Skip to content

Jak ponownie uszczelnić obszary w łazience lub kuchni?

8 de lipiec de 2021
2017 08 30 0002

Caulk jest niezbędny w takich miejscach, jak łazienka i kuchnia, gdzie woda ma możliwość wkradania się do wszelkiego rodzaju szczelin i powodowania problemów. Jeśli uszczelnienie w twoim domu wygląda na nieco postarzałe, oto jak je ponownie uszczelnić i nadać mu świeży, nowy wygląd.

Jeśli nie znasz uszczelniania, to ten biały (lub przezroczysty) gumowy materiał, który wyściela krawędzie wanien, zlewów i blatów kuchennych, aby uszczelnić połączenia lub szwy. Zapobiega przedostawaniu się wody do pęknięć, których nie widać, co może spowodować rozwój pleśni. Jednak uszczelnienie jest często pomijane i prawdopodobnie masz pewne obszary w łazience lub kuchni, w których uszczelnienie jest stare i pęka.

Na szczęście uszczelniacz w żadnym wypadku nie jest trwałym uszczelniaczem, ponieważ można go zastąpić świeżym, nowym uszczelniaczem z odrobiną smaru do kolan.

Co będziesz potrzebował

1625765592 656 Jak ponownie uszczelnic obszary w lazience lub kuchni

Istnieje garść narzędzi i materiałów, których będziesz potrzebować, aby wykonać zadanie, z kilkoma opcjonalnymi rzeczami, które mogą nieco ułatwić pracę. Polecamy:

Prawdopodobnie będziesz chciał użyć kombinacji narzędzia do usuwania uszczelnienia, noża i skrobaka, aby usunąć starą uszczelnienie, tak jak ja, ale możesz również odkryć, że użycie tylko jednego z tych narzędzi działa dobrze. ty mogą Kup środki do usuwania uszczelniaczy to sprawia, że ​​usuwanie starej uszczelki jest łatwiejsze, ale uważam, że nawet usunięcie upartej uszczelki nie jest takie trudne, jeśli oznacza to zaoszczędzenie trochę pieniędzy.


Dobrym pomysłem jest również przewietrzenie pomieszczenia za pomocą wentylatora lub otwartego okna – silikonowa masa uszczelniająca ma nieprzyjemny zapach octu.

Krok pierwszy: usuń starą uszczelkę

Zacznij od wzięcia noża użytkowego i nacięcia wzdłuż starego uszczelnienia, aby je rozbić i ułatwić skubanie innymi narzędziami.

1625765593 555 Jak ponownie uszczelnic obszary w lazience lub kuchni

Następnie weź narzędzie do usuwania uszczelnień i wkop się w starą uszczelnienie, aby je podważyć. To powinno zająć większość uszczelnienia.

1625765593 691 Jak ponownie uszczelnic obszary w lazience lub kuchni

W przypadku wszelkich uszczelnień, które przywarły do ​​powierzchni wanny lub zlewu, użyj skrobaka, aby je zeskrobać.

1625765593 720 Jak ponownie uszczelnic obszary w lazience lub kuchni

Podczas tego całego procesu pamiętaj, aby chwytać luźne kawałki i wyciągać je rękami.

1625765593 817 Jak ponownie uszczelnic obszary w lazience lub kuchni

Nie musisz usuwać wszystkich kawałków starego uszczelnienia. Tak długo, jak masz około 95% tego, możesz iść.

Krok drugi: oczyść obszar

Usunięcie starego uszczelniacza tworzy bałagan, a przed nałożeniem nowego uszczelniacza będziesz chciał zamieść wszelkie resztki za pomocą odkurzacza. Pomaga, jeśli masz przywiązanie, które może dostać się do małych szczelin.

1625765593 274 Jak ponownie uszczelnic obszary w lazience lub kuchni


Następnie weź mokrą gąbkę, podkładkę do szorowania lub szmatkę i wytrzyj obszar do czysta. Upewnij się, że masz czas na wyschnięcie przed nałożeniem nowego uszczelniacza lub weź ręcznik i osusz obszar.

1625765593 448 Jak ponownie uszczelnic obszary w lazience lub kuchni

Krok trzeci: zastosuj nowe uszczelnienie

Teraz, gdy masz już czyste płótno, nad którym możesz pracować, nadszedł czas na nałożenie nowego uszczelnienia. Zacznij od pobrania taśmy malarskiej i nałożenia jej na sąsiednie powierzchnie około 1/4 cala od złącza. Stworzy to ładną, gładką linię uszczelnienia, tak jakbyś malował linię na ścianie. Musiałem pójść nieco szerzej z taśmą, ponieważ podłoga nie do końca przylega do konstrukcji prysznica. Twoja sytuacja może się różnić.

