEIC na JPG.

Jeśli żyjesz na iOS, są szanse, że nigdy tak naprawdę nie wiesz, kiedy obraz jest w formatach HEIC lub JPG, ponieważ w większości nie ma to znaczenia. Jednak gdy zaczniesz udostępniać obrazy lub zapisywać je na komputerze Mac do wykorzystania w przyszłości, możesz chcieć je w bardziej popularnym formacie. Zdarza się to najczęściej na komputerze Mac, więc czy nie byłoby wspaniale, gdyby istniał szybki i łatwy sposób na konwersję dowolnej liczby obrazów w formacie HEIC do JPG? Jeśli nie masz nic przeciwko ubrudzeniu sobie rąk z Automatorem, to szybki i łatwy sposób.

Zacznijmy.

Konfigurowanie szybkiego działania

Uruchom Automator na komputerze Mac — znajduje się w folderze Aplikacje lub możesz użyć Spotlight, aby go wyszukać — a następnie kliknij „Nowy dokument”.

1626793339 652 Jak konwertowac obrazy HEIC do JPG na komputerze Mac w

Następnie z listy szablonów kliknij „Szybkie działanie”, a następnie „Wybierz”.

1626793339 458 Jak konwertowac obrazy HEIC do JPG na komputerze Mac w

Po lewej stronie ekranu wpisz „kopiuj wyszukiwarkę” w polu wyszukiwania, a następnie przeciągnij „Kopiuj elementy wyszukiwarki” na prawą stronę ekranu. Tutaj możesz wybrać folder, w którym chcesz zapisać przekonwertowane obrazy.


Jeśli chcesz przekonwertować obraz HEIC bez tworzenia kopii, po prostu pomiń krok „Kopiuj elementy Findera”. Automator następnie przekonwertuje oryginalny plik HEIC na JPEG w tym samym folderze.

Ostrzeżenie: Jeśli chcesz zachować oryginalne pliki HEIC, pamiętaj, aby użyć „Kopiuj elementy wyszukiwarki” i nie pomijaj tej części procesu.

1626793339 425 Jak konwertowac obrazy HEIC do JPG na komputerze Mac w

Po lewej stronie ekranu wpisz „zmień typ” w polu wyszukiwania, a następnie przeciągnij „Zmień typ obrazów” na prawą stronę ekranu. Tutaj też jest rozwijane menu. Zmień to na „JPEG”.

1626793339 513 Jak konwertowac obrazy HEIC do JPG na komputerze Mac w

Na pasku menu kliknij Plik > Zapisz, a następnie wprowadź nazwę szybkiego działania.

1626793339 749 Jak konwertowac obrazy HEIC do JPG na komputerze Mac w

Na koniec kliknij „Zapisz”, aby zakończyć proces.

1626793339 228 Jak konwertowac obrazy HEIC do JPG na komputerze Mac w

Używanie Szybkiej akcji do konwersji obrazów HEIC do JPG

Aby użyć nowej szybkiej akcji, kliknij prawym przyciskiem myszy dowolny plik HEIC – lub rzeczywiście dowolny plik obrazu – a następnie wybierz utworzoną wcześniej szybką akcję. Nowo przekonwertowany plik JPG znajdziesz w wyznaczonym wcześniej folderze.

1626793340 956 Jak konwertowac obrazy HEIC do JPG na komputerze Mac w

Możesz także wybrać grupę obrazów i przekonwertować je wszystkie jednocześnie w ten sam sposób.

Masz komputer z systemem Windows? Proces otwierania i konwertowania obrazów HEIC na JPEG jest jeszcze łatwiejszy.

Czy ten post był pomocny?