Skip to content

Jak skonfigurować kontrolę rodzicielską w Netflix?

27 de lipiec de 2021
htn88 1 650x293

Netflix ma mnóstwo treści, ale nie wszystkie są odpowiednie dla młodszych widzów. Popularne programy, które stały się synonimem usług takich jak House of Cards i Orange to New Black, zawierają dużo treści dla dorosłych. Możesz utworzyć zestaw kontroli rodzicielskich, aby uniemożliwić dzieciom w domu uruchamianie programów, których wcześniej nie akceptujesz.

Masz kilka opcji, jeśli chodzi o ustawienie Kontroli rodzicielskiej. Jeśli chcesz aktywnie blokować nieodpowiednie materiały, możesz ustawić PIN dla całego konta, który znają tylko dorośli. Lub, jeśli masz młodsze dziecko, które chce po prostu samodzielnie przeglądać Netflix, możesz skonfigurować dla niego profil, który wyświetla tylko programy odpowiednie dla wieku.

Jak ograniczyć zawartość za pomocą kodu PIN

Aby rozpocząć, musisz wprowadzić ustawienia konta, klikając swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu okna przeglądarki Netflix. Następnie wybierz opcję „Twoje konto”.

Jak skonfigurowac kontrole rodzicielska w

Na tej stronie powinieneś zobaczyć link „Kontrola rodzicielska” w sekcji Ustawienia.

1627351275 45 Jak skonfigurowac kontrole rodzicielska w

Kliknij to, a zostaniesz poproszony o podanie hasła, aby przejść do następnej sekcji. Gwarantuje to, że Twoje dzieci nie będą w stanie samodzielnie zmienić żadnych ustawień (oczywiście chyba że znają hasło).

1627351275 949 Jak skonfigurowac kontrole rodzicielska w


Po wprowadzeniu hasła powita Cię następujący ekran.

1627351275 607 Jak skonfigurowac kontrole rodzicielska w

W tym miejscu możesz ustawić kod PIN, który uniemożliwia odtwarzanie niektórych typów multimediów, na podstawie ich narzuconych ocen (na przykład programy telewizyjne z oceną TV-14 lub filmy z oceną PG-13, R itp.). Istnieją cztery kategorie, w których te oceny są pogrupowane: Małe dzieci, Starsze dzieci, Nastolatki i Dorośli.

Niestety na razie nie ma możliwości blokowania treści na zasadzie show-by-show. Oznacza to, że jeśli program ma ocenę TV-14, ale nadal uważasz, że jest odpowiedni dla Twojego 13-latka – lub… nieodpowiedni dla Twojego 15-latka – nie będziesz w stanie zarządzać tym za pomocą Kontroli rodzicielskiej. (Oczywiście w pierwszym przypadku zawsze możesz ręcznie wprowadzić kod PIN dla swojego dziecka, gdy chce obejrzeć coś, co akceptujesz).

1627351275 45 Jak skonfigurowac kontrole rodzicielska w

Kod PIN stworzy barierę, której Twoje dzieci nie będą w stanie pokonać następnym razem, gdy pójdą włączyć program, na którego oglądanie wyraźnie nie pozwoliłeś.

1627351275 387 Jak skonfigurowac kontrole rodzicielska w

Jeśli zapomnisz kodu PIN, w dowolnym momencie możesz kliknąć „Zapomniałeś kodu PIN?” link i poprosi tylko o hasło do konta, aby wrócić do głównego okna kontroli rodzicielskiej.

1627351276 907 Jak skonfigurowac kontrole rodzicielska w

Resetowanie kodu PIN to ten sam proces, co ustawianie go po raz pierwszy, więc nie martw się, jeśli od czasu do czasu zostanie zgubiony lub zapomniany.

Jak skonfigurować profil do oglądania dla dzieci?

Oczywiście nie każdemu dziecku należy aktywnie uniemożliwiać oglądanie programów. Młodsze dzieci prawdopodobnie nie mają ochoty oglądać programów dla dorosłych, po prostu chcą przeglądać Netflix w poszukiwaniu swoich kreskówek. Konfigurując profil „Dzieci”, możesz mieć pewność, że Netflix wyświetla im tylko odpowiednie treści (i tylko te, które faktycznie chcą oglądać).


Przy pierwszym uruchomieniu Netflix zawsze pojawi się pytanie „Kto ogląda?” zanim pojawi się treść.

1627351276 266 Jak skonfigurowac kontrole rodzicielska w

W tym oknie wybierz opcję „Zarządzaj profilami”. Tutaj możesz edytować wstępnie ustawiony profil „Dzieci” i zmienić, który pokazuje, że będą mogli oglądać dwie z tych samych kategorii, które można znaleźć w sekcji Kontrola rodzicielska: Małe dzieci i starsze dzieci (pomyśl „Dora the Explorer” dla małych dzieci, „Gwiezdne wojny” dla dzieci).

1627351276 876 Jak skonfigurowac kontrole rodzicielska w

Gdy profil dzieci zostanie ograniczony, nie będą mogły wyświetlać ani wyszukiwać żadnych treści poza kategorią, którą dla niego ustawiłeś.

1627351276 754 Jak skonfigurowac kontrole rodzicielska w

Jak monitorować aktywność oglądania przez dziecko?

Na koniec, jeśli nie masz pewności, jakie treści oglądają Twoje dzieci, możesz śledzić ich nawyki oglądania, klikając link „Aktywność podczas oglądania”, podświetlony w sekcji Mój profil w ustawieniach konta.

1627351276 307 Jak skonfigurowac kontrole rodzicielska w

Tutaj znajdziesz listę wszystkich programów lub filmów, które były odtwarzane na tym koncie w przeszłości, począwszy od dnia, w którym zostało aktywowane.

1627351277 376 Jak skonfigurowac kontrole rodzicielska w


Możesz także usunąć dowolną historię oglądania, o której nie chcesz, aby inni na Twoim koncie wiedzieli. Wiesz, tak jak wtedy, gdy brałeś udział w maratonie My Little Pony, kiedy nikogo innego nie było w domu (tylko po to, żeby zobaczyć, o co cały ten szum).

Podobnie jak V-chip, który pojawił się wcześniej, kontrola rodzicielska Netflix ułatwia upewnienie się, że Twoje dzieci nie rzucają okiem na żadne programy, których nie są jeszcze na tyle duże, aby je oglądać, lub oglądają filmy, które mogą być nieco powyżej ich poziom dojrzałości.

Czy ten post był pomocny?