Skip to content

Jak odłączyć się od SSH w terminalu w systemie Mac OS X

4 de sierpień de 2021
img 52c33e63615ec

Odkąd przeszedłem na OS X, pojawiła się jedna mała irytacja, która mnie denerwuje i naprawdę jest mała: moje sesje SSH będą się zawieszać, gdy mój VPN wygaśnie, a następnie muszę zamknąć terminal, aby się rozłączyć, ponieważ SSH z jakiegoś powodu trwa wieczność.

Oczywiście istnieje kilka ustawień, których możesz użyć do zmiany limitu czasu SSH, aby rozpoznał, że połączenie zniknęło, ale byłem w nastroju na natychmiastową satysfakcję. Na szczęście istnieje prosta sekwencja klawiszy skrótów, której możesz użyć aby SSH natychmiast się rozłączył.

Wprowadź ~ .

To jest klawisz Enter, następnie klawisz tyldy (~), a następnie klawisz kropki (.), chociaż mogłem również użyć tyldy, po której następuje kropka, podczas korzystania z terminala rozwijanego. W każdym razie odłącza mnie natychmiast na OS X Mavericks i to mi wystarcza.

1628102335 681 Jak odlaczyc sie od SSH w terminalu w systemie Mac

Jestem pewien, że będę używał tej sekwencji klawiszy skrótu każdego dnia, więc jej nie zapomnę, ale może pomoże to komuś innemu. A dla tych, którzy się zastanawiają, CTRL + D po prostu nie działał dla mnie.

Czy ten post był pomocny?