Skip to content

Jak korzystać z Asystenta Google na komputerze Mac (poważnie)

18 de lipiec de 2021
google assistant featured 1024x469 1

Bądźmy szczerzy: Siri na Maca nie jest tak ekscytująca, jak myśleliśmy. Nie ma naprawdę szybkiego sposobu na uruchomienie wirtualnej asystentki i z jakiegoś powodu czuje się wolniej, gdy reaguje na komputerze Mac niż na telefonie.

Okazuje się, że Siri nie jest jedynym asystentem, którego możesz wypróbować na macOS: dzięki Asystent Mac, możesz też wypróbować Asystenta Google. Ten nieoficjalny klient API Google nie jest doskonały, ale potrafi bardzo szybko odpowiedzieć na pytania. Nawet jeśli kochasz Siri na Maca, warto wypróbować tę aplikację i przekonać się, jak responsywny może być wirtualny asystent Google.

Aby rozpocząć, przejdź do Strona z wydaniami MacAssistant i pobierz najnowszy plik ZIP. Możesz cofnąć archiwizację, klikając go, a następnie przeciągając do folderu aplikacji.

1626609814 722 Jak korzystac z Asystenta Google na komputerze Mac powaznie

Aby uruchomić tę funkcję, musisz wiedzieć, jak otwierać aplikacje od niezidentyfikowanych programistów (w zasadzie kliknij ikonę z wciśniętym klawiszem Control, a następnie kliknij „Otwórz”, a następnie kliknij przycisk „Otwórz” w wyskakującym okienku).

Mac Assistant działa na pasku menu. Gdy po raz pierwszy klikniesz ikonę paska menu, zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto Google.

1626609814 887 Jak korzystac z Asystenta Google na komputerze Mac powaznie


Następnie w wyskakującym okienku zobaczysz mikrofon. Dotknij go, aby zacząć rozmawiać z Asystentem Google. Asystenta można również uruchomić, dotykając dwa razy lewego klawisza polecenia.

Nie ma zbyt wielu wizualnych informacji zwrotnych: zobaczysz zapisane słowa, które wypowiedziałeś, i to wszystko. W chwili pisania tego tekstu nie ma możliwości, aby aplikacja wizualnie pokazywała ci rzeczy, a nie uzyskasz integracji systemu plików, takiej jak oferuje Siri. Możesz zadawać pytania i to wszystko.

Mimo to zadziwiające jest, jak szybko to narzędzie może reagować na mowę. Zapytałem o pogodę, mój kalendarz i niejasne pytania dotyczące światowych liderów i natychmiast otrzymałem odpowiedzi. Zapytałem nawet, ile łyżek znajduje się w ćwiartce kubka i od razu dowiedziałem się (to cztery). Daj temu szansę i porównaj odpowiedzi Google z odpowiedziami Siri. Żaden z nich nie jest doskonały, ale porównanie tych dwóch może być zabawne, więc ciesz się.

Czy ten post był pomocny?