Skip to content

Jak powstrzymać Facebooka przed sugerowaniem Twojego imienia na zdjęciach innych osób?

1 de sierpień de 2021
00 lead image pile of photos1

Facebook ma funkcję, która analizuje zdjęcia przesłane przez znajomych za pomocą technologii rozpoznawania twarzy. Jeśli Twoja twarz zostanie rozpoznana na zdjęciu, Twoje imię zostanie zasugerowane znajomemu, który je przesłał, aby znajomy mógł łatwiej oznaczyć Cię na zdjęciu.

Jeśli martwisz się o prywatność na Facebooku i ogólnie w Internecie, możesz zapobiec sugerowaniu swojego imienia i nazwiska, gdy Facebook rozpozna Cię na zdjęciu opublikowanym przez jednego z Twoich znajomych.

UWAGA: Ustawienie, które pokazujemy, jak tutaj zmienić, zapobiegnie sugerowaniu Twojej nazwy tylko wtedy, gdy Twoi znajomi publikują zdjęcia, które Cię zawierają. Nadal będą mogli oznaczać Cię tagami na zdjęciach, po prostu nie będą o to poproszeni.

Aby zmienić ustawienie, które utrudni znajomym oznaczanie Cię na zdjęciach, zaloguj się na swoje konto na Facebooku i kliknij strzałkę w dół po prawej stronie niebieskiego paska u góry strony głównej. Wybierz „Ustawienia” z menu rozwijanego.

1627820692 428 Jak powstrzymac Facebooka przed sugerowaniem Twojego imienia na zdjeciach innych

Kliknij „Oś czasu i tagowanie” na liście po lewej stronie.

1627820692 757 Jak powstrzymac Facebooka przed sugerowaniem Twojego imienia na zdjeciach innych


W sekcji „Jak zarządzać tagami dodawanymi przez innych i sugestiami tagowania” kliknij link „Edytuj” po prawej stronie „Kto widzi sugestie tagów, gdy przesyłane są zdjęcia, które wyglądają jak Ty”.

1627820693 866 Jak powstrzymac Facebooka przed sugerowaniem Twojego imienia na zdjeciach innych

Wybrana sekcja rozwija się. Wybierz „Nikt” z rozwijanej listy.

1627820693 432 Jak powstrzymac Facebooka przed sugerowaniem Twojego imienia na zdjeciach innych

Kliknij „Zamknij”, aby ukryć szczegóły tego ustawienia.

1627820693 589 Jak powstrzymac Facebooka przed sugerowaniem Twojego imienia na zdjeciach innych

To ustawienie jest zmieniane i zapisywane jako „Nikt”, który wyświetla sugestie po przesłaniu zdjęć wyglądających jak Ty.

1627820693 554 Jak powstrzymac Facebooka przed sugerowaniem Twojego imienia na zdjeciach innych

Pamiętaj, że zmiana tego ustawienia nie uniemożliwia innym publikowania Twoich zdjęć na Facebooku i oznaczania Cię w nich tagami. Po prostu usuwa sugestię wyświetlaną po rozpoznaniu twarzy na zdjęciu.

Czy ten post był pomocny?