Skip to content

Jak obrócić wideo na Androidzie

19 de sierpień de 2022
Samsung Galaxy camera

Aplikacja aparatu Samsung Galaxy.

Zdarzyło się to nam wszystkim. Nagrałeś film, ale telefon nie wykrył, że został obrócony na bok. Teraz wideo jest w orientacji pionowej, a nie poziomej, jak zamierzałeś. Nie martw się, możesz go obrócić.

Zwykle dzieje się tak, gdy trzymasz telefon w sposób, który nie jest mocno ustawiony w orientacji poziomej, na przykład gdy kierujesz telefon w dół. Może się to również zdarzyć, jeśli otworzysz aplikację aparatu i rozpoczniesz nagrywanie, zanim będzie mogła zmienić orientację.

W innych przypadkach możesz obrócić telefonpodczas gdynagrywanie wideo. Orientacja jest zablokowana po rozpoczęciu nagrywania, więc fragmenty filmów, w których obróciłeś telefon, nie będą wyglądać prawidłowo. Jeśli tak się stało, będziesz chciał przyciąć pierwszą część przed obróceniem wideo.

W tym celu użyjemy aplikacji Zdjęcia Google. Jest bezpłatny i ma mnóstwo wspaniałych funkcji, które możesz wypróbować. Jednak w tym przewodniku będziemy trzymać się podstaw. Możesz pominąć proces wstępnej konfiguracji.

Najpierw znajdź film, który chcesz obrócić.

Następnie dotknij ekranu, aby wyświetlić elementy sterujące – jeśli nie są jeszcze widoczne – i dotknij „Edytuj”.

Dotknij „Edytuj”.

Przejdź do zakładki „Przytnij” na dolnym pasku narzędzi.

Wybierz „Przytnij”.

Teraz dotknij ikony obracania, aż wideo znajdzie się w pożądanej orientacji.

1660877847 770 Jak obrocic wideo na Androidzie

Gdy skończysz, kliknij „Zapisz kopię”. Zdjęcia Google nie pozwolą Ci zastąpić oryginalnego filmu.

Dotknij „Zapisz kopię”.

To takie proste — nowy film zostanie zapisany w Twojej galerii! Zdjęcia Google mają wiele przydatnych narzędzi do edycji zdjęć i filmów.

Czy ten post był pomocny?