1625765594 556 Jak ponownie uszczelnic obszary w lazience lub kuchni

Następnie chwyć rurkę uszczelniającą i odetnij końcówkę aplikatora pod kątem nożem.

1625765594 368 Jak ponownie uszczelnic obszary w lazience lub kuchni

Weź pistolet do uszczelniania i wyciągnij metalowy przebijak od spodu pistoletu.

1625765594 484 Jak ponownie uszczelnic obszary w lazience lub kuchni

Wbij go w końcówkę aplikatora uszczelniacza i wepchnij, aż przebijesz otwór w rurce uszczelniającej. Następnie wyciągnij go, wyczyść przebijak i wsuń go.

1625765594 679 Jak ponownie uszczelnic obszary w lazience lub kuchni


Następnie umieść rurkę do uszczelniania w pistolecie do uszczelniania, upuszczając najpierw z tyłu rury, a następnie z przodu.

1625765594 403 Jak ponownie uszczelnic obszary w lazience lub kuchni

Naprzemiennie naciskaj spust i puszczaj, aż poczujesz pewien nacisk i zobaczysz trochę uszczelnienia wychodzącego z końcówki aplikatora.

1625765595 557 Jak ponownie uszczelnic obszary w lazience lub kuchni

Umieść końcówkę w miejscu, w którym ma się rozpocząć uszczelnianie i powoli naciskaj na spust pistoletu do uszczelniania.

1625765595 425 Jak ponownie uszczelnic obszary w lazience lub kuchni

Powoli przesuwaj pistolet do uszczelniania wzdłuż złącza, upewniając się, że masz dużo uszczelnienia w miejscach, w które ma trafić, aby uzyskać pełne pokrycie. Podczas poruszania się będziesz musiał puścić spust, aby go zresetować, a następnie ponownie nacisnąć, aby wypchnąć więcej uszczelnienia.

1625765595 664 Jak ponownie uszczelnic obszary w lazience lub kuchni

Nie martw się, jeśli twoja praca z uszczelnianiem na początku wygląda jak gówno — wygładzimy ją, aby za chwilę wyglądała o wiele lepiej. Poza tym uszczelnianie jest dziełem sztuki samo w sobie, którego wykonanie wymaga mnóstwa praktyki, a nawet ja sam nie osiągnąłem tego rodzaju wielkości.

1625765595 914 Jak ponownie uszczelnic obszary w lazience lub kuchni

Po nałożeniu kitu na szew, weź wilgotną gąbkę lub wilgotną szmatkę. Zwilż palec i przesuń go wzdłuż stawu, aby pozbyć się nadmiaru uszczelnienia i wygładzić. Gdy masz dużo uszczelnienia w palcu, wytrzyj go gąbką lub szmatką i kontynuuj. Pamiętaj, aby stale utrzymywać palec w mokrym. Caulk jest bardzo lepki, a wilgoć pomaga zapobiegać zbytniemu przyklejaniu się do palca.

1625765595 50 Jak ponownie uszczelnic obszary w lazience lub kuchni


Po usunięciu i wygładzeniu całego nadmiaru uszczelnienia nadszedł czas, aby przyjrzeć się swojej pracy i sprawdzić, czy są jakieś inne obszary, które wymagają dodatkowego wygładzenia. Ponownie zwilż palec i przesuń go, aby go wygładzić.

1625765595 486 Jak ponownie uszczelnic obszary w lazience lub kuchni

Powoli odklej taśmę, aby odsłonić piękne, proste linie uszczelnienia i rozkoszuj się chwałą swojej pracy. Ponownie, nie martw się, jeśli to nie wygląda idealny. Uszczelnianie nie jest łatwe i wymaga wykwalifikowanego uszczelniacza (doszczelniacza?), aby wyglądało bezbłędnie.

1625765596 813 Jak ponownie uszczelnic obszary w lazience lub kuchni

Upewnij się, że uszczelniasz do dnia lub dwóch, aby w pełni utwardził się przed poddaniem go wilgoci i ogólnemu użytkowaniu, ale potem będzie dobrze i powinien wykonać znacznie lepszą pracę niż stara uszczelnienie (nie wspominając o tym ogólnie będzie wyglądać dużo lepiej).

Czy ten post był pomocny?