Skip to content

Jak powstrzymać Ubera przed śledzeniem lokalizacji Twojego iPhone’a, gdy nie korzystasz z aplikacji?

25 de lipiec de 2021
img 59c972bb22004

Większość aplikacji na iOS, które wymagają Twojej lokalizacji, daje Ci wybór: możesz „Zawsze” przyznać mu dostęp lub przyznać mu dostęp tylko „Podczas korzystania z aplikacji”. Uber dał Ci jednak tylko wybór „Zawsze” lub „Nigdy”, co oznacza, że ​​może śledzić Cię po zakończeniu jazdy i przestaniu korzystać z aplikacji. I właśnie to zrobili.

W systemie iOS 11 to się wreszcie zmieniło — Apple zmusiło aplikacje do oferowania opcji „Podczas używania” uprawnień do lokalizacji.Uber twierdzi, że przerwał tę praktykę, ale aplikacja na iPhone’a nadal „Zawsze” ma dostęp do Twojej lokalizacji, chyba że cofniesz wcześniej przyznany dostęp. I tak długo, jak ma to pozwolenie, Uber może zacząć śledzić Cię poza aplikacją, kiedy tylko zechce.

Aby odebrać Uberowi możliwość ciągłego śledzenia Twojej lokalizacji, wybierz Ustawienia> Prywatność> Usługi lokalizacyjne na iPhonie.

1627220709 54 Jak powstrzymac Ubera przed sledzeniem lokalizacji Twojego iPhonea gdy nie1627220710 762 Jak powstrzymac Ubera przed sledzeniem lokalizacji Twojego iPhonea gdy nie

Przewiń w dół i wybierz aplikację „Uber” na liście. Dotknij „Podczas korzystania”, a Uber będzie miał dostęp do Twojej lokalizacji tylko wtedy, gdy faktycznie korzystasz z aplikacji.

(Jeśli masz również zainstalowany Lyft, nie musisz się o to martwić. Lyft pozwala tylko wybierać między „Nigdy” i „Podczas używania”, więc nie możesz nawet zapewnić „Zawsze” dostępu do aplikacji Lyft. Dobrze ci, Lyft.)

1627220710 316 Jak powstrzymac Ubera przed sledzeniem lokalizacji Twojego iPhonea gdy nie1627220710 522 Jak powstrzymac Ubera przed sledzeniem lokalizacji Twojego iPhonea gdy nie


Będąc tutaj, prawdopodobnie powinieneś przewinąć listę i zobaczyć, które inne aplikacje „Zawsze” mają dostęp do Twojej lokalizacji. Jeśli nie ufasz aplikacji, która ma dostęp do Twojej lokalizacji, możesz ją dotknąć i wybrać „Podczas używania”.

Pamiętaj, że niektóre funkcje mogą nie działać, jeśli wyłączysz to w niektórych aplikacjach. Na przykład aplikacja pogodowa działająca w tle i wysyłająca powiadomienia o pogodzie nie będzie mogła aktualizować Twojej lokalizacji w tle, chyba że przyznasz jej dostęp do tej lokalizacji.

Czy ten post był pomocny?