Skip to content

Jak sprawić, by Twój NVIDIA SHIELD lub kontroler mrugał, gdy słyszy „OK Google”

18 de lipiec de 2021
IMG 24611

Urządzenie SHIELD firmy NVIDIA to pierwsze urządzenie Android TV z Asystentem Google i już możesz z nim robić fajne rzeczy — na przykład używać go z wyłączonym telewizorem. Jeśli chcesz otrzymać wizualne powiadomienie, że cię usłyszał, jest też ukryta modyfikacja.

W menu Ustawienia programisty znajduje się para przełączników, które zmuszają kontroler lub samą tarczę do mrugania po wykryciu słowa „OK Google”, co znacznie ułatwia korzystanie z niego, gdy jesteś z dala od telewizora… zakładając, że oczywiście mieć kontroler w pobliżu.

Zanim jednak włączysz tę poprawkę, musisz najpierw włączyć Opcje programisty na swoim urządzeniu SHIELD. Proces jest dokładnie taki sam jak na telefonach i tabletach z Androidem, ale oto szybki i brudny: przejdź do Ustawień, a następnie przewiń w dół do Informacje. W tym menu znajdź wpis „Buduj”, a następnie kliknij go siedem razy. Powiadomienia toastowe poinformują Cię, ile jeszcze kliknięć potrzebujesz, a przy ostatnim poinformują Cię, że „jesteś programistą”. Gotowy.

Jak sprawic by Twoj NVIDIA SHIELD lub kontroler mrugal gdy1626626075 641 Jak sprawic by Twoj NVIDIA SHIELD lub kontroler mrugal gdy

Pomijając to, cofnij się o jedno menu, a następnie przewiń w dół do nowo dodanego wpisu Opcje programisty. Otwórz to.

1626626075 304 Jak sprawic by Twoj NVIDIA SHIELD lub kontroler mrugal gdy

W tym menu dużo się dzieje — wiele rzeczy, którymi prawdopodobnie nie musisz się teraz martwić — więc przewiń do samego dołu. Tutaj znajdziesz dwie opcje: „Miganie diody LED kontrolera po wykryciu słowa-klucza” i „Pulse SHIELD LED po wykryciu słowa-klucza przy pierwszym przejściu”.

1626626075 511 Jak sprawic by Twoj NVIDIA SHIELD lub kontroler mrugal gdy


Włącz jeden (lub oba!) za pomocą przełącznika i odejdź. Teraz za każdym razem, gdy urządzenie SHIELD wykryje słowo-klucz, wyświetli powiadomienie wizualne nie tylko na telewizorze, ale także na kontrolerze i samym pudełku, jeśli wybierzesz. Schludny.

1626626076 165 Jak sprawic by Twoj NVIDIA SHIELD lub kontroler mrugal gdy

Uwaga: ponieważ te przełączniki znajdują się w menu Ustawienia programisty, istnieje ryzyko, że mogą zostać usunięte przy każdej aktualizacji, ponieważ nie sątechnicznie przeznaczone do codziennego użytku — tylko do celów testowych. Zostałeś ostrzeżony.

Czy ten post był pomocny?