Skip to content

Jak przesyłać pliki z urządzenia z Androidem na komputer Mac?

31 de lipiec de 2021
img 55e76e56a82ac

Jeśli używasz prawie wyłącznie Maca, ale nadal nie masz dostępu do Androida, możesz zarządzać pamięcią urządzenia za pomocą poręcznej, bezpłatnej aplikacji o nazwie Android File Transfer.

W przeciwieństwie do systemu Windows nie możesz po prostu podłączyć urządzenia z Androidem do komputera Mac i uzyskać dostęp do jego systemu plików. Aby to zrobić, potrzebujesz specjalnej aplikacji.

Transfer plików Androidato najlepszy sposób na przesyłanie plików z urządzenia z systemem Android na komputer Mac i odwrotnie. Jest lekki, darmowy i łatwy w użyciu.

Jak przesylac pliki z urzadzenia z Androidem na komputer Mac

Załóżmy, że masz pliki, takie jak zdjęcia lub muzykę, które chcesz szybko zapisać w telefonie, możesz użyć Android File Transferi wykonać ten proces w ciągu zaledwie kilku minut, korzystając z metody transferu staidUSB.

Zanim zaczniesz korzystać z Android File Transfer, dobrze jest upewnić się, że Twoje urządzenie z Androidem jest poprawnie skonfigurowane. Najpierw dotknij otwórz ustawienia „Pamięć”, a następnie w prawym górnym rogu otwórz „Połączenie USB z komputerem”.

1627755558 365 Jak przesylac pliki z urzadzenia z Androidem na komputer Mac


Upewnij się, że Twoje urządzenie jest skonfigurowane jako „urządzenie multimedialne (MTP)” i powinieneś być gotowy.

1627755558 858 Jak przesylac pliki z urzadzenia z Androidem na komputer Mac

Jeśli spróbujesz uruchomić Android File Transfer bez podłączonego telefonu lub tabletu z Androidem do komputera Mac, otrzymasz następujący komunikat.

1627755558 286 Jak przesylac pliki z urzadzenia z Androidem na komputer Mac

Ponadto, jeśli Twoje urządzenie jest zablokowane, musisz je najpierw odblokować, a następnie ponownie uruchomić Android File Transfer, zanim uzyskasz dostęp do jego plików i folderów.

1627755558 753 Jak przesylac pliki z urzadzenia z Androidem na komputer Mac

Korzystanie z Android File Transfer prawdopodobnie nie zniechęci Cię zbytnio. Zostanie wyświetlony dość typowy widok pliku/folderu, który będzie pamięcią SD urządzenia.

Tutaj będziesz mógł wykonywać zwykłe operacje na plikach/folderach, takie jak kopiowanie, przenoszenie i usuwanie.

1627755558 598 Jak przesylac pliki z urzadzenia z Androidem na komputer Mac

Jeśli spróbujesz coś usunąć, pamiętaj, że jest to trwałe, co oznacza, że ​​nie trafia ono najpierw do Kosza. Na szczęście przed zakończeniem operacji pojawi się ostrzeżenie.

1627755558 362 Jak przesylac pliki z urzadzenia z Androidem na komputer Mac


Możesz także tworzyć nowe foldery, na przykład jeśli masz kilka plików, które potrzebują własnego specjalnego miejsca. Użyj „Cmd + Shift + N” lub kliknij ikonę nowego folderu w prawym górnym rogu.

1627755559 553 Jak przesylac pliki z urzadzenia z Androidem na komputer Mac

Android File Transfer to nie tylko dobry sposób na łatwe wykonywanie operacji na plikach i folderach, ale także do szybkiego czyszczenia telefonu. Jeśli masz mnóstwo starych zdjęć zapychających pamięć, znacznie szybciej jest je wyczyścić za pomocą komputera Mac, niż przechodzić i stukać je wszystkie jeden po drugim.

Zalecamy wypróbowanie Android File Transfer, jeśli chcesz komunikować się z urządzeniem z Androidem w sposób bardzo podobny do tego, jak w systemie Windows. Prawdopodobnie okaże się, że jest to o wiele bardziej efektywne czasowo i możesz upewnić się, że wszystko na urządzeniu jest zorganizowane tak, jak chcesz.

Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, zostaw swoją opinię na naszym forum dyskusyjnym.

Czy ten post był pomocny